Вхід | Реєстрація

Підозрювані по справі міліціонерів-наркоторговців через 4 роки судів не проти визнати себе винними

Підозрювані по справі міліціонерів-наркоторговців через 4 роки судів не проти визнати себе винними

6 підозрюваних в причетності до наркоторгівлі вже 4 роки перебувають у СІЗО, а перед Новим роком їх справу перевели в інший суд і весь розгляд почався з початку

На початку 2013 року у Полтаві співробітники спецпідрозділу СБУ «Альфа» затримали злочинну організовану групу, яка займалася виготовленням і продажем наркотиків. Згідно з матеріалами справи, група складалася з 13 чоловік, четверо з яких — керівник і троє оперативників полтавського відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків. В спецоперації взяли участь близько 150 силовиків.

Затримані одразу потрапили до Полтавського слідчого ізолятору. Через рік досудового слідства їхню справу передали до Ленінського районного суду. Підозрюваних можна умовно поділити на 3 групи.

В першу групу увійшли 4 чоловік, які виготовляли і продавали наркотики. Трьом винесли вирок у 2014 року, одному — на початку 2015 року. Першим суд призначив штраф та іспитові строки, останній потрапив за грати на 4 роки.

У другу групу увійшли 3 оперативника відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків — Андрій Сірош, Олександр Мікульський та Євгеній Окіпний. Слідство встановило, що міліціонери за непритягнення до кримінальної відповідальності отримували наркотики, а потім продавали їх. 29 жовтня 2015 року суддя Сергій Андрущенко призначив їм по 6 років позбавлення волі.

Третя група найскладніша, над її учасниками суд триває й досі і вони перебувають у статусі підозрюваних. До неї увійшли 6 чоловік — начальник відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Роман Яресько, та 5 осіб — Сергій Шишков, Надія Нестеренко, Олександр Зірка, Юрій Жалило та Олег Ліннік. Ці п’ятеро не мають відношення до правоохоронних органів, їхня функція ще невідома. Усіх шістьох судять за одним кримінальним провадженням.

 

Підозрювані «сидять» в СІЗО вже 4 роки

Підозрювані по справі незаконного обігу наркотиків знаходяться у СІЗО з 11 лютого 2013 року. З 2014 року їх справа потрапила до суду, її почала розглядати колегія суддів у складі Сергія Кононенка, Сергія Андрущенка, Наталії Клочко. Державне обвинувачення спочатку підтримував прокурор Беркута, потім Каралаш.

За всі три роки суд так і не дійшов до судових дебатів. Справа застрягла на стадії дослідження доказів обвинувачення, причому суд ще не запрошував свідків захисту.

Ми неодноразово писали, що в ході судових засідань сторона захисту доводила те, що справа сфабрикована. Зокрема адвокати говорили, що докази обвинувачення — нікчемні. Серед доказів: 2 порожніх шприци, 2 шприци з опієм, 8 грам коноплі, 250 грн за дозу опію. Один із свідків давав покази після того, як зробив собі ін’єкцію опію, а більшість слідчих дій проводилися без понятих.

Також обвинуваченні вважають, що над ними прокуратура просто знущається. Жінці підсудного Сергія Шишкова не повернули 2 автомобіля Skoda Superb Classic і Infiniti, які вилучили в 2013 році. Юрій Жалило перебуває у тяжкому фізичному стані у СІЗО і йому потрібне лікування.

Адвокати підозрюваних подали скарги на суддів із колегії, що ведуть цю справу, до Генеральної прокуратури, Вищої ради юстиції, дисциплінарної комісії.

На початку 2016 року стало відомо, що під час Євромайдану, посилаючись на ризик захоплення будівлі СБУ у Полтаві, його працівники знищили оперативно-розшукову справу, заведену по цій справі.

 

Справу перевели з Ленінського до Полтавського районного суду

Як розповів адвокат Роман Кабальський, судді Сергій Кононенко і Наталія Крючко офіційно заявили про те, що в їх адресу лунали погрози життю і здоров’ю. Оскільки тепер вони не можуть бути об’єктивними, тому змушені взяти самовідвід. Справу перевели в Полтавський районний суд. Нова колегія складається із суддів Ігоря Кіндяка, Анатолія Потетія і Людмили Стрюк. Державне обвинувачення веде новий прокурор — Селькін.

Перше засідання в Полтавському районному суді відбулося 12 грудня, тоді мали вирішувати питання продовження терміну тримання під вартою. Як розповів адвокат Роман Кабальський, ніхто з адвокатів не прийшов до суду, бо їх не попередили. 23 грудня судове засідання тривало до 20 години вечора. Підсудному і адвокату стало зле, викликали 2 «швидкі». На наступний день, в суботу, пройшло термінове засідання, оскільки строк перебування під вартою для підозрюваних закінчувався. Адвокати вважають, що це було порушення закону — проводити суд у вихідний день, крім того жодного адвоката не повідомили повісткою чи телефоном. В п’ятницю вночі для підсудних знайшли адвокатів з центру вторинної правової допомоги. Колегія суддів продовжила термін тримання під вартою на 2 місяці.

Через відвід суддів справа підозрюваних в наркоторгівлі почала розглядатися з чистого листа. Якщо у Ленінському райсуді за 3 роки дійшли до дослідження доказів, то на даний час — навіть не зачитаний обвинувальний акт.

Цікаво, що з практичної точки зору, підозрювані вже не проти визнання вини. Згідно із законом Савченко, який множить на два термін перебування у СІЗО, вони відбули покарання у вигляді 8 років позбавлення волі. Парадокс в тому, що у тому випадку, якщо їх визнають винними, то вони вийдуть на свободу, а поки триває суд, то вони залишатимуться в СІЗО.

Суддя Ленінського районного суду Сергій Кононенко кожного року висловлював побажання завершити справу до нового року. Сподіваємося, що це вдасться зробити вже у 2017 році.


Автор: Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Кримінал
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації