Вхід | Реєстрація

Пам’ятними місцями козацької слави на велосипеді

Пам’ятними місцями козацької слави на велосипеді

На Покрову, в День українського козацтва, полтавські велосипедисти проїхалися за містом та відвідали місця, що пов'язані з козацькою славою. Для козаків Покрова була найбільшим і найзначущим святом і вони вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали заступницею і покровителькою православного воїнства.

Розпочали свій маршрут біля пам'ятника Козацької слави, що знаходиться на початку Панянського узвозу. Споруджений він у 1994 році на місці Куриловської брами полтавської фортеці та увіковічує пам'ять про загиблих козаків за увесь період існування Полтавського полку з 1648 до 1775 років.

Далі по маршруту велолюбителі відвідали пам'ятний знак козакам, що загинули за волю України на полі Полтавської битви у 1709 році, який знаходиться поряд з капличкою на місці селянського табору.

Наступним об'єктом веломаршруту став меморіальний комплекс слави українського козацтва у селі Жуки. Саме поблизу села війська Івана Мазепи простояли близько двох місяців напередодні Полтавської битви.

На території комплексу знаходяться каплиця, фігура Покрови Пресвятої Богородиці, пам'ятні знаки на честь козацького літописця Самійла Величко і словацькому письменнику, очевидцеві Полтавської битви Даніелу Крману.

А вже з Жуків велотуристи доїхали до Диканьки. Біля Кочубеївських дубів зустріли відомого політика Миколу Томенка, який брав участь у зйомках сюжету для загальнонаціонального проекту «7 чудес України: історичні міста та містечка» та згадував гетьмана Івана Мазепу і Мотрю. Саме у ставці гетьмана в Диканці відбулася зустріч кошового отамана запорізького козацтва Коcть Гордієнка з Мазепою. Потім обидва рушили до Великих Будищ - на зустріч із королем Швеції Карл XII, де був підписаний Великобудищаньский трактат. Ця угода мала на меті цілковите визволення України та Січі від московського панування; за Україною назавжди зберігалися її споконвічні привілеї.

Далі велосипедисти заїхали на Чернечі печери і через село Михайлівка спустилися до річки Ворскла та повернулися до Полтави.

Організатори цього велозаходу черговий раз повідали учасникам про маловідому сторінку історії українсько-шведських стосунків в період Великої Північної війни, а також опробували маршрут з активним способом пересування. Весь напрацьований матеріал увійде в туристичний путівник «Іван Мазепа та українське козацтво в Полтавській битві», що буде надрукований за кошти обласного бюджету.

Довідково: "Популяризація туристичного путівника "Іван Мазепа та українське козацтво в Полтавській битві" - спільний проект громадський організацій "ВЕЛОПОЛТАВА" та "СІТІ ЛАБ", що реалізується за фінансової та інформаційної підтримки Полтавської облдержадміністрації, Полтавської обласної ради та Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації.


Автор: ГО «Велополтава»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації