Національний банк України (НБУ) в рамках подальшої лібералізації валютного регулювання зняв обмеження, які втратили свою дієвість і пом'якшення яких не призведе до дестабілізації ситуації на міжбанківському і готівковому сегментах валютного ринку, повідомляється на веб-сайті Нацбанку.
НБУ, зокрема, скасував заборону на купівлю іноземної валюти за наявності у клієнта на рахунках понад $100 тис. власних коштів.
"Раніше, за умови перевищення зазначеної суми, клієнт повинен виконувати зобов'язання за рахунок власної іноземної валюти", - нагадує Нацбанк.
Крім цього, скасовані обмеження для фізичних осіб на переказ коштів за межі України для неторгових операцій. Раніше вони були обмежені сумою не більше 150 тис. грн в місяць (за винятком деяких випадків).
Нацбанк також дозволив банкам здійснювати операції з обміну іноземної валюти без обмежень щодо групи класифікатора іноземних валют і банківських металів, як на міжбанківському, так і на міжнародному валютному ринку.
«До сих пір операції з обміну здійснювалися виключно в межах однієї групи класифікатора, за винятком операцій, що здійснюються: на міжбанківському та міжнародних валютних ринках для виконання зобов'язань за імпортними договорами, а також на міжнародних валютних ринках з купівлі іноземної валюти першої групи класифікатора за іноземну валюту інші групи », — нагадав НБ.
За даними центробанку, зняття зазначених обмежень дозволить банкам і їх клієнтам більш гнучко управляти власною ліквідністю і позитивно вплине на регулювання валютної позиції банків.
Зазначені зміни затверджені постановою правління №44: "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів НБУ" від 30 травня 2017 року.
Скасування обмеження для фізичних осіб на переказ коштів за межі України в рамках неторгових операцій вступає чинності 12 Июня 2017. Решта зміни вступають в силу з 31 травня 2017 року.
У той же час, з огляду на необхідність подальшої підтримки стабільності валютного ринку України, Національний банк вирішив зберегти дію вимоги про обов'язковий продаж надходжень в іноземній валюті з-за кордону на користь юридичних осіб на рівні 50%.
Подальша лібералізація валютного регулювання буде здійснюватися при наявності сприятливих макрофінансових передумов і відповідно до Концепції нового валютного регулювання.