Вхід | Реєстрація

Профтехосвіта Полтавщини фінансуватиметься з обласного бюджету

Профтехосвіта Полтавщини фінансуватиметься з обласного бюджету

Лише 10 професійно-технічних закладів у Полтавській області фінансуватимуться за рахунок міського бюджету. Йдеться про професійно-технічні училища, що знаходяться у Полтаві. Решту 27 утримуватимуть коштом обласного бюджету. Про це під час щотижневої апаратної наради розповіла т. в. о. директора Департаменту освіти та науки Галина Власюк.

— Відповідно до статті 27 Закону «Про державний бюджет» діяльність професійно-технічних закладів у 2016 році мала б здійснюватися на основі фінансування місцевих бюджетів, — нагадала Галина Власюк. —  Із 42 навчальних закладів області з державного бюджету мали фінансуватися лише 5 — це навчальні центри при установах виконання покарань та виховних колоніях. Решта 16 — з обласного бюджету, 21 — з бюджетів міст обласного значення. Для обласних та міських бюджетів видатки на утримання таких закладів означали б додаткове фінансове навантаження. Згідно нашого аналізу, переважна більшість міських рад змогла б профінансувати ці навчальні заклади максимум на період до трьох місяців.

Спроба перекласти фінансування на плечі місцевих бюджетів, за словами Галини Власюк, призвела б  до непоправних наслідків: руйнування системи профтехосвіти в регіоні, закриття навчальних закладів, скорочення робочих місць до 2 тисяч педагогічних працівників і зростання молодіжного безробіття. 4 лютого Верховна Рада таки внесла зміни до держбюджету та бюджетного кодексу щодо фінансування профтехосвіти. Згідно з ними, профтехосвітні заклади, що знаходяться в обласних центрах, фінансуватимуться за рахунок міського бюджету, а решта — з обласного. Крім того, передбачена субвенція на отримання середньої освіти та субвенція на підтримку навчання робітничих кадрів.

— Цими законопроектами проблема не вирішена, а перенесена з одного поля на інше — з бюджету міст обласного підпорядкування на обласний бюджет, — прокоментував директор Департаменту фінансів Павло Кропивка. — Той факт, що області дещо збільшили фінансовий ресурс — додали майже 50 мільйонів гривень (освітня субвенція і субвенція на підготовку робітничих кадрів), питання не вирішує, бо на фінансування цих  закладів потрібно не менше 80 мільйонів. Так що дефіцит залишається. Проблема не вирішена ще й тому, що на сьогодні так і не прийнято закон «Про професійно-технічну освіту».

Що стосується 27 навчальних закладів, які фінансуватимуться з обласного бюджету, то на них, за словами Галини Власюк, чекає модернізація.  Йдеться про укрупнення та об’єднання навчальних закладів зі  збереженням бази та без перепрофілювання.

— Враховуючи територіальну близькість, попит на професії ми пропонуємо у Кременчуці, де зараз діють 6 закладів, створити три укрупнені, — пояснила Галина Власюк. —  З них два готуватимуть представників робітничих професій для промисловості, один — у сфері обслуговування.

У сусідньому Комсомольську два профтехучилища пропонують об’єднати у один багатогалузевий навчальний заклад. По одному такому ж закладу, які готуватимуть переважно фахівців у царині сільського господарства, планують створити у Гадячі (об’єднають 4 профтехучилища — по два з Гадяцького та Лохвицького районів), у Зінькові, Миргороді, Хоролі, Лубнах та Решетилівці.


Автор: Надія Діденко, прес-секретар голови Полтавської облдержадміністрації


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Культура та освіта


1. ситник / 9 лютого 2016, 19:28
А стипендії не відмінять?
2. ситник / 9 лютого 2016, 19:38

Коментар видалено за порушення пункту 2.3 Правил користування сайтом
3. Пролетарій / 9 лютого 2016, 20:49
Знищити профтехосвітні заклади це завдати удар українцям у саме серце.
4. криса / 10 лютого 2016, 07:50
А наше не закриють?
5. криса / 10 лютого 2016, 07:56
Невже нам прийдеться їздити в Решетилівку?
6. Архімандрит / 10 лютого 2016, 09:50
3.Пролетарій
«Знищити профтехосвітні заклади це завдати удар українцям у саме серце.»

Ти ще й досі не второпав? Слухаєш майси фокса і петлюрівця по світле байбуття, чи що?
7. Архімандрит / 10 лютого 2016, 09:57
5.криса
«Невже нам прийдеться їздити в Решетилівку?»

А на фіга в Решетилівку? Прямо до Бруселю. Он чіпи вже видають Ісип самий перший (Це мабуть синок? Хто знає) А сюди приїдуть африканці і азіяти яких так бояться петлюрівці, тільки вони не в ту сторону глядять. Пильнують бурятів, а воно халепа зовсім з іншого боку.
8. Випускник / 10 лютого 2016, 16:50
5.криса
«Невже нам прийдеться їздити в Решетилівку?»

Все ще вирішується. До кінця року точно довчитеся. А з нового навчального мабуть студентам прийдеться їздити, а ваші 60 річні жінки -викладачі нехай вдома практикуються на приватних уроках, а 70 річні викладачі чоловіки - також вдома нехай в шахи та карти грають. Щодо вашого ЛУЗЕРА-ДИРЕКТОРА, так нехай в школу=інтернат вертається гвардії рядовим, бо більше ні на що не здатний
9. рабинович / 10 лютого 2016, 20:39
в начале 90-х ПТУ закрылись и в лагерях для сидельцев,тогда это мало кого волновало
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації