Вхід | Реєстрація

Нові Cанжари

Візитка  |  Іcторія  |  Новини регіону  |  Сайти  |   

 Нові Санжари — селище міського типу, районний центр Новосанжарського району Полтавської області.

 Нові Санжари розташувалися за 7 кілометрів від однойменної залізничної станції та за 2 кілометра від автотраси Полтава — Кіровоград, яка проходить через село Лелюхівка, що зливається з райцентром. Звідси до Полтави — 36 кілометрів, до Кременчука — 78 кілометрів. Автобусне сполучення селище має також із Дніпропетровськом, Дніпродзержинськом, Харковом, Лубнами, Лохвицею, Кобеляками.

 Візитною карткою Нових Санжар є Медичний центр Внутрішніх військ МВС «Нові Санжари». Саме завдяки йому люди з усієї України дізнаються про красоти Нових Санжар і Ворскли. Медичний центр орієнтований насамперед на лікування шлункових захворювань завдяки мінеральній воді.

 Також діють декілька оздоровчих таборів та дім відпочинку, які приймають дітей з усієї України.

 

 Освіта і культура

 Наразі у смт. Нові Санжари діє Новосанжарський навчально-виховний комплекс, два дитячі садки, районна бібліотека, кінотеатр, дитячо-юнацька спортивна школа, клуб. Новосанжарський НВК займає одне з перших місць за рівнем освіти учнів в області, про що свідчать призові місця на обласних олімпіадах, конкурсах Малої Академії наук та інших конкурсах.

 

 Відомі люди

 Ті, хто приїздить в Нові Санжари на оздоровлення (а таких в усі часи було чимало), з цікавістю знайомляться з історією славного містечка на Ворсклі, його видатними людьми. Серед них -- видатний поет і державний діяч, Герой України Олійник Борис Ілліч, кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник Інституту атомної енергетики ім. Курчатова Храмченков Віктор Олександрович, доктор фізико-математичних наук, співробітник Інституту надтвердих матеріалів Національної академії наук України Кущ Володимир Іванович, відомий письменник і фольклорист Кононенко Мусій Степанович, художники Левенець Данило Петрович, Деряжний Федір Іванович, лікарі Кобезький Федір Васильович, нагороджений орденом Леніна, фронтовик Чернов Онисим Несторович, який багато літ очолював центральну районну лікарню, військовий льотчик Корсун Галина Степанівна, заслужені вчителі України Чорнобай Євдокія Гаврилівна, Кулішова Галина Федорівна, Мороз Валентина Андріївна, ветеран МВС України Камуз Павло Никифорович, відомий кінооператор, лауреат Шевченківської премії Кущ Віктор Андрійович, засновник і багаторічний керівник самодіяльного народного оркестру народних інструментів Рокитянський Василь Євгенович, заслужений геолог України Санаров Іван Венедиктович, директор туристичної фірми «Супутник», заслужений працівник культури України, кандидат історичних наук Зінченко Віктор Анатолійович, самодіяльний поет, співавтор багатьох пісень Кухаренко Яків Трохимович та багато інших.

 

 Підприємства і організації

 На території селища діють підприємства , організації, такі як державне підпрємство „Новосанжарське лісове господарство”, КП „Будівельник”, кондитерський цех ТОВ «Т-продукт», ДП «Новосанжарський хлібокомбінат», фірма „Санжари”, управління по експлуатації газового господарства, партія Полтавської експедиції глибокого буріння, фірма „Краснодеревщик” ВАТ „Новосанжарський райавтодор”, районна друкарня, філія ВАТ «Полтаваобленерго», вузол зв’язку Полтавської УДППЗ «Укрпошта», цех електрозв’язку №15 ВАТ «Укртелеком», селищний комбінат комунальних підприємств та інші. Торгові послуги населенню надають працівники районного споживчого товариства, а також приватні підприємці, транспортні – ВАТ «Нові Санжари АТП», автомобілі-таксі. Селище повністю газифіковане.

 

 Культурні та визначні місця

 В 2005 році відзначено столітній ювілей місцевої школи, зараз в Новосанжарському навчально-виховному комплексі навчаються більше тисячі учнів. В селищі – центр культури та дозвілля, дві бібліотеки, дві аптеки, центральна районна лікарня, п’ять відділень банків, два дитячих дошкільних заклади „Сонечко” і „Лелеченька”на 320 місць, будинок дитячої і юнацької творчості, дитяча музична школа, дитяча юнацько-спортивна школа.

 До послуг новосанжарців, гостей селища - парк культури і дозвілля «Перемога», лісопарк імені Воїнів-інтернаціоналістів, сквер Пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років, об’єкт комплексного благоустрою «Козацький Стан», де розміщено Альтанку святої Покрови, єдиний в області Місток закоханих; заказник природи Вовчі Гори, територія якого благоустроєна, засаджена бузком, горобиною, кленами. В червні 2008 року відкрито і освячено храм-каплицю Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, яку збудовано на одній з найвищих точок селища, криницю з «живою водою» та «журавлем». Збудовано також оглядову вежу.

 Поблизу каплиці молодими батьками закладено парк «Батьки і діти початку третього тисячоліття», де встановлено малу архітектурну форму – гніздо лелеки, що тримає немовля. В парку Перемоги та в мікрорайоні, де розміщено кілька багатоповерхівок, встановлено дитячі майданчики. Реконструйовано селищний стадіон, тепер він один з кращих в області. Спортивні майданчики обладнано в усіх місцях відпочинку. До Дня Державного прапора та Дня Незалежності України (2009 р.) Новосанжарською і Лелюхівською територіальними громадами збудовано і відкрито стадіон «Дружба». Діє районний історико-краєзнавчий музей. Розроблено туристичний маршрут «Козацькими стежками Новосанжарщини», котрий пролягає берегами Ворскли та Орелі.

 В селищі встановлено пам’ятник Слави, пам’ятники Тарасу Шевченку, Новосанжарським козакам, В.І.Леніну, двічі Герою Соціалістичної праці О.В.Коваленку , Пам’ятний знак на честь 200-ліття перемоги Полтавської битви, пам’ятний знак Жертвам голодомору 1932-1933 р.р., пам’ятний знак Воїнам-інтернаціоналістам, пам’ятний знак Жертвам Чорнобиля, пам’ятний знак «Слава праці селянина», Пам’ятний обеліск загиблим в роки громадянської війни, Пам’ятний обеліск загиблим в роки Великої Вітчизняної війни, меморіальні дошки – герою громадянської війни П.П. Забедейку, Герою Радянського Союзу І.Т.Горбенку.

 Виконавчий комітет Новосанжарської селищної ради багато робить для організації змістовного, культурного дозвілля жителів територіальної громади. Крім відзначення державних, національних свят, прижилися і полюбилися самобутні День селища, День меду, День сала, День козацької каші. Для оздоровлення і відпочинку обладнано і паспортизовано чотири пляжі, в лісопарках на берегах Ворскли – місця для відпочинку, де встановлено столики, лавочки обладнано спортивні майданчики.

 Щороку в Нових Санжарах проходять Собори болгар в Україні, адже саме в Новосанжарському районі (с.Мала Перещепина) знаходиться могила національного героя болгар – хана Кубрата. В 2007 році проведення П’ятого Собору болгар в Україні, куди прибули співробітники Посольства Болгаріі в Україні, Президент Собору Микола Габер, відомі співаки і фольклорні колективи, співпало з відзначенням Дня визволення від фашистських загарбників і Дня селища.

 Та найбільшої відомості Нові Санжари досягли завдяки чарівній природі, благодатному клімату, цілющій воді. Займаючи вигідне географічне положення селище приваблювало багатьох. Щороку тут відбувалося чотири ярмарки, куди з”їжджалися купці не лише з України, але й з Росії, Туреччини.

 Ще на початку Х1Х сторіччя російський історик і географ Євдоким Зябловський описував Нові Санжари як одне з „примечательних мест” з винятково багатою і красивою природою. Цей чарівний куточок величали Українською Швейцарією.

 Тож, враховуючи всі ці особливості, Новосанжарська селищна рада вбачає за доцільне розвивати селище в напрямку розширення і удосконалення мережі оздоровчих закладів, забезпечення належних умов для проживання і відпочинку, як самим новосанжарцям, так і численним приїжджим, тому особливого значення виконавчий комітет селищної ради надає благоустрою, чистоті, озелененню.

 В Нових Санжарах діють будинок відпочинку матері і дитини „Ворскла”, оздоровчі табори „Фонтан”, „Костер”, „Зміна”, „Орлятко”, „Буревісник”, приватне підприємство „Русава”, санаторій-профілакторій”Антей”. Здравницею ”з великої літери” можна назвати Медичний центр „Нові Санжари”, що за висновком Українського науково-дослідного інституту медреабілітації та курортології має всі підстави для одержання статусу курорту місцевого значення.

 Розуміючи важливість такого обнадійливого висновку науковців Новосанжарська селищна ради постійно дбає про поліпшення порядку, чистоти, благоустрою в селищі, спрямовує на виконання цих завдань депутатів селищної ради, жителів територіальної громади.

 Три роки поспіль за підсумками всеукраїнського конкурсу „Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку” селище міського типу, районний центр Нові Санжари визнано переможцем серед населених пунктів, віднесених до п’ятої категорії населених пунктів і відзначено дипломами Кабінету Міністрів України першого ступеня та перехідним кубком.( відповідні розпорядження Кабінету Міністрів України - №422-р від 13 червня 2007 року за підписом В.Ф.Януковича; №1191-р від 10 вересня 2008 року за підписом Ю.В.Тимошенко; №922-р від 5 серпня 2009 року за підписом Ю.В.Тимошенко).

Якщо ви маєте корисну інформацію, якою можна доповнити дану сторінку, то просимо її надсилати адміністратору
Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації