Вхід | Реєстрація

Районний семінар керівників шкільних музеїв

Районний семінар керівників шкільних музеїв

Шкільні музеї – позитивний приклад патріотичного виховання учнівської молоді, справжні осередки освіти і виховання, які сприяють формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу. Вивчення історичного минулого свого народу допомагає учнівській молоді стати справжніми патріотами Батьківщини, пізнати її глибинну минувшину.

11 лютого на базі Кобеляцькоко НВК№1 проведено семінар-практикум керівників (завідувачів) музеїв   при    навчальних закладах  району за темою: «Музей при навчальному закладі – простір інтеграції основної та додаткової освіти  учнів». Мета семінару – удосконалення діяльності музеїв, підвищення їх ролі як осередків освіти і виховання учнівської молоді, обмін досвідом, вдосконалення і активізація пошуково-краєзнавчої роботи

Відкрила семінар головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації  Ніна Михайлівна Кононенко, яка наголосила, що патріотичне виховання молоді є наріжним каменем будівництва нашої незалежності та суверенності держави, а шкільні музеї є осередком патріотичного та національного виховання.  Також Ніна Михайлівна підвела підсумки районного етапу Всеукраїнського огляду музеїв при навчальних закладах,  який проводився протягом жовтня – грудня минулого року. Районна та обласна комісії, які проводили огляд, відзначили хорошу роботу переважної більшості музейних закладів щодо виховання учнівської молоді. У районі зареєстровано 18 шкільних музеїв: 11- історичних, в тому числі  5 історико-краєзнавчих, 2 історії села і школи, 2 історії села, 2 історії школи; 3 краєзнавчих,  1 літературний, 1 меморіальний, 2 народознавства (етнографічні). Це найбільший показник  серед сільських районів області. У 2015 році зареєстровано музей історії школи при НВК№1, знято з реєстрації музей при Мартинівській зош, подано матеріали на реєстрацію музею при Василівській зош.  За висновками комісій з обліку та огляду музеїв  всі  музеї району відповідають статусу музеїв при навчально-виховних закладах; краєзнавчий музей Солошинської зош підтвердив звання  «Зразковий музей». Підсумки огляду показали, що музеї при навчальних закладах району є центрами виховної і навчальної роботи, проводять значну просвітницьку та суспільно-корисну діяльність, активно залучають учнівську молодь до вивчення і збереження історико-культурної спадщини свого народу, організовують краєзнавчо-пошукову діяльність, поповнюють музейні колекції новими експонатами, які збираються під час експедицій, походів, екскурсій.

За підсумками огляду  Ніна Михайлівна вручила грамити  відділу освіти райдержадміністрації  керівникам шкільних музеїв:  Замковій Л.А. (Дрижиногреблянська зош), Мальковій С.В. (Світлогірська зош), Москаленку С.П. (Перегонівська  зош), Свириденко В.М. (Солошинська зош),  Чуніхіній Н.В. (Кобеляцька зош №2), Шовкопляс Л.С. (Орлицька зош), Ярмоленко О.О,  (Кобеляцький НВК №1).

Далі учасникам семінару були запропонована презентація  краєзнавчого музею Солошинської  зош, що єдиний в районі має  звання   «Зразковий музей».  Свириденко Віра Михайлівна, яка вже 27 років очолює цей музей, розповіла про організацію роботи,  поділилася досвідом використання музею у навчально-виховному процесі,  організації пошукової роботи і використання матеріалів в написанні науково-дослідницьких робіт та звітів краєзнавчих експедицій, досвідом збору експонатів, розробки експозицій та екскурсій. Також увазі присутніх був запропонований збірник «Наше Солошине. Від давнини до сьогодення», авторами якого є Свириденко В.М. та солошинський краєзнавець Задорожній М.І.

Про роботу історико-краєзнавчого музею Орлицької зош розповіла Шовкопляс Людмила Станіславівна, яка  акцентувала увагу на важливих завданнях шкільного музейництва: виховання справжніх громадян своєї Вітчизни, збереження народних традицій, повернення до споконвічних духовних цінностей українського народу. На семінарі було представлено цікавий збірник «Музей моєї школи», автором якого є керівник музею Радянської зош Очкас Тамара Сергіївна.

Уважно присутні вислухали виступ директора Кобеляцького НВК №1 Постольника Я.Г., який розповів про етапи створення музею школи. Яків Григорович поділився враженнями від шкільних музеїв району, у яких він побував подорожуючи разом із вихованцями велогуртка «Обрій». Далі директор НВК запросив присутніх на екскурсію в музей народознавства (керівник Омельченко Т.М.) та музей історії школи (керівник Ярмоленко О.О.).  Юні екскурсоводи провели цікаві екскурси в минуле, уміло використовуючи музейні експонати. Учасники семінару відзначили досить високий рівень та майстерність активістів музейної справи Кобеляцького НВК №1.

Підводячи підсумки семінару можна константувати, що шкільні музеї  сприяють залученню дітей та учнівської молоді до вивчення і збереження історико-культурної спадщини Кобеляцького краю, формуванню освіченої розвиненої особистості та сприяють вихованню у неї патріотизму, любові до Батьківщини, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу.


Автор: Відділ освіти Кобеляцької районної державної адміністрації


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Культура та освіта
1. Опаньки / 18 лютого 2016, 12:39
Опаньки! Все це харашо. Тільки надо любов не до рідної землі виховувати, бо туди ще встигнуть, а до живих людей.
А Яша Постольник нехай лучче розкаже, як він Тернового фотку на стенд ліпив аби швиденько вислужитися. ЖополизиЮмля.
2. Самотерапевт / 18 лютого 2016, 12:49
1.Опаньки
« нехай лучче розкаже, як він Тернового фотку на стенд ліпив аби швиденько вислужитися.»

Що за фотка і де глянуть?
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації