Безлюдні громади

Безлюдні громади

У кінці своєї редакційної статті, написаної 2 листопада, я анонсував, що в наступній публікації згадаю про одні з головних, якщо не головну, проблеми сучасної України, актуальні і для нашої місцевості. Вважав і вважаю, що вона є більш злободенною, аніж АТО й корупція. А в найближчій перспективі вона, ця проблема, стане номером один. І без її вирішення який-небудь розвиток нашої країни буде неможливим. У той же час можна з жалем констатувати, що про виклик, про який мова йтиме нижче, чомусь забувають. Та для початку — кілька епізодів із реального життя.

У мережі Фейсбук прочитав посилання від Юлі Кобеляцької, яка вже багато років живе і працює в Данії. Юля розмістила фото з передвиборчої агітки тамтешніх християнських демократів, представників партії, яка братиме участь у місцевих данських виборах. У своєму агітаційному матеріалі тамтешні політики пропонують проголосувати за людину з «типово» данським прізвищем та зовнішністю: за Володимира Семеніченка.

Володю знаю особисто. Він живе в Данії ще більше років, аніж його сестра Юля. Уже встиг придбати будинок, вдало інвестуючи в Україні, зараз здобуває вищу освіту. У Данії в нього народилися двоє діток. От вирішив чоловік ще й у політиці себе спробувати.

І, здавалось, можна лише радіти із чийогось успіху. Що й говорити, молодець. Але ж… Володимир Семеніченко, виходець із Кобеляк, будує своє життя в Данії, а не в Україні. Це — його безумовне право як людини. Але доводиться констатувати, що ще один свідомий, активний, молодий і розумний громадянин для України вже остаточно втрачений.

Епізод другий. Розмова з одним із ще відносно молодим, дуже розумним, активним і свідомим чоловіком. Він живе у Кобеляках. І полишати межі України назавжди не збирається.

Чоловік займається виробництвом. Має своє підприємство, дає роботу двом десяткам земляків. Теж молодець, що й казати. Але зараз він розповідає про проблему, яка може вирости до масштабу катастрофи. На підприємстві може не залишитися робітників. Підприємець Олександр розповідає:

— Люди масово їдуть у Польщу. Підходить до мене працівник, із яким разом виросли, не просто працюємо, а дружимо. І каже: «Ти мені заплатиш 500 доларів у місяць?» А це за курсом — тринадцять із половиною тисяч. Я йому хоча б двісті доларів постійно платив. І, почувши відмову, продовжує: «Не ображайся Саня, я в Польщу їду». І я не ображаюсь, я його розумію і прийму на роботу знову, якщо повернеться. А як не повернеться?

І так — повсюдно, не лише у Кобеляках. Люди масово виїжджають на роботу за кордон: у Польщу, Чехію, Росію, Данію, Китай. У мене з десяток родичів і знайомих працюють не в Україні. Там — більше платять, там — кращі умови для проживання. Вони розвивають чужу економіку, вони споживають чужі продукти, вони йдуть у чужу політику.

Так, у сучасному глобалізованому світі кордони практично зникли і десятки мільйонів людей без особливих проблем можуть поїхати жити і працювати за тисячі кілометрів від своєї батьківщини. Вони їдуть туди, де їм краще. І ми, ті, хто залишається, не маємо ніякого права їх за це засуджувати. Адже це — їх вибір, їх життя. І ніякий патріотизм ніколи не буде важливішим за інше поняття — гуманізм.

Тепер кілька фактів. Згідно зі статистичними даними, у 1991 році на території Кобеляцького району проживали 59,9 тисячі чоловік. Із них — міського населення було 19,6 тисячі (Кобеляки + Білики), сільського — 40,3. Станом на 1 вересня 2017 року у всьому Кобеляцькому районі постійно проживають 41 652 особи. Відніміть від цього тисяч дванадцять кобелячан і біличан. І вийде, що у всіх інших населених пунктах, а це — села, залишилось менше 30 тисяч жителів. І ніхто ж не знає, яка кількість людей більшу частину свого життя проводять за кордоном на заробітках.

Оце проблема. АТО рано чи пізно закінчиться. Чи здолають корупцію? Питання ще те. Так швидко, як врегулювання конфлікту на Донбасі, це не зробиш. Та, сподіваюся, що масштаби корупції все ж зменшаться. Та чи покращиться після всього цього демографічна ситуації в Україні? Не впевнений.

Ось тут переходжу і до суті статті. Зараз в Україні триває реформа з децентралізації. На місця передали більше грошей і повноважень, створюють громади. Я завжди був прихильником цього процесу, вважаючи, що послуги органів влади потрібно максимально наближувати до людей. І зараз ми вже навіть бачимо деякі позитивні зрушення. Там щось будують, тут щось ремонтують, почався якийсь рух. Але ж…

А для кого створюють громади? При такій тенденції у демографії вони через 10-15 років будуть безлюдними. От зараз ми спостерігаємо і пишемо про те, що у Комендатівці і Сухинівці проводять грандіозні ремонти сільських будинків культури, в інших населених пунктах освітлюють вулиці, ведуть водогони. Це — прекрасно, хто ж буде сперечатися. Але ж...

Народ, при такій тенденції в ті будинки культури невдовзі буде нікому ходити. Уже зараз у величезному щойно збудованому дитячому садочку в Ляшківській громаді катастрофічно не вистачає… Кого? Діток!

І те, що представники діючої влади на місцях, сільські голови, голови громад щось будують і ремонтують є позитивом. Але вони, передусім вони, повинні чітко усвідомлювати, що їх особиста заслуга в цих успіхах є мінімальною. Сьогодні держава дала грошей, а завтра не дасть, сьогодні акцизний збір із автозаправок залишається у Сухинівці, Кобеляках, Бутенках, Підгорі, а завтра його можуть забрати. І що тоді? Дай Боже, щоб такого не сталося. Та, думаю, і не станеться. Але не сумніваюся в тому, що, давши грошей і повноважень, держава завтра-післязавтра наділить ще й купу обов’язків. У тому числі й фінансового характеру. І тоді на розвиток грошей вже може не залишитися. Окрім того, хто ж їх приноситиме в місцеву казну, ті гроші, якщо людей не залишиться?

А люди виїдуть. Або вимруть. І ніякі клуби й ФАПи, дороги і фонтани їх в селі чи навіть у місті не залишать. Що залишить? Наявність роботи. Нехай навіть не так високо оплачуваної, як у Польщі, Данії чи Росії. Аби хоча б якась була.

Отут і питання до керівників на місцях. Так, я розумію, що вони не можуть вплинути на глобальні тенденції. Та все ж… Назвіть, хто з керівників органів місцевого самоврядування привів у свою місцевість інвестиції, роботодавців і цим хоча б щось зробив для розвитку? Я таких не знаю.

Це — не критика. Це — констатація факту. Адже поки що влада на місцях лише вчиться тратити гроші, які їй дали. Комусь пощастило більше, комусь — менше. Кобеляки, Бутенки, Білики живуть за рахунок бюджетників і кількох ще працюючих підприємств, Сухинівка і Підгора — за рахунок АЗС. Вони трішки багатші за інших. Але жоден, підкреслюю, жоден керівник місцевого самоврядування не має в цьому заслуги.

Та й чи довго ще може влада витрачати гроші, якщо більшість працюючих є бюджетниками або продавцями чи охоронцями в магазинах?

Наприкінці року, що минає, ми знову підводитимемо підсумки, визначатимемо політиків року, писатимемо про найбільш значущі події. Дуже хочеться ввести номінацію «Господарник року». Але для кого? Фонтани, водогони і школи — це витрати. А господарник має заробляти. У цьому випадку — дати можливість створити робочі місця.

Поки що з номінантами на цю відзнаку ні в Кобеляках, ні в Нових Санжарах не густо.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
17 листопада 2017, 09:11 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Редакційна | Сторінка для друку1. don / 17 листопада 2017, 11:07 Вставити цитату
назвав "безлюдні громади", а пише про безлюдні села. кіно
2. Професор / 17 листопада 2017, 12:04 Вставити цитату
Загалом - проблема більш ніж серйозна.
Те, що вчора було актуальне для села - сьогодні для райцентру.
І до багатших білорусів проблема зайшла так самісінько. Названі цифри - можливо, треба ділити на два.
З українськими особливостями ринку праці та самого бізнесоведення - потроху виплива литовська модель, де бідні старі та немочні лишились на місці, а спроможні виїхали... А це досить сумно.
3. Ltava / 17 листопада 2017, 13:09 Вставити цитату
Кажуть що перші космонавти після того як побачили планету з висоти втратили так званий патріотизм до своїх країн. Поділ земної кулі на держави досить умовна справа.Важливіше інше - створення на базі ОТГ феодальних анклавів де і земля і місцева влада належить одній людині або родині.
4. Filon / 17 листопада 2017, 17:50 Вставити цитату
2.Професор
«З українськими особливостями ринку праці та самого бізнесоведення - потроху виплива литовська модель, де бідні старі та немочні лишились на місці, а спроможні виїхали... А це досить сумно.»

Це дійсно сумно. Але на мою думку модель випливає не литовська.Потрібно зважати на географію, яка все визначає. У сільскій місцевості в такому районі, як Кобеляцький в селах, точніше хуторах, залишаться кілька десятків чи сотень досить заможних фермерів. І люди, які в них працюватимуть. Поскільки сучасна техніка з її ефективністю не потребує великої кількості людей, які на ній працюють, то й жителів у хуторах залишиться мало.Платитимуть їм непогано, не гірше аніж у Польщі або Чехії.
Але реальним є і більш песимістичний сценарій. Фермерів придушують податками. А так може й статися, адже платити податки нікому. Ті або починають працювати виключно самостійно, тобто без найманої робочої сили або продають бізнес. Заходять транснаціональні корпорації. А їм населені пункти взагалі - до одного місця. Наймані сезонні механізатори можуть просто приїжджати і виїжджати.
Для Дона. Із безлюдних сел складаються такі ж безлюдні громади.
5. Beri Mor / 17 листопада 2017, 19:24 Вставити цитату
4.Filon
«Але на мою думку модель випливає не литовська.»

Аргентинська модель буде,принаймні все до того йде.
6. Адекватник / 17 листопада 2017, 20:06 Вставити цитату
3.Ltava
«Кажуть що перші космонавти після того як побачили планету з висоти втратили так званий патріотизм до своїх країн. Поділ земної кулі на держави досить умовна справа.»

Для розуміння цього не потрібно «ходити» в космонавти, потрібно лише купити глобус.
3.Ltava
«Важливіше інше - створення на базі ОТГ феодальних анклавів де і земля і місцева влада належить одній людині або родині.»

Та не родині. Давно написано «А в городах сих народов, которых Господь, Бог твой, дает тебе во владение, не оставляй в живых ни одной души». (Второзак. 20:16) « И народ твой весь будет праведный, на веки наследует землю, - отрасль насаждения моего, дело рук Моих, к прославлению Моему.» (Исаия 60:21) Лишаеться тільки добавити: «Ты видел многое, но не замечал; уши были открыты, но не слышал.» (Исаия 42: 20) Останє стосується і автора статті. Нарешті Ігор Миколайович роздуплився по-глобальному.
7. Maksym / 18 листопада 2017, 07:36 Вставити цитату
Цілком підтримую вас у частині про клуби і фонтани. Боляче було читати як у Сухинівці вгатили гроші у нікому не потрібний клуб у той час, як через село навіть на велосипеді проїхати було важко, я вже не кажу про машину. Ніякий інвестор звісно не сунется вглиб району, якщо не буде нормальної логістики, особливо на ягідні та плодові, на які тільки й надія. На тому тиждні, буквально, спостерігав як від нас фуру тягли трактором.
Але не погоджуся щодо школ. По селам люди масово віддають діточок довчатися у Полтаву, маршрутки по п’ятницях заповнені старшокласниками. А це вам початок міграції.
8. Ltava / 18 листопада 2017, 11:08 Вставити цитату
7.Maksym
« А це вам початок міграції»

Це , друже , початок ( а може продовження ) деградації . Деградації влади центральної і місцевої . Батьки розуміють що діти з таким рівнем освіти будуть не конкурентно спроможливими і замість вимог до місцевої влади що до покращення умов та рівня освіти на місцях відправляють дітей " довчиватися " . А самі радісно підуть у відремонтований нафік нікому не потрібний клуб , пофоткаються біля "фонтану " , і за 200 гривень проголосують за чергового кандидата .
9. Selena2017 / 18 листопада 2017, 14:36 Вставити цитату
Ігоре Миколайовичу, я відносно вашого : "АТО рано чи пізно закінчиться. " Та : "швидке врегулювання конфлікту на Донбасі". Давайте спочатку назвемо речі своїми іменами -ВІЙНА.
1. Закінчиться рано. Дай Боже, менше смертей, каліцтва,горя.
2. Ви втаємничений у процеси швидкого врегулювання цієї біди? Поділіться.
3. Закінчиться пізно. З яким результатом? На чому базується ваша впевненість у тому, що для України наслідки будуть переможні ? І скількома життями за це ще доведеться заплатити?
4. Що вас хвилює більше : фронтові події, чи "початок міграції"? Так, це одне з тих лих, яке душить країну сьогодні. Та цьому явищу дана, на мою думку,справедлива оцінка Лтавою : деградація влади центральної і місцевої. Додам і від себе : байдужість тих, хто спокійно почувається за плечима воїнів теж не остання складова біди.
5. Згодна з вами в тому, що новообрана влада і на мізинець не поліпшить господарювання. На Санжарську як наслано: на умі тільки майданчики, про які я й сказати не вмію.
Не ображайтесь, якщо зачепила болюче.

Змінено 18.11.2017, 15:52
10. Anatoliy / 18 листопада 2017, 16:52 Вставити цитату
9.Selena2017
«Давайте спочатку назвемо речі своїми іменами -ВІЙНА»

По факту - війна. Але з ким? З Росією? Чому ж тоді не рвуться дипломатичні та торгові відносини? Чи все таки громадянська, чого вперто не визнають прихильники Майдану?
Я, наприклад, людина проста, і рахую так: якщо у ворожій армії на кожну тисячу громадян власної країни припадає один військовий «спец» з країни іншої - то це війна між громадянами своєї країни. При безсумнівній підтримці іншою державою однієї із сторін, це ясно. Але все таки.
9.Selena2017
«рано чи пізно закінчиться.»

Та все рано чи пізно закінчиться. Це доводити не треба, таке ще у Соломона на перстеньку надряпано було...
9.Selena2017
«для України наслідки будуть переможні ?»

Я вважаю, що ніяк не будуть - незалежно від результату. Чому - читайте вище.
9.Selena2017
« Що вас хвилює більше : фронтові події, чи "початок міграції"? »

Так одна з причин затягування війни і є такою - щоб увагу населення від грабуючої їх влади повернути на фронт. Працює, як бачимо...
9.Selena2017
«байдужість тих, хто спокійно почувається за плечима воїнів»

Ага. Воїни - герої, а всі, хто працює на місці, а не гайнув з мотикою на фронт - боягузи "за плечима воїнів"...
Я вже тут згадував, що на курси військової перепідготовки їзжу. Так от, позаминулого разу зі мною у взводі було кілька колишніх атовців. Спілкуючися з ними, розказав про свій досвід заробітків у Польщі. Так вони питають: а працювати там важко? Кажу: не те слово. Говорять: ну от, а ми (вони мінометники) раз на тиждень на позиції виїхали, відстрілялися - і у казарми... Що вони там далі у казармах роблять цілий тиждень - кожній думаючій людині з уявою зрозуміло. Тому вони знову збиралися у АТО - але не на контракт, мобілізації ждали. Бо всі вони - земляки, з роботою на потужному промисловому підприємстві і у них там вельми непогана зарплата зберігається.
І я маю відчувати себе "схованим за плечима воїнів?" Як кажуть тінейджери - щаззз...

Змінено 18.11.2017, 17:20
11. Ltava / 18 листопада 2017, 17:41 Вставити цитату
9.Selena2017
« спочатку назвемо речі своїми іменами »

На сам перед Selena не втрачайте свій природній патриотизм і пошуки правди та справедливості.Для мене Ви такий собі маячок надії на майбутне . А по сетуації не неконтрольованних територіях то це окремий жах . Я прогнозую довгі роки конфлікту там , якби Ви це не називали . Бистрого рішення просто не має .
9.Selena2017
« І скількома життями за це ще доведеться заплатити?»
На сьогодні в автопригодах гине і калічеться людей набагато більше чим в зоні боевих дій . Наведення порядку у владі в рази могло б зменшити смертність і на дорогах і на війні , та кому той порядок потрібний?
12. Ltava / 18 листопада 2017, 17:44 Вставити цитату
10.Anatoliy
«І я маю відчувати себе "схованим за плечима воїнів?" »

А Ви собі хоч признайтесь ким Ви себе відчуваєте ? Про себе я знаю .
13. Адекватник / 18 листопада 2017, 17:58 Вставити цитату
8.Ltava
«Деградації влади центральної і місцевої .»

Владу обирає народ. Як писав Олдос Хаксли, в книзі Остров: "В стране дураков умный королем не станет. Его линчуют"
14. Адекватник / 18 листопада 2017, 18:01 Вставити цитату
9.Selena2017
«Давайте спочатку назвемо речі своїми іменами -ВІЙНА.»

Це вам по беніному ТСН сказали? Ви документи читайте. Ніде в офіційних документах слово війна на вживається. Прийде час і атошників спитають з ким вони воювали. Крім того ось вам посилання на офіційний сайт Верховної Ради України а не не Тель-авідєніє. Посилання на zakon3.rada.gov.ua
15. Адекватник / 18 листопада 2017, 18:03 Вставити цитату
11.Ltava
«Наведення порядку у владі в рази могло б зменшити смертність і на дорогах і на війні »

Перед владою поставлено завдання збільшення смертності, невже не зрозуміло?
16. Ltava / 18 листопада 2017, 18:04 Вставити цитату
13.Адекватник
«Владу обирає народ»

не поспориш.
17. Anatoliy / 18 листопада 2017, 18:14 Вставити цитату
12.Ltava
«Хоч собі признайтесь, ким себе відчуваєте? Про себе я знаю .»

Я себе відчуваю людиною, яка на своєму місці робить свою справу. На військові збори їзжу, щоб бути готовим захищати свою сім’ю і Батьківщину. Воювати за інтереси олігархів (як українських, так і іноземних) не бажаю. Проти професійних солдатів нічого не маю, але сам волію заробляти гроші не тим, що стріляю у інших людей - і це моє право. Так що я про себе не лише знаю, а й сказати не боюся. Тому Ваш типу тонкий натяк з мудро-саркастичною посмішкою - пальцем у небо.
Як казав богатир Добриня у мультику: "Я понятно объясняю?")))

Змінено 18.11.2017, 18:45
18. Selena2017 / 18 листопада 2017, 20:04 Вставити цитату
10.Anatoliy
« Anatoliy / сьогодні, 16:52»

Пане Анатолію, ви вважаєте мене вхожою в найвищі кабінети української влади? Думаю - ні. Тоді запитання про розрив дипломатичних і торгових відносин з країною-агресором не до мене точно. Не лише мене , а й багатьох обурює - скажімо по-колишньому : кому война, а кому - мать родна. Бачу, та сили де брати проти цього?
Якщо в російській армії і є воюючі специ-українці, то це продукт нашої спільної совкової історії. У кожного з них свій вибір, свої муки совісті, або й відсутність честі та іудині дії, бо багато залежить і від долі та обставин. А «ноги» війни «ростуть» у високих кабінетах, звідти йдуть накази і летять снаряди.
Звичайно, все має кінець. Та не було б аж занадто пізно.
Не збиралася навіть відносити вас до розряду боягузів та байдужих, це ви даремно. Бо чомусь же звучить від вас слово : захищатиму... Та і в такому розброді думок і позицій хочеться знайти співрозмовників, щоб хоч якось зібрати більше розумної інформації..
Я висловлювала своє бачення того, з чим ви звернулися до мене . Ваша воля його не сприймати.
19. Ltava / 18 листопада 2017, 20:26 Вставити цитату
17.Anatoliy
« щоб бути готовим захищати свою сім’ю і Батьківщину »
Боюся запитати - " ви самі визначаєте коли захищаєте батьківщину а коли олігархів !?
20. Ltava / 18 листопада 2017, 20:33 Вставити цитату
17.Anatoliy
«Я себе відчуваю людиною, яка на своєму місці робить свою справу»

Ото і давайте кожен на своєму місці робити свою справу , військові воювати а не визначати хто ворог . медики лікувати не ділячи на хороших і поганих а політики думати за державу а не навпаки . Як тільки воєнний визначає політику а медик - ворогів тоді бардак.
21. Адекватник / 18 листопада 2017, 20:47 Вставити цитату
Ви тут сперечаєтесь, шановні, хрен зна за що. Іде зачистка території Укарїни від населення, і підпитка економіки Європи дармовою рабсилою, про це і стаття, хоч її автор прямо цього не написав, бо може так не думає. Але сама стаття красномовно про це свідчить. А ще автор пише "І ніякий патріотизм ніколи не буде важливішим за інше поняття — гуманізм." І, звісно, помиляється. Немає ніякого гуманізму, а є боягузство і є шкурний інтерес, а не гуманізм, а ще є лжепатріотизм свідомих, яким мало того що знищується населення, так вони ще вносять в це і свою посильну лєпту, їм, бачите, мало того, що їх самих нищать, так давай будемо чисто по-українське ще й народ Донбасу нищити.
22. Anatoliy / 18 листопада 2017, 21:10 Вставити цитату
19.Ltava
«Боюся запитати - " ви самі визначаєте коли захищаєте батьківщину а коли олігархів !?»

Не розумію здивування на знак оклику. Я завжди намагаюся все сам для себе визначати. А ви, значить, згодні дозволяти собі вказувати - коли кого захищати, коли і кого вбивати? Це ваша справа, а мене таке не влаштовує...
20.Ltava
«Ото і давайте кожен на своєму місці робити свою справу , військові воювати а не визначати хто ворог . медики лікувати не ділячи на хороших і поганих а політики думати за державу а не навпаки . Як тільки воєнний визначає політику а медик - ворогів тоді бардак.»

Так а я за що? Але річ у тім, що «політик» професія дуже особлива. Який документ підтверджує професійну компетентність політика? Ото ж. А ви згодні, щоб вони вам вказували, у кого стріляти...Медики і військові називаються так тому, що мають відповідні документи і проходять відповідне навчання, та й то різне буває. Коли медик замість апендициту виріже вам печінку - ви ж не будете заперечувати, що медик він так собі? От і політики у нас зараз "думають за державу" так, як описаний мною медик. Втім, суперечка неконструктивна, досить.
23. Anatoliy / 18 листопада 2017, 21:22 Вставити цитату
21.Адекватник
«Ви тут сперечаєтесь, шановні, хрен зна за що. »

Ну і?..
У кожному
21.Адекватник
«хрен зна за що»
людина повинна якось жити. Я особисто намагаюся це робити принаймі так, щоб не соромно було перед власними дітьми і можна було спокійно бачити себе у дзеркалі під час гоління. Цю свою позицію і пояснюю. А впливати на геополітику світового рівня - справа марна. У кожній країні можна організувати «заміс» покрутіше українського, якщо на цьому зійдуться інтереси "сильных мира сего" і карта так ляже, у ідеалізованій Вами Росії в тім числі. То й що тепер? Лягти і вмерти в жахові перед грядущим захопленням світу "жидомасонами"? Не збираюся. Повторюся - людина я проста і справи у мене прості, найперше - дбати про родину. На даному етапі - це заробляти на життя. Все інше, включаючи намагання вникнути в геополітику - хобі, не більше.
24. Beri Mor / 18 листопада 2017, 21:28 Вставити цитату
20.Ltava
«і давайте кожен на своєму місці робити свою справу , військові воювати а не визначати хто ворог »

Та хто ж проти,тільки за що тоді судять "беркутівців"?
25. Адекватник / 18 листопада 2017, 22:01 Вставити цитату
23.Anatoliy
«людина повинна якось жити.»

Та повинна, а тому повинна дивитися вперед в т.ч. і на геополітику.
23.Anatoliy
«Я особисто намагаюся це робити принаймі так, щоб не соромно було перед власними дітьми»

Точно так казали і мої батьки і діди і, думаю, більшість радянських людей. А тепер і вони обпльовані, як і все минуле, "правнуками поганими" і правнучками, які й тут строчат.
23.Anatoliy
«У кожній країні можна організувати «заміс» покрутіше українського»

Не в кожній, і ось вами приклад. Посилання на blagin-anton.livejournal.com
26. Адекватник / 18 листопада 2017, 22:13 Вставити цитату
23.Anatoliy
« і карта так ляже, у ідеалізованій Вами Росії в тім числі»

Ніде жодним словом я Росію не ідеалізовував. Просто в Росії люди вже розуміют, хто істиний ворог, хоч їм і намагаються впарювати китайців як ворогів. Крім того, Росія єдина країна, яка може протистояти глобальному натиску в силу наявності у неї ядерного потенціалу. Інших таких країн немає, ну, може, в майбутньому буде Китай. Розвалять Росію, буде хана всім, про що відкрито сказав Лукашенко. Думаю, ви не будете заперечувати, що він таки трішки ерудованіший і обізнаніший від Селени. Посилання на www.youtube.com
27. професор / 19 листопада 2017, 15:41 Вставити цитату
Загалом, от дуже прийнятні речі каже пан Анатолій. Дуже добре, коли спілкування ведеться з особистих уявлень, а уявлення набуті особистим досвідом, а не телевізором!
І не погоджусь про ремарку Селени "що серед російської армії українець затесався"
Сили ВСН мають у складі в основному українців, гадаю - ця цифра перевищує 90%. А якщо судити по взятих вполон/вбитих росіянах - то їх там менше 1%. Тому війна без сумніву громадянська. До того ж, нас намагаються вгодувати "краще війна безкінечна, чим піти десь на поступки", хоча взагалі цим, що кажуть головне в цих словах "краще війна".
28. Selena2017 / 19 листопада 2017, 16:52 Вставити цитату
Професоре, уважніше читайте коментарі та не приписуйте мені вигаданого , ще й у вигляді цитати . Це вже мерзенно. Йшлося про офіцерів-українців у російській армії як продукт нашої спільної совкової історії. Це явище швидше трагічне для цих людей. Мені відомі страждання матері двох синів-офіцерів, яка розривається серцем від одного до другого, бо старший в Росії, а молодший в Україні. Так склалося.
Взагалі, ваші коментарі жахливі, бо ви тихцем, вдаючи з себе дуже обізнаного в усіх подіях, робите велику шкоду Україні, зневажаючи її, виказуючи, як тут погано, а десь рай.
Намагаюся вчитися в розумних і достойних людей, думки яких мені імпонують. Тому наведу слова Марії Матіос,відомої письменниці: " Для безпосереднього учасника війни немає жодного значення, як ту війну назвуть в підручниках - двічі гібридною чи тричі підлою"... Пані Марія має повне право на свої слова, бо побувала на цій війні безпосередньо там, куди й генерали не добиралися. Вам, Професоре, не сподобається, що це "не мій особистий досвід", та мені глибоко байдуже.
Мені дуже хочеться помилитися в своїх болючих передчуттях від спостережень і на цьому сайті і в повсякденному житті. Час всіх розсудить.А він безжалісний.
В новій книзі М.Матіос "Приватний щоденник ...майдан,війна.".. вражаючі свідчення про події останніх трьох років в Україні. Це для тих, кому не просто цікаво, а й для осмислення всього, що відбувається.
29. Адекватник / 19 листопада 2017, 17:32 Вставити цитату
28.Selena2017
«Намагаюся вчитися в розумних і достойних людей, думки яких мені імпонують. Тому наведу слова Марії Матіос,відомої письменниці»

Як кажуть - скажи мені, хто твій друг і я скажу, хто ти.
28.Selena2017
«" Для безпосереднього учасника війни немає жодного значення, як ту війну назвуть в підручниках - двічі гібридною чи тричі підлою"... Пані Марія має повне право на свої слова»

А це не та пані Марія, яка депутат від БПП і яка виступала за знищення назви Велика Вітчизняна війна? Так їй же по барабану, як війну називати. Виходить - не по барабану. Значит, вона або бреше, або у неї діагноз по професоровій часті. І це саме ця Марія має братця прокурора, який бореться з порушеннями закону. Видає вона себе за гуцулку але схожа на Суламіфь та й бабцюю її називали Соломоном. Жодного порядного письменника сучасна влада не буде "розкручувати", а її розкрутили. І це ця сама дєва Марія плювала на ветеранів війни порівнюючи обеліск із фалосом, а тепер вона агітує дурнів на братовбивчу війну. Щодо фалоса, який чомусь засів у неї у голові, так це знову таки до профессора, але він буде відмовчуватись, або пошле до Фрейда. Посилання на www.istpravda.com.ua
30. Адекватник / 19 листопада 2017, 17:37 Вставити цитату
28.Selena2017
«"Приватний щоденник ...майдан,війна.".. вражаючі свідчення про події останніх трьох років в Україні. Це для тих, кому не просто цікаво, а й для осмислення всього, що відбувається.»

Ну скільки його можна осмислювати. В кого є мізки вже давно все осмислили, навіть ще "до того" попереджали, чим все скінчиться. Ось італянці до річниці майдану зняли фільм про снайперів майдану. Вони ген де живуть а вже все осмислили і лаповухим допомогають осмислити, та тільки марно. Посилання на mpsh.ru
31. Адекватник / 19 листопада 2017, 17:44 Вставити цитату
28.Selena2017
«відомі страждання матері двох синів-офіцерів, яка розривається серцем від одного до другого, бо старший в Росії, а молодший в Україні. »

Краще б читали не Матіос а забороненого в Україні Булгакова, а саме "Білу гвардію" або "Дни Турбіних" , не випадково цю пєсу незлічену кількість раз дивився товариш Сталін. І прикольно те, що свідомим хоч кілок не голові, а до них не діходить навіть те, про що вже відкрито кажуть колишні великі українські чиновники, ну, наприклад, екс голова нацбанку Стельмах. Знаю, що свідомі, вони на те й свідомі, щоб краще розбиратися у економіці і в банківській сфері і з ними не поспориш. Посилання на news247.com.ua
32. Адекватник / 19 листопада 2017, 17:59 Вставити цитату
27.професор
«Дуже добре, коли спілкування ведеться з особистих уявлень, а уявлення набуті особистим досвідом,»

Між іншим, досвід приходить з роками, хоч і не до всіх. А у нас немає патріархів нації. У міністрах сопляки, та й ті прийшлі або, як кажуть, іновірці.
27.професор
«Тому війна без сумніву громадянська»

Без сімніву, і підтвердження цьому навіть суперечки отут між «білими» і "красними". І це ж в одній області, а що вже говорити, наприклад, про Галіцію і Донбас. От тільки «тиран» Сталін не розбомбив у Галіції жодного будинку, хоч теж боровся з сепаратизмом. Так і хочеться запитати, як свідомі типу селени визначають, хто тиран і руйнівник, а хто законник і державник.
33. Професор / 19 листопада 2017, 22:25 Вставити цитату
Якщо Ви мали на увазі, пані Селено, українця в російській армії, то вибачаюсь.
Загалом тоді лиш трохи Вас поправлю: за законами РФ в лавах їх збройних сил можуть служити лише громадяне РФ (зтикавсь по білоруській частині, принаймні - білорусу, щоб втрапити навіть контракт туди- треба прийняти громадянство). Так що це вже не зовсім українець... Або так мовити - українець колишній.
А щодо десь рай...
З трьох республік (РФ, Україна, і РБ) я б вибрав би для життя Україну. І навіть не радянську, а часів Януковича.
Хороша була країна, скажу я Вам..
А нині...
Нічого наче й не змінилось..
а жити стало і страшно, і важко.
Принаймні - в порівнянні з тією Україною.
34. Професор / 19 листопада 2017, 22:27 Вставити цитату
І пані Селено, як Ви ставитесь до заборони Булгакова?
Не виключаю, що Вам відомі деякі його твори...
35. Професор / 19 листопада 2017, 22:33 Вставити цитату
Дуже цікава виправдальна стаття полку СС "Галичина"
я прозріваю просто..
"за німецьким наказом"
галицький полк СС...
Жах!
і це називається "виправдали")
Посилання на www.istpravda.com.ua
36. Седой / 19 листопада 2017, 23:17 Вставити цитату
Спасибо Профессору за ссылку. Прочитал. "усе було здійснено за німецьким наказом, і тому дані події не можуть розглядатися як самостійна українська протипольська акція." - готовый отмаз за Донбасс, не так ли? Немцев поменяют на пендосов и вперед. Не иогут розглядатись и все тут. Белые и пушистые воины АТО, в т.ч. и учителя-солдаты (читал в Эхе вчера), браво объясняющие верным ученикам, как их угораздило стрелять в своих, нарушая собственеую конституцию. Или укроармию уже разрешено применять внутри страны без объявления войны? Может что-то пропустил я, Селена?
37. Адекватник / 19 листопада 2017, 23:44 Вставити цитату
35.Професор
«Дуже цікава виправдальна стаття полку СС "Галичина"»

Професоре, ну на фіг на ніч людей смішити, де ви знайшов цю інфу? " А поширені закиди стосовно того, що Нюрнбергський трибунал визнав дивізію «Галичина» та війська СС, до яких вона належала, злочинними організаціями, як виявилось, не відповідають дійсності." Це алєс, навіть війська СС не визнані злочинними. Та уся німецька "воєнна машина" визнана злочнною, уся гітлерівська Німеччина. Ні, на сьогодні сміху досить, напишу завтра.

Змінено 20.11.2017, 07:24
38. Ltava / 20 листопада 2017, 06:32 Вставити цитату
В Україні рівень смертності та травматизму внаслідок ДТП є одним із найвищих в Європі про що у своїх звітах неодноразово наголошували експерти ВООЗ, Світового банку та інших міжнародних інституцій. За останні шість років (2011-2016 рр.) в Україні зареєстровано близько 170,8 тис. ДТП з постраждалими, у яких загинуло 26,7 тис. та травмовано 210,4 тис. осіб. У 2016 році зафіксовано ріст кількості ДТП на 5,1% та травмованих у них осіб на 6,4% порівняно з 2015 роком. Особливо тривожним є те, що понад 42,6% загиблих у ДТП у 2016 році – пішоходи та велосипедисти.
39. Адекватник / 20 листопада 2017, 09:08 Вставити цитату
38.Ltava
«В Україні рівень смертності та травматизму внаслідок ДТП є одним із найвищих»

Так у УкраЇні все найвище, ми ж вже давно "впереди планеты всей. Якби ж ви зробили і аналіз причин? Чому це так? Чи тому, що у нас на дороги багато бабла всадили, бо в вартість бензину заклали дорожній збір? Чи може тому, що за кермом їздять психічно хворі люди, бо ми, по данним тієї ж ВООЗ, і по хворих на голву на першому місці? Чи може тому, що машини у нас непридатні, тіпа, "совкові"? Це питання повинен би і профессор знати "по долгу служби", як кажуть.
40. don / 20 листопада 2017, 09:32 Вставити цитату
33.Професор
« я б вибрав би для життя Україну. І навіть не радянську, а часів Януковича.»

цікаво за чим же ти так жалкуєш? що втратив?
41. don / 20 листопада 2017, 09:36 Вставити цитату
4.Filon
« Із безлюдних сел складаються такі ж безлюдні громади.»

ага, а з безлюдних громад - безлюдна держава, а з безлюдних держав - безлюдна планета
я зрозумів твою обмеженість у розумінні дійсності
42. микола козак / 20 листопада 2017, 09:37 Вставити цитату
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
За останні шість років (2011-2016 рр.) в Україні зареєстровано близько 170,8 тис. ДТП з постраждалими, у яких загинуло 26,7 тис. та травмовано 210,4 тис. осіб. У 2016 році зафіксовано ріст кількості ДТП на 5,1% та травмованих у них осіб на 6,4% порівняно з 2015 роком. Особливо тривожним є те, що понад 42,6% загиблих у ДТП у 2016 році – пішоходи та велосипедисти.]]
Починали за здравіє , закінчили за упокой.Коли поставлене завдання про зменшення населення , то його будуть виконувати.І для СЕЛЕНИ скажу , що війна не скоро закінчиться , бо українська влада такою злобою до росіян наповнила українців , і звичайно і російська влада не відстала , налаштовуючи росіян проти українців , що ця війна на багато років.
Зараз у владі і в ЗМІ популярно розводити болтовню про інвестиції , і всі ждуть інвестицій , а самі ніфіга не роблять , щоб відбудовувати країну , а навпаки валять все до основанья , а затем.....Після ВВВ ніхто не чекав ні від кого ніяких інвестицій , а ставали і працювали , люди мали надії на краще життя і воно таки з кожним роком кращало , а зараз покращення тільки для ворюг у владі , та тим , хто встиг щось вкрасти .Надії пана Філоненка на кілька дуже заможних фермерів в селі можуть не збутися .Всяка історія має тенденцію повторятися і таке буде і з Україною , або ці бариги її розвалять і Україна зникне , як держава , але більш за все народ таки проснетьсЯ і все закінчиться не платним майданом з вождями типу КУЛЯ В ЛОБ , а настоящою революцією з передачею влади дійсно народу.
43. don / 20 листопада 2017, 09:50 Вставити цитату
42.микола козак
«настоящою революцією з передачею влади дійсно народу»

кому конкретно, ти хочеш передати владу? ти можеш написати, чи пальцем тикнути на когось?
44. Selena2017 / 20 листопада 2017, 10:03 Вставити цитату
42.микола козак
«2. микола козак / сьогодні, 09:3»

Козаче, я вперше поділяю чимало думок у вашому коментарі, не переконуватиму і в тих, які не поділяю.
1. Так, війна не скоро закінчиться, і цьому безліч причин.
2. А хто ж обирав отих ворюг у владу і стоїчно їх терпить? За доказами далеко ходити не треба, вони - місцеві
3.Хто з нас - силою громади - обурився і вимагав змін? Звідки чекаємо рятівників?
4.Мені б теж хотілося знати, які привабливі перспективи бачив пан Філон в перекроюванні краю на ОТГ, коли на цю руйнацію тільки почали замахуватися? Перспективи примарні.
5.Якщо народ і не помишляє брати владу, бо він у глибокому сні, то НІХТО йому її не віддасть.
Це моє бачення, можете з ним не погоджуватися, тільки не нервуйте.
45. микола козак / 20 листопада 2017, 10:25 Вставити цитату
43.don
«кому конкретно, ти хочеш передати владу? ти можеш написати, чи пальцем тикнути на когось?»

Пальцями я тикати не буду ,владу вызьме народ , який буде сам призначати ту владу без безыдейних воровських партій , сам буде відкликати делегованих у владу , в кінці кінців розбереться і з покидьками , які заливають вічний вогонь цементом , які спаплюжили наше минуле , з покидьками , які руйнують Україну.Я відчуваю , що в тебе є якийсь страх перед цим , відчуваєш , що щось теж поцупив ?Але це є обєктивна реальність.Народ довго може терпіти , але колись таки проснеться і не за гроші вийде на МАЙДАНИ і не тільки в Києві.
46. don / 20 листопада 2017, 10:47 Вставити цитату
45.микола козак
«Пальцями я тикати не буду»

тобто нікого конкретно ти до влади провести не хочеш, можливо тобі й надалі все буде невгодно
45.микола козак
«владу вызьме народ»

вже взяв на Майдані три роки тому, і що?
45.микола козак
«колись таки проснеться і не за гроші вийде на МАЙДАНИ і не тільки в Києві.»

ну гаразд, зному проснувся, вийшов і кому давати владу? знову Паршевлюкам, Гаврилюкам та Парасюкам?
47. don / 20 листопада 2017, 10:55 Вставити цитату
45.микола козак
«Я відчуваю , що в тебе є якийсь страх перед цим , відчуваєш »

ні, не відчуваю
48. Selena2017 / 20 листопада 2017, 10:57 Вставити цитату
34.Професор
«Не виключаю, що Вам відомі деякі його твори...»

Професоре, питання поставлене з єхидним підтекстом, тому не буду його обговорювати. Булгаков мною перечитаний не єдиножди, але ділитися своїми враженнями з вами не буду, бо ви їх не сприймете та ще й перекрутите на свій лад. Не завадить і вам перечитати, бо кожен твір в різний віковий період читача та навколишніх обставин сприймається по-різному та і вловлюється щось не помічене раніше.
А звідки така дурня - сьогодні заборонений Булгаков ?!
Країна з СИСТЕМОЮ Януковича від вас недалеко, її й обирайте для власного процвітання, а в Україну не пхайтеся її відновлювати. Я Водолій, мені так зірки велять мислити і чинити.
49. Selena2017 / 20 листопада 2017, 11:09 Вставити цитату
29.Адекватник
«к кажуть - скажи мені, хто твій друг і я скажу, хто ти.»

Пане Валерію Адекватний, я ніколи не вважатиму ні вас, ні людей з подібним світоглядом своїми друзями. Навпаки - була для вас кісткою в горлі, нею й залишуся.
50. Адекватник / 20 листопада 2017, 11:18 Вставити цитату
42.микола козак
«Всяка історія має тенденцію повторятися і таке буде і з Україною »

Каэшно таке і буде. Тільки ти використовуєш хибний стереотип, який вбили нам в голови "історія має тенденцію повторятися". Це не так. Мудрі і більш обізнаніші люди вважають по-іншому, наприклад, член спілки письменників Ізраілю Йосип Скарбовський пише в одному із своїх вірші таке "И крутят вновь историю по кругу, Торгующие смертью паханы". Його народ теж постраждав і, в силу того, що його народ таки розумніший від пришелепуватих українців, бо не зря ж самі українці вибрали одного із його представників собі в боги, треба йому вірити, а не всяким там вятровичам. А в остальному ти Козаче правий.
51. Адекватник / 20 листопада 2017, 11:32 Вставити цитату
42.микола козак
«але більш за все народ таки проснетьсЯ і все закінчиться не платним майданом з вождями типу КУЛЯ В ЛОБ , а настоящою революцією з передачею влади дійсно народу.»

Да, отут ти ще не правий. Народ вже просипався, вірніше, його розбудили і використали. І так буде до тих пір поки народ не пойме, що ж воно таке відбувається. Судячи з того, що він(народ) не поняв нічогісінько й до сьогодні, твоє припущення є утопією. Цей пришелепуватий народ ні на що не здатен крім ходити у ярмі. У нього немає розумної еліти. Кожен, хто вибивається "в люди" починає гребти під себе і жерти, жерти і жерти, та корчити із себе великорозумного пана, насправді являючись тупим неуком, і при цьому вн може тільки топити і топити своїх же співвітчизників. Тому цей нарід не здатен до самостійності. Його удєл, по Пушкіну "ярмо з гремушками та бич". Поскільки цей нарід в чергове по підказці божого народу взяв курс на війну з своїм рідним "старшим братом" аби йому побільше насолити і прийняти участь у його знищенні, то майбутнє у нього незавидне. "Одно із двух", - як любив говорити товариш Сталін, або цей нарід буде знищений, що ми зараз вже по факту спострігаємо, або будемо спостерігати "картину маслом" "Возвращение блудного сына".
52. Адекватник / 20 листопада 2017, 11:41 Вставити цитату
35.Професор
«Дуже цікава виправдальна стаття полку СС "Галичина"»

Хотів писати коментар про цю галичину, та передумав. Дискутувати по мотивам статті того пришелепуватого історика вятровичського разліву - це себе не поважати. Кожен може хоча б пролистати Матеріали Нюрнбергського процесу і цього буде досить, щоб вийти із полону теесенів і тель-авідєнія. А я обмежусь лише однією цитаткою взятою звідти, яка розкрива суть того, що було тоді і що зараз відбувається.
53. Адекватник / 20 листопада 2017, 11:51 Вставити цитату
Так ось ця цитатка із нотаток чиновника МЗС рейху Отто Брейтигама «Проводить в отношении Украины исключительно положительную политику. Украина для нас не только не должна являться предметом эксплуатации, но, наоборот, населению надо дать серьезно почувствовать, что Германия является для него другом и освободительницей. …В официальных речах и в печати следует избегать всего, что бы каким-либо образом раскрыть, что мы рассматриваем эти области как объект эксплуатации. … Даже ограниченные люди со свойственным для восточных народов инстинктом скоро поняли, что для Германии лозунг «освобождение от большевизма» является лишь предлогом для порабощения восточных славянских народов..." Для особливо тупорилих повторю важливий фрагмент "предлогом для порабощения восточных славянских народов.." Далі все як по маслу, якщо по Козаку, то "історія має тенденцію повторятися", якщо по Скарбовському, то "И крутят вновь историю по кругу". Вибирайте, кому що прийнятніше, але результат буде один. Я к у тому непечатному анекдоті про молоду наречену, що питала у матері в чому їй лягати спати. Дивує лише те, якими треба бути тупими аби цього не бачити і не розуміти. Матеріали Процесу можна почитати тут. Посилання на booksonline.com.ua

Змінено 20.11.2017, 15:07
54. don / 20 листопада 2017, 11:56 Вставити цитату
коли ти вже почнеш викладати матеріали третього рейху
55. Адекватник / 20 листопада 2017, 11:58 Вставити цитату
49.Selena2017
«Пане Валерію Адекватний, я ніколи не вважатиму ні вас, ні людей з подібним світоглядом своїми друзями. »

Ваще-то мене звуть Микола, ну та ладно. А в друзі до вас я і не набиваюсь. Я ж писав не про себе, а про вашу подругу Матіос - активного члена фракції БПП, проти політики якої ви начебтно виступаєте.

Змінено 20.11.2017, 12:00
56. Адекватник / 20 листопада 2017, 12:38 Вставити цитату
48.Selena2017
«А звідки така дурня - сьогодні заборонений Булгаков ?!»

Ну яка дурня? Ліньки шукати, бо без толку, але перед майданом "злочинна влада" крутила по ящику кіно "Біла гвардія" аби пришелепуватим хоч в такий спосію донести що їх очікує. І ще тоді вони вчинили вереск, а потім те кіно заборонили, як, до речі, і "Тараса Бульбу" Гоголя, та ще й обзивали всяко режисера Бортко, українця, між іншим.
57. Адекватник / 20 листопада 2017, 12:39 Вставити цитату
54.don
«коли ти вже почнеш викладати матеріали третього рейху»

То по часті Селени, нехай вона викладає.
58. vov / 20 листопада 2017, 12:39 Вставити цитату
Почитав коментарі до цієї статті. Мабуть все ж таки в першу чергу ми самі і винні що так живемо... Совок як був в головах людей, так і досі залишається.
59. Адекватник / 20 листопада 2017, 12:50 Вставити цитату
58.vov
«Мабуть все ж таки в першу чергу ми самі і винні що так живемо... Совок як був в головах людей, так і досі залишається.
»

А то хто б іще був винен. ТІльки до чого тут «совок» і що воно таке?
60. микола козак / 20 листопада 2017, 13:23 Вставити цитату
58.vov
«. Совок як був в головах людей, так і досі залишається.
Додати коментар»

Дивлячись що ти називаэш совком .Чи свою тупысть , чи щось ынше.Почув із вуст Петра Олексійовича цей вислів і повторюєш , як попугай.Совок дійсно в тебе в голові.Ну Петрові Олексійовичу влада народу і комуністичні ідеї -це кінець його надбанням , здобутих непосильною працею , а що тобі , то і невідомо , якщо ти щось і вкрав у народу , то це зовсім незначне , воно тебе не спасе.
61. Ltava / 20 листопада 2017, 13:29 Вставити цитату
44.Selena2017
«Якщо народ і не помишляє брати владу, бо він у глибокому сні, то НІХТО йому її не віддасть»

При всій повазі _ Як НАРОД може взяти владу в свої руки ? Де взагалі влада у народу ? Народ може найняти ( обрати ) когось для виконання владних функцій . Але для цього він ( народ 0 повинен почати думати , що для нього ( народу ) надзвичайно тяжка справа . Тому представники СТАЦІОНАРНОГО БАНДИТУ - яким влада є завжди , підтримують безграмотність , покірність і продажність населення .
62. Ltava / 20 листопада 2017, 13:34 Вставити цитату
44.Selena2017
«Мені б теж хотілося знати, які привабливі перспективи бачив пан Філон в перекроюванні краю на ОТГ»

Для початку дискусії про ОТГ потрібно хоча б розуміти про що йде мова . А мова йде про відповідальність людей які живуть на окремих територіях за якість свого життя . За дошкільну і шкільну освіту , за медичне обслуговування , за дороги освітлення і безпеку . Громада повинна за це відповідати і контролювати .Може хоч таким шляхом вдасця розбудити населення.
63. василь овсієнко / 20 листопада 2017, 14:02 Вставити цитату
62.Ltava
« Громада повинна за це відповідати і контролювати .Може хоч таким шляхом вдасця розбудити населення.
Додати коментар»

І ти в це , що пишеш віриш ?Ну поклали в Кобеляках відповідальність на громаду за утримання ПТУ , чи тепер бак колледж.Туди потрібні гроші , центральна влада умила руки , в Кобеляках базарний бізнес відходить у минуле , підприємств , які могли б сплачувати податки немає , податки тільки з землі , яку в Кобеляках розікрали і податків від самої землі недостатньо , отже наступає момент відповідальності. Закрили колледж , закрили лікарню пішли в госпітальний округ за 80 км , закрили школи - шкільний автобус возить на Полтаву ....... . На кому відповідальність??????????????
64. stepan / 20 листопада 2017, 16:57 Вставити цитату
О боги! совок, патріоти, хвашисти і хто винуватий, до чого тут це. Як на мене головний меседж статі - нема роботи, причому давно і жодних змін тут не спостерігається. Наш мер будує фонтани і мріє про башту з годинником, райрада думає куди розділити копійки яких не вистачає ні на що, адміністрація думає лише де ще потрапити на фотосесію. І помітьте, ніхто не думає про те як заробити гроші, як створити нові робочі місці, як скористатися міжнародними грантами на розвиток, як задіяти зберігаючі технологіями, хоча про це все є багато інформації в інтернеті. Складається враження що наші обранці такі важкі технології не освоїли, все залишилося на рівні гри в індікота.
Єдиним виходом з цієї пастки мали стати об’єднанні громади, але є дуже велике але. Як ми бачимо в Бутенках повна дупа, адже ті хто були проти створення громади пішли в депутати до тієї ж громади і блокують її роботу. Якби в Кобеляках була створена громада то імовірно на 90% буде оберано сучасного мера, а це не реформатор а проїдач бюджету. Вихід є лише один - розвивати громадське суспільство, вчити людей що політика це не щось там далеке, це наше повсякденне життя, якщо чиновник наобіцяв і не виконав то має за це відповісти, якщо бюрократ іде на вибори то що в нього в графі визначних справ. І головне - вибори то святе,йти мають всі. хтось скаже що твій голос нічого не вирішує, але ж навіщо наші політики тратять мільйони на передвиборчу агітацію, навіщо то все? Отже важить і важить набагато більше за 200 грн. бо політик готовий їх заплатити лише з того розрахунку що після виборів він заробить більше. і ще на минулих виборах теперішній мер виграв лише з відривом у 22 голоса, нещасних 22 голоса.
65. микола козак / 20 листопада 2017, 17:19 Вставити цитату
64.stepan
« Отже важить і важить набагато більше за 200 грн. бо політик готовий їх заплатити лише з того розрахунку що після виборів він заробить більше. і ще на минулих виборах теперішній мер виграв лише з відривом у 22 голоса, нещасних 22 голоса.»

Якби не ті 22 голоса , то залишився б той , що вже присосався до того корита і ну зовсім нічим не кращий за нинішнього.Тільки й робив , що борщ з Галушкою варили по Америкам та Німеччинам.Туристи , а зараз Галушка депутат , який і сесії прогулює , жде , що вернуться з Ісипом до корита.А голос майже нічого не значить , бо в тому списку кожного разу одні і ті ж особи , прямо династіями тепер сунуться в той список , а вибирати там нема з кого Добропорядному громадянину в той список не потрапити.
66. Професор / 20 листопада 2017, 17:30 Вставити цитату
Стосовно Булгакова:
заборонена 10 серія фільму "Майстер і Маргарита"
А також обидві екранізації роману БілаГвардія.
Також (не перевіряв поки) ніби існує кілька офіційних звернень АнтонаГеращенка щодо розгляду заборони "СобачеСерце".
Що я втратив з "УкраїноюЯнуковича"?..
Замислився глибоко...
Я, в деякій мірі "мав антивладні настрої" в ті часи. Хоч і не дуже їх маніфестував.
Але що ж втратив:
1. Почуття хоча б потенційного правопорядку, і хоча б обмежену можливість почуття можливості збереження майна і прав. Почуття відносної безпеки.
Це - порівняльні характеристики. Тоді з цим не було добре, але зараз стало зовсім погано. Крадіжки, грабежі, п’яні АТОшники, вибухи гранат. Все це в 2013 було значно більшою рідкістю.
2. Соціально-економічні можливості. Без сумніву, в тих 80%, які складають біднішу частину населення - реальних грошей, особливо з вирахуванням реальних комунальних платежів сумарно менше.
3. Розбрат. Такого рівня розбрату Україна за мого життя не сягала. Націоналісти, вата, вишивата, порошенкоботи і кремлеботи, антиросіяни і друзі росіян. Це величина фантасмагорична.
4.Війна. Важко пояснювана, самі різнобокі звинувачення, але реальна, що призводить до загибелі переважно україців з обох боків (на 01.01.16 99% офіційно загиблих та пропавших безвісті- українці).
5. Продовження падіння. Незважаючи на запевнення можновладців, що "йдемо догори і маєм перемоги" - життя більшості українців у побуті доводить зворотнє. Фінансово жити стає важче, до цього зверху мають додати реальну дію поки що лише освітньої і медичної реформ. Є ще пенсійна реформа, яка націлена на поступове зменшення видатків на пенсіонерів. І ці реформи ще далеко не останні схоже...
67. Адекватник / 20 листопада 2017, 17:35 Вставити цитату
64.stepan
«О боги! совок, патріоти, хвашисти і хто винуватий, до чого тут це. Як на мене головний меседж статі - нема роботи, причому давно і жодних змін тут не спостерігається»

І що, совок, патріоти, хвашисти не маєють до цього ніякого відношення? Хтось, навіщось розвалив совок, потім звідкілясь взялись патріоти і хвашисти і розвалили Україну, і це все ні до чого, все це не має значення? Круті розсуждєнія. А може совок саме для цього і розвалювали, аби потім донищити все те, що від совка залишилось? І тепер вори, вбивці і просто олухи і лошари які їм підспівують пояснюють нам, яким поганим і нікудищнім був той совок. А не дивно все це? «Укроп, ты верь - придет пора расцвета, счастья и достатка!... Но, к той поре на ваших пятках напишут ваши номера…», - десь такий антиукропівський вірш прочитав.
68. Професор / 20 листопада 2017, 17:38 Вставити цитату
От! Нарешті!
"добропорядносу громадянину в той список не потрапити"!!
Саме тому події на Майдані не можна вважати революцією, бо правила гри лишились ті ж самі, прописали лише загальне погіршення для бідніших класів.
Народ в стійлі... Скільки машин можновладців перевернули конкретно в «Бутенках» чи іншому місці? Скільки народу при цьому зібралось? Бо якщо п"ятеро - то статтю припишуть, а чиновник ще й компенсацію їх майном отримає, а якщо 500 - то начальство зверху ще й лискачів надає "не вмієш злюдьми жити - руки загребущі? Сиди на опі рівно і владнайте ситуацію - на нові авта заробите, а то ще й статтю спіймаєте...
оце і вся висока політика внизу.
69. Адекватник / 20 листопада 2017, 17:51 Вставити цитату
64.stepan
«Наш мер будує фонтани і мріє про башту з годинником,»

А про що той мер мріяв?
64.stepan
«І помітьте, ніхто не думає про те як заробити гроші, як створити нові робочі місці, як скористатися міжнародними грантами на розвиток, як задіяти зберігаючі технологіями, хоча про це все є багато інформації в інтернеті»

Та в інтернеті, як в Греції, все є. Тільки толку з того? В інтернеті навіть є про те, як лошар розводять, та тільки хто його читає? І цікаво б було дізнатися, а як мер може створити нові робочі місця? Громади для того і створювалися, щоб і далі знищувати державу, щоб все попало в залежність від транснаціональних корпорацій і ніхто нічого не міг зробити, на що і автор статті намекує. Створення громад, навпаки зменшує робчі місця, бо ліквідовує багато закладів районного значення, а натомість залишає лише чергову ілюзію для мрійників. Усі совкові підприємтсва знищені, а з ними і робочі місця. З так званими інвестиціями сюди зайдуть транснаціональні корпорації. От і вся наука. Вони вже зайшли, поки що у вигляді маркетів, які скоро залишать без роботи великорозумних базарян підгодовувавших майдан, а тепер ще й АТО. Інший заход буде по землю, який положить кінець таким же великорумним фермерам, теж годувавшим майдан і АТО. Більш їх тут нічого не цікавить і цікавити не може. На цьому все. Як там у пісні співають: "Шалом, брати казаки". Ваша песенка спєта. Далі по Борису Олійнику "І вам розкаже гід, що тут жили, пак, українці, А де їх слід? - Та от, схолов і слід".
70. Адекватник / 20 листопада 2017, 18:00 Вставити цитату
64.stepan
«Вихід є лише один - розвивати громадське суспільство, »

Хоч би хто пояснив, що то воно таке оте громадянське суспілство?
64.stepan
«вчити людей що політика це не щось там далеке, це наше повсякденне життя,»

Хоч одне розумне речення. Більш того, це наше майбетнє, якого у нас не буде, в силу того що ніхто із українців не хоче зрозуміти, що політика таки да, має значення.
64.stepan
«якщо чиновник наобіцяв і не виконав то має за це відповісти»

Ага, щас так і відповість. Дивись коментар Овсієнка.
64.stepan
«І головне - вибори то святе,йти мають всі. хтось скаже що твій голос нічого не вирішує, але ж навіщо наші політики тратять мільйони на передвиборчу агітацію, навіщо то все?»

Елементарно, Ватсон. Політики тратять бабало, аби дорватись до корита. Більше їх нічого не цікавить і цікавити не може. Будь який політик, який хоч трішки вболіває за державу не може бути обраним в силу невігластва самого електорату, а якщо він і потрапить у владу, то він буде знищений руками того ж таки електорату. Залишки таких політиків було знищено на майдані. Все шановні. Пізно пити Боржомі.
71. vov / 20 листопада 2017, 18:16 Вставити цитату
59.Адекватник
«А то хто б іще був винен. ТІльки до чого тут «совок» і що воно таке?»

Під дурака косити не потрібно) Воно смішно виходить
72. stepan / 21 листопада 2017, 09:03 Вставити цитату
По порядку, якщо мені не подобається політика теперішнього мера це що 100% означає що я сумую за Ісипом? а ось нічого подібного! І речення про 22 голоса було аргументом про важливість голосів на виборів, так само як і речення про 200 грн. за голос. Подальші коментарі зводяться до одного - все пропало, все пропало! Шановні все лише починається, а починати треба з створення громадських організацій, бо громадська організація може вимагати відповідей від чиновників (закон про публічну інформацію) а от звичайна людина не особо. Але навіщо цим затуркуватися, легше ж шукати винних.
73. Адекватник / 21 листопада 2017, 09:26 Вставити цитату
72.stepan
«Шановні все лише починається,»

А таки да!
72.stepan
« починати треба з створення громадських організацій, бо громадська організація може вимагати»
Стьопа, почитай що таке держава. Хочеш, у Леніна почитай, а якщо на совок алергія, то почитай у всяких там макіавелів. Держава - це тобі та сама громадська організація з найнятими клерками. І якщо вже й з неї толку немає, то інші організації ще гіршими будуть. Давайте, створюйте, подивимось. ОТГ - це теж така собі громадська організація, але такою самою була і сільрада і інша рада. Ну створіть ще щось, щоб туди ходили без грошей, оце буде справхня громадська. Так туди ніхто не ходитеме, якшо вигоди не буде. У нас немає жодної такої діючої організаці, хоч зареєстровано - купу.

Змінено 21.11.2017, 11:38
74. Ltava / 22 листопада 2017, 06:59 Вставити цитату
63.василь овсієнко
« На кому відповідальність??????????????»

На Вас, на мені . На Вас бо не хочете робиратися а говорите про ПТУ , бо не розумієтесь а обговорюєте медичний округ . І на мені за те що ліньки Вам пояснювати адже всерівно Ви проголосуєте за 200 гривень .
75. Ltava / 22 листопада 2017, 07:00 Вставити цитату
73.Адекватник
« ОТГ - це теж така собі громадська організація»

о тут Ви друже "попливли " , зразу видно що тема Вам не відома , вчіть матчасть
76. Ltava / 22 листопада 2017, 07:02 Вставити цитату
66.Професор
«Що я втратив з "УкраїноюЯнуковича"?..
Замислився глибоко...»

Нирнув повністю у вигрібну яму ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
77. микола козак / 22 листопада 2017, 08:49 Вставити цитату
74.Ltava
«На Вас, на мені . На Вас бо не хочете робиратися а говорите про ПТУ , бо не розумієтесь а обговорюєте медичний округ . І на мені за те що ліньки Вам пояснювати адже всерівно Ви проголосуєте за 200 гривень .»

Ну яка з Вас відповідальність.Вам натовкли , що треба ОТГ , Ви в це тупо повірили , бо наобіцяли дати багато грошей , от тільки за івартість тих грошей змовчали,полупусті бумажки , а до цього додали , що Ви на ці гроші повинні ще утримувати ПТУ , школу , лікарню і т.д. Оказалось , що Ви гроші витратили на фонтани , а на ПТУ , школу , лікарню немає , значить закриєм , будемо вчитись і лічитись в Полтаві , а через певний час і в Полтаві така ситуація , економіка в загоні , заводи і фабрики в металобрухті , грош нєт ................. .
78. Selena2017 / 22 листопада 2017, 09:02 Вставити цитату
74.Ltava
«« На кому відповідальність»


Справді, на всіх. Поділюсь інформацією про загальновідоме для українців "Моя хата скраю, я нічого не знаю". Етнографи досліджували його витоки в історії. Виявилося , що в добу раннього козацтва (років 500 тому) воно звучало так : "Моя хата скраю - я перший стріляю". Зараз недоброзичливці причеплять мені ще й тавро вбивці, та нехай.
Якщо опинитися в тій добі та в думках того, хто застосував зброю, то звучатиме , напевно, так : я перший стріляю і :
ПОДАЮ ЗНАК НЕБЕЗПЕКИ, чим ЗАХИЩАЮ СВОЮ ГРОМАДУ, це МОЯ МІРА ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ за тих, хто живе зі мною поруч, я її не втрачаю за будь-яких обставин. Один за всіх. Зрадників тоді довго не слухали та не дискутували, карали не панькалися.
Репресії проти українців зробили свою чорну справу. Вони продовжуються і в цю хвилину руками яничарів та покидьків .
79. Седой / 22 листопада 2017, 09:25 Вставити цитату
Это покидьки были снайперами на вашем Майдауне? Или Итальянца тоже Путин купил? От просмотра таких кадров даже у тупокрылых кастрюли должны слететь. А у вас тишь да блажь по всем СМИ, да и у Филона нет комментов. Что думаете делать с преступниками у власти? Убийцы вами рулят и ваши снайперы уже близко, ждите молча. Или вперед на заклание с щенявмерло?
80. микола козак / 22 листопада 2017, 09:35 Вставити цитату
Селено , вже всі зрозуміли , що Вас дурачать із майданом , з реформами , що до влади дорвались не ті люди , а до Вас ніяк не дійде.Враження таке , що Ви під гіпнозом , патріотизму поки не видно .Патріоти вболівають за країну , а Ви за владу.
81. Selena2017 / 22 листопада 2017, 09:39 Вставити цитату
Роздери очі і побачиш своїх, які колотять увесь світ.
82. Beri Mor / 22 листопада 2017, 10:15 Вставити цитату
80.микола козак
«Селено , вже всі зрозуміли , що Вас дурачать із майданом , з реформами , що до влади дорвались не ті люди , а до Вас ніяк не дійде»

Таким не дійде.Це синдром Майдауна в хронічній формі,це не лікується,як і алкоголізм,якщо людина не визнає себе хворою.Правда є люди,які були на майдані,але зрозуміли,що їх обдурила шайка пройдисвітів,перед якими поставлена задача зачистити територію країни від українців любими методами-війною,тарифами,медреформами(ну хіба це не геноцид,виділити облрадою конкурсні кошти на Канавський клуб,в який не прийде і півтори каліки,замість ремонту поліклініки в Шенгурах,де лікуються громади аж трьох сільських рад?),і це трішки обнадіює.
83. don / 22 листопада 2017, 10:37 Вставити цитату
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
вам би Яника ще якби повернути, то ви б його в жопу на золотому унітазі б цілували
84. Selena2017 / 22 листопада 2017, 10:57 Вставити цитату
80.микола козак
«80. микола козак / сьогодні, 09:35»

Козаче,ваша воля вірити чи ні тому, що я скажу далі.
1. Адекватники, Бері Мори не можуть мене одурачити в принципі.
2. Ще в травні 2015 я бачила, хто йде до влади, і не голосувала за нинішнього президента, а коли почула від нього, що АТО закінчиться за лічені години, то ... не описуватиму свої думки.
3.Для мене давно зрозуміло, що реформи, які благословляє у світ Река, ніколи не принесуть користі ні мені , ні всім.
А поряд з ним там ще набагато крутіші.
4. А тепер поясніть мені, чому не хворий ( як я ) Бері Мор, сидячи в запічку, бачить конкретні порушення влади, тільки лайкою на когось кидається , а заради справедливості нічогісінько не робить? СлабО ? Та хіба він один...
5.То до такИх ніколи не дійде, нехай і не пробують зі мною змагатися.
6. Чи не за патріотизм та націоналізм мене отут і клюють? Може, ми по-різному ці поняття трактуємо?

Змінено 22.11.2017, 11:03
85. Beri Mor / 22 листопада 2017, 11:08 Вставити цитату
84.Selena2017
« а заради справедливості нічогісінько не робить? »

Ви намайданили,а мені розгрібай?Немає дураків,тепер насолоджуйтесь здобутою гідністю в європейській сім"ї.

Змінено 22.11.2017, 11:10
86. don / 22 листопада 2017, 11:13 Вставити цитату
не намайданили, а здобули гідність
вчора мітинг був, кричали Героям Слава
87. Beri Mor / 22 листопада 2017, 11:24 Вставити цитату
86.don
«вчора мітинг був, кричали Героям Слава»

Можливо,не знаю,я вчора сою віяв на посів,зараз рук не відчуваю.І як вони встигають і на мітингах кричати,ще й якусь копійку заробляти.Мабуть я лацюга.
88. Адекватник / 22 листопада 2017, 11:41 Вставити цитату
84.Selena2017
«1. Адекватники, Бері Мори не можуть мене одурачити в принципі. »

Ще б пак, як же вас одурачиш, коли ви вже й так одурачені далі нікуди.
89. Адекватник / 22 листопада 2017, 11:45 Вставити цитату
84.Selena2017
«6. Чи не за патріотизм та націоналізм мене отут і клюють? Може, ми по-різному ці поняття трактуємо?»

Ще б пак, ясно, що по-різному. Ми розуміємо патріотизм і націоналізм як любов до своєї країни і своєї нації. А ви розумієте патріотизм і націоналізм, як ненависть до москалів і любов до іллюзій і жидів аж до обрання собі в боги "еврейской девы сына".
90. Адекватник / 22 листопада 2017, 11:52 Вставити цитату
82.Beri Mor
«Таким не дійде.Це синдром Майдауна в хронічній формі,це не лікується,як і алкоголізм,якщо людина не визнає себе хворою.»

Точно примітив. Спасибі. ЩО це так свідчать і слова Троцького написані ним ще про минулу революцію. «Победа Сталина была предопределена. Тот результат, который зеваки и глупцы приписывают личной силе Сталина, по крайней мере, его необыкновенной хитрости, был заложен глубоко в динамику исторических сил. Сталин явился лишь полубессознательным выражением главы революции, ее похмелья». Думаю, Селена Троцькому повинны б вірити, бо й досі тільки те й робить що жалкує за ним і його репресованими прибічниками.
91. Адекватник / 22 листопада 2017, 11:56 Вставити цитату
79.Седой
«Это покидьки были снайперами на вашем Майдауне? Или Итальянца тоже Путин купил? »

Канечно купил. Вчера отмечали годовщину своего майдана и так некоторые и говорили, что коварный Путин подкупил итальянцев выпустить этот фильм и притом в аккурат к годовщине ихней гидности.
92. Адекватник / 22 листопада 2017, 12:04 Вставити цитату
75.Ltava
«о тут Ви друже "попливли " , зразу видно що тема Вам не відома , вчіть матчасть»

Та навіщо мені та матчасть, коли у самій назві закладено "ГРОМАДА". Тобто це обєднання громад, а громада складається із громадян. Як воно там законом обставлено, то вже інша справа. По «матчасти» це добровільне обєднаня територіальних громад (сільрад) які складаються із громадян. То чим воно відрізняється від громадських організацій, якщо в дивитися в суть? До речі, оця маніпуляція термінами наскільки заплутала самих свідомих громадян, що вони репетують як скажені проти совка, суть якого була у лозунгу "Вся власть советам", і в той самий час вже більш ніж чверть віку будують ті самі совєти, ну, тобто, РАДИ, якщо хтось мало письменний.
93. Адекватник / 22 листопада 2017, 12:28 Вставити цитату
78.Selena2017
«Виявилося , що в добу раннього козацтва (років 500 тому) воно звучало так : "Моя хата скраю - я перший стріляю". Зараз недоброзичливці причеплять мені ще й тавро вбивці, та нехай.»

Ні, зараз недоброзичливці причеплять те, чого ви й не підозрювали. "Отыщи всему начало и ты многое поймешь" (Козьма Прутков). Селена думає, що вона потомок козаків, що козаки - українці, але не факт. І якщо козаки - селенини пращури, це не українці, то тоді зрозуміла й селенина ненависть до усіх словян, тобто до тих українців, до яких належть і Тарас Шевченко. Ось рав Фінкель розкопав, що селенині пращури - козаки генетично належать до тюрків, фіноугрів і бог зна ще до кого, але не до українців. І от сміху буде, коли Селена довідається, що її пращури ненависні їй фіноугри. Далі рав розповідає, що навіть сам селенин кумир Пилип Орлик визнавав, що козаки - нащадки хозар. От тепер і стало ясно, чому це селена і їй подібні так обожнюють іудеїв і так ратують за побудову на українських землях хазарського каганату і так нанавидять росіян і навіть саме слово Русь. "Шалом брати казаки". Це не мої видумки, це говорить шанований усіма свідомими рав Фінкель. Не сьогодні-завтра вятровичі візьмут під козирьок і внесуть це відкриття до шкільної програми. Думаю, ждати не довго, бо Вятровичі у новітніх хазар на утриманні. А "хто платить, той їх і танцює", - як казав один пришелепуватий галичанський комбат на якого раніше давав ссилку. Посилання на www.youtube.com

Змінено 22.11.2017, 12:31
94. don / 22 листопада 2017, 13:34 Вставити цитату
90.Адекватник
«приписывают личной силе Сталина, по крайней мере, его необыкновенной хитрости, был заложен глубоко в динамику»

дудусь я думаю що не збрехав
Посилання на www.youtube.com
95. Selena2017 / 22 листопада 2017, 14:25 Вставити цитату
93.Адекватник
«думає, що вона потомок козаків,»

Я не «думаю» , а ЗНАЮ віднедавна. Бо в козацькому краю народилася і виросла. Тільки твої райкомівські предки всіляко намагалися заморочити нам голови всім, тільки не знанням історії власного краю . Та генетична пам"ять - штука відповідальна, свій час не марнує, просвіщає того, хто хоче знати.
Не для тебе написала, бо ти все помиями обливаєш ( що то значить туга за райкомівськими благами !), а для тих, хто починає боронити своє право в громаді, от хоч би й для бутенківців.
96. Selena2017 / 22 листопада 2017, 14:31 Вставити цитату
Вперше дякую дону за посилання. Але той, кому воно адресоване, землю гризтиме , а не повірить, доведе, що це половця відеокамера зафіксувала.

Змінено 22.11.2017, 14:46
97. микола козак / 22 листопада 2017, 14:53 Вставити цитату
94.don
«дудусь я думаю що не збрехав»

Але нічого і путнього не сказав.Мені здається , що він у війну воював десь на Уралі.Це чимось , чи кимось ображена людина , наслухався по ТБ , хоче якось відрізнитись від інших , спитайте його , як він відноситьсЯ до Путіна і все стане ясно.Порахуйте , які за останні роки втрати українців і без війни.В Кобеляках не тано було біля 14 тис населення , зараз уже 10 з хвостиком , у нас кожного дня як не підірвали , то пристрелили.А ще згадайте Іловайськ , як наше мудре командування скільки людей поклало взагалі з дурної голови.
98. Selena2017 / 22 листопада 2017, 15:41 Вставити цитату
Козаче, а яке ваше особисте ставлення до Путіна ? Я твердо обіцяю, що жодним словом не прокоментую, яким би це не було, і ображати не збираюся, повірте.
99. микола козак / 22 листопада 2017, 16:27 Вставити цитату
як і до любого бандита дорвавшогось до влади і використовуючого надану йому владу в своїх інтересах.Наші також не кращі.
100. Selena2017 / 22 листопада 2017, 17:22 Вставити цитату
ДЯКУЮ .
101. Адекватник / 22 листопада 2017, 17:28 Вставити цитату
94.don
«дудусь я думаю що не збрехав»

Да, не збрехав, бо брехати може той, хто знає правду і її перекручує, а цей дід і близько війни не бачив і правди не бачив. Власне він сам і сказав «Вы не встретите больше такого участника войны как я, может быть одного из тысячи...». Бо такого урода треба ще знайти. А що він ще меле... "«Кто такие истинные герои? - Истинные герои, ну как вам сказать,, Покрышкин, Кожедуб, которые воевали по настоящему… у нас мало было героев, истинных героев.. у нас не нашлось истинных героев пристрелить Сталина или задушить его как собаку..»
Выходит, что миллионы совестких людей воевали не по настоящему.
Это ж каким надо быть уродом, чтобы так сказать и кем надо быть чтобы поставить ссылку на этого «истинного героя» а по сути поддонка плюнувшего в душу миллионам и живых и мертвых. Если бы он такое сказал, когда еще живы были истинные участники войны, а не такие как этот, с 3-мя юбилейными медальками, его бы растерзали и правильно бы сделали. И какой же слабохарактерный и добрый был Сталин, что при нем эта мразь прожила без репрессий и наплодила, думаю, таких же отпрысков и никто его не задушил «как собаку». А країна-Україна приречена вже й тому, що отут, якщо знайдеться два три чоловіки, які дадуть відповідну відповідь на таке відео, то й добре. А решта, з не одної десятки тисяч відвідувачів сайту, промовчать. Вони навіть анонімно написати бояться. Ось відповідь справжнього ветерана, хоч він, здається, молодший того пришелепуватого і може й не воював у ВВВ. Посилання на www.youtube.com
102. Адекватник / 22 листопада 2017, 17:38 Вставити цитату
95.Selena2017
«Я не «думаю» , а ЗНАЮ віднедавна. Бо в козацькому краю народилася і виросла. Тільки твої райкомівські предки всіляко намагалися заморочити нам голови всім, тільки не знанням історії власного краю .»

А чого, що віднедавна? Вятрович підказав? У мене немає райкомівських предків, а хоч би й були, то не бачив би у цьому нічого страшного. Таких як зараз "райкомівців", ще пошукати треба. Наші люди під керівництвом "райкомівців", після 45-го, за десять років підняли країну із руїн, а потім підняли її еконміку до рівня одної із перших у Європі (це я не про СРСРС а про Україну). Де ви поділи все це? Ви блін зараз останні сталінські посадки допилюєте бо в хаті холодно. НУ а про козаків змовчу бо ви так нічого і не зрозуміли із раніше мною написаного про козаків і фальсифікацію історії. Я б тут і не писав ні вам, ні дону, але сподіваюсь, що ці коменти ще хтось читає. Думаю, що у нас ще лишились і нормальні люди, але сумніваюся я у цьому все більше і більше.
103. Адекватник / 22 листопада 2017, 17:47 Вставити цитату
97.микола козак
«А ще згадайте Іловайськ , як наше мудре командування скільки людей поклало взагалі з дурної голови.»

Козак пише начебто і адекватно, але інколи морозить. Як і оцей комент, як і тут селені про Путіна. А це від небажання мислити ширше і далі огородів. А командування наше архі-мудре, якщо навіть Козак пише такий комент. Це значить, що навіть до здатних до адекватного мислення людей ще не дійшло, що людей тих поклали не з дурної голови, а з голови розумної. Усі майданні херої підлягали утилізації, бо вони складали небезпеку. Їх треба було позбутися. От їх в такий спосіб і позбувалися. Крім того, ніхто не відміняв плани по скороченню наслення і зачистку території для нових хазяїв. От скоро наша владна еліта "святкуватиме" голодомор а не скаже вам, що вже вона той голодомор перещеголяла з лихвою.

Змінено 22.11.2017, 17:51
104. микола козак / 22 листопада 2017, 18:32 Вставити цитату
103.Адекватник
« Як і оцей комент, як і тут селені про Путіна»

Я написав так , як вважаю.І можу повторити , що Путін нічим не кращий за Порошенка , а Порошенко за Путіна.А мислю я не вужче від Вас .Говорити про те , що в Іловайську знищували героїв майдану , це також глупость , бо там більшість було військовослужбовців , які не мали відношення до майдану.
105. Адекватник / 22 листопада 2017, 19:34 Вставити цитату
104.микола козак
«Я написав так , як вважаю»

Так я ж хіба проти. А я написав так, як я вважаю.
104.микола козак
«Путін нічим не кращий за Порошенка , а Порошенко за Путіна»

Напишіть оце адкватному росіянину, а потім нам його відповідь скажете. Візьміть російські показники боргу, ВВП, соціальних стандартів при ЕБНу і при Путіну. ТІльки чесно. Чи може ви будете уподобляться селені і аргументувати свої висновки СУГСом? І це при тому, що у Путіна, на відміну від Порошенко, згідно їхньої конституції, навіть немає права ветувати закони. Та ваще, порінювати Путіна з Порошенком, ну це аут. Може тут ще хтось адекваний з цього приводу напише.
104.микола козак
«там більшість було військовослужбовців , які не мали відношення до майдану.»

Тих війьсковослужюовців або випустили, або взяли в полон, і випустили, а добробати і т.п. отримали своє. Але загалом план утилізації виконується, потрібно зачищати різні верстви населення. Чи ви взагалі нічого не слухаєте і не читаєте. Вони відкрито говорять, наприклад, що "треба скоротити кільскість пенсіонерів". Чи ви не бачите скільки мільонів людей виїхало в ту ж Польщу і частина їх мріє там і залишитися? Та й автор статті про це пише, й назвав він її "Безлюдні громади" не просто так. Не все ж він може відкрито написати. Ну не буду я тут розписувати, бо це вже починає нагадувати дискусію із селеною.
106. Седой / 22 листопада 2017, 19:44 Вставити цитату
що Путін нічим не кращий за Порошенка (К) Не согласен. 1. Не алкаш. 2. За державу болеет больше, чем за собственный бизнес, в кр. случае в Украину налоги не платит.
107. микола козак / 22 листопада 2017, 20:22 Вставити цитату
Адекватник , якщо Вам і подобається Путін , то це не значить , що він повинен подобатись всимю. В Росії проблем не менше ніж в Україні.В Росії зараз патріотичний бум , як і вУкраїні.Воюють зараз Путін з наближеними .з Порошенком і наближенисми , а вбивають патріотів , оце і вся любов до Путіна.До речі Росія знову ввела війська в Луганськ усмиряти вождів ЛНР.Думаю без Путіна не обійшлось
108. Адекватник / 22 листопада 2017, 20:47 Вставити цитату
107.микола козак
«Адекватник , якщо Вам і подобається Путін , то це не значить , що він повинен подобатись всимю»

Мова йшла не про подобається, чи не подобається, а про обєктивні речі. І Сєдой правильно написав.
107.микола козак
«В Росії зараз патріотичний бум , як і вУкраїні.»

107.микола козак
«В Росії зараз патріотичний бум , як і вУкраїні.»

Може в Росії і патріотични бум, тільки не в Україні. В Україні не патріотичний бум а антиросійський. У наших горе патріотів нічого крім русофобства за душею немає. Вони он зараз ламають голови, як правильно писати - "в Україні" чи "на Україні" і морочать голови дітям. А про що це говорить? Як мінімум про те, що вони виставляючи себе патріотами й шанувальниками КОбзаря, бо без нього пока що ніяк, самого Кобзаря не читали. Бо якби читали, то почитали б там "Як умру то поховайте мене на могилі Серед степу широкого НА Вкраїні милій". Щодо вводу військ в ЛНР, так точних фактів не бачив. Мало що там по теесену скажуть. І знову ж таки шиза, бо навіщо туди вводити війська, коли по версії свідомих ЛНР і так окупована.
109. земеля / 22 листопада 2017, 21:34 Вставити цитату
105.Адекватник
«а потім нам його відповідь скажете. Візьміть російські показники боргу, ВВП, соціальних стандартів при ЕБНу і при Путіну. ТІльки чесно.»


Борг, ВВП, и остальное для простого россиянина эти показатели не явные и для его личной жизни не показатели. Кто был в России тот подтвердит, что в настоящее время с работой плохо, цены растут, зароботная плата во многих случаях падает. Да падает, я не оговорился. Пенсии при этом практически не растут. Медицина и образование в основном платные. Суды ручные. А коррупция на том же уровне. Практически ежемесячно сажают либо губернатора либо министра. В крупных городах, особенно в Москве отдельные люди живут ну очень хорошо, а на переферии не намного лучше чем у нас. Кто не верит перезвоните своим родственникам, они подтвердят.И внимательно перечитайте Седого: не хватало чтобы был руководитель алкашом и платил налоги другому государству, вот и все прелести Путина по Седому. Но все забывают об основном: при таких богатствах нефти и газа, в отличии от украины , россияне должны жить как сыр в масле.
110. don / 22 листопада 2017, 21:55 Вставити цитату
109.земеля
«Кто был в России тот подтвердит, что в настоящее время с работой плохо, цены растут, зароботная плата во многих случаях падает. Да падает, я не оговорился. Пенсии при этом практически не растут. Медицина и образование в основном платные. Суды ручные. А коррупция на том же уровне. »

На майданутих і кастрюльоголових там вже ж і не спишеш всі негаразди.
Залишається винним тільки міровой сіонизм
109.земеля
«при таких богатствах нефти и газа, в отличии от украины , россияне должны жить как сыр в масле.»

Ти ж не забувай, щр все іде на гуманітарку для голодуючого Донбасу і на будівництво кримського мосту

Змінено 22.11.2017, 21:56
111. земеля / 22 листопада 2017, 22:02 Вставити цитату
Давно хотел обратиться к Филону. Если можешь то напиши про бывшую союзною республику Турмению. Многие наверное заметили, что к примеру в отличие от Ужбекистана, Таджикистана и др. южных республик о Туркмении никаких сведений нет. А почему? А дело в том что у них все бесплатно как в СССР плюс практически нет налогов. Не платят за отопление,газ, воду и т. подобное. Лет 20! назад еще Турменбаши выдал каждой семье по компьютеру. А жизнь детей сирот превратил в СКАЗКУ, потому что сам был сиротой, т.как родители погибли при Ашхабадском землетрясении в 1948 году. При этом в настоящее время вьезд в страну закрыт, даже визовый. Даже для ближних соседей узбеков, таджиков и др. В китае и в России нет ни одного туркменского рабочего. Кстати, как только развалился союз, Туркмения сразу перекрыла все границы и не вывезла ни одного грамма сырья. На уровне Германии находится медицина. Взяток практически нет, караются безбожно. Сведения достоверные, родственница, которая там родилась, с трудом пару раз туда съездила. Вот что может сделать порядочное первое лицо государства. Болтунов, так наз. демократов, поставили на место сразу. Да диктатура, но в пределах разумного. Нам бы такую.
112. Адекватник / 22 листопада 2017, 22:16 Вставити цитату
109.земеля
«Борг, ВВП, и остальное для простого россиянина эти показатели не явные и для его личной жизни не показатели»

А что есть показателем, слова Селены?
109.земеля
«Кто был в России тот подтвердит, что в настоящее время с работой плохо, цены растут, зароботная плата во многих случаях падает»

А где, в какой стране, сейчас не растут цены? И почему поезд Львов-Москва самый востребованный? И почему на заработки едут не с РФ в Украину а наоборот? Есть минимальный размер пенсии и он в РФ вдвое выше чем в Украине. Но минимальную пенсию там получают те, кто работал без году неделю. Есть масса украинцев, которые получают русскую пенсию и я лично знаю таких не одного и не двух и пенсия у них в разы выше чем у нас. Естественно, что они там работали, но ведь и у нас наши на работе не спали, но получают 1500 грн. И пенсия между прочим одинакова, что в Москве, что в глубинке, так что в глубинке пенсионеру еще проще. И в РФ с достижением пенсионером 80 лет доплачивают к пенсии 4000 рэ., так сказать доплата за уважение к старости.
109.земеля
«Медицина и образование в основном платные.»

Что такое " в основном"? У нас даже не дают спокойно умереть, так как платить приходиться даже онкобольным за обезболивание. А еще четыре года назад это было бесплатным даже у нас и тут в ЕХО об этом писал Шкарбан. Искать статью не буду, потому что вижу, что уже все потихоньку сходят с ума и приближаются до уровня Селены. Все познается в сравнении.
113. Адекватник / 22 листопада 2017, 22:21 Вставити цитату
109.земеля
«Суды ручные. А коррупция на том же уровне»

Суды ручные а тем более коррупция существуют во всех странах мира. Не надо строить евроиллюзий. Пообщайтесь с европейцами, а не с теми, кто поехал туда мыть горшки и приехав с растопыренными пальцами рассказывает о европейском рае.
109.земеля
« Кто не верит перезвоните своим родственникам, они подтвердят.»

Перезвонили и расспросили, но свидомым не доказать. Они говорят, что Путин наших родственников ежедневно инструктирует и вручил им такие себе памятки что надо говорить. Ну, диктатура.
114. земеля / 22 листопада 2017, 22:25 Вставити цитату
110.don
«
Ти ж не забувай, щр все іде на гуманітарку для голодуючого Донбасу і на будівництво кримського мосту »


Зря юродствуешь, для России мост и гуманитарка это как слону дробина. А вот основная масса олигархов явно не россияне, так как и у нас. Це факт.
115. Адекватник / 22 листопада 2017, 22:26 Вставити цитату
110.don
«Залишається винним тільки міровой сіонизм»

А ти ще й антисеміт, чи що? О даешь! Хіба можна так недовіряти сіоністам і принижувати здібності євреїв? При Сталіну тебе б вже точно посадили за антисемітизм. Посилання на www.youtube.com
116. Адекватник / 22 листопада 2017, 22:27 Вставити цитату
110.don
«Ти ж не забувай, щр все іде на гуманітарку для голодуючого Донбасу і на будівництво кримського мосту »

А таки ж і туди йде і про Сірію ти ще забув. А от куди наше йде???!!!
117. земеля / 22 листопада 2017, 22:42 Вставити цитату
112.Адекватник
« уже все потихоньку сходят с ума и приближаются до уровня Селены.»


Я так понимаю что для тебя Селена является каким то мерилом ( Селена! Гордись) А вот насчет пенсий в Москве ты лукавишь! Москвич в абсолютном исчислении получает в два раза больше чем на переферии,за счет разных добавок, хотя все одинаково работали на страну. Будем ждать резюме Седого, он там живет. Он может либо подтвердить либо опровергнуть.
118. земеля / 22 листопада 2017, 23:05 Вставити цитату
112.Адекватник
« И пенсия между прочим одинакова, что в Москве, что в глубинке, »


Битому не ймется, так и мне. Только что перезвонил в Саратов, товарищу. Его слова: в 17 году работающим пенсионерам перестали доплачивать надбавку, а в конце 16 -го всем пенсионерам за год выдали по 5000 рублей(около 2.5 тыс. гривен). Это вместо повышения за инфляцию согласно закону. Плюется относительно ЖКХ: одни поборы, а государство вроде как в стороне.
119. Адекватник / 23 листопада 2017, 08:32 Вставити цитату
117.земеля
«Я так понимаю что для тебя Селена является каким то мерилом ( Селена! Гордись) »

Ну да, является мерилом упоротости. Только чем тут гордится?
117.земеля
«А вот насчет пенсий в Москве ты лукавишь! Москвич в абсолютном исчислении получает в два раза больше чем на переферии,за счет разных добавок,»

Не, земля, это ты лукавишь. Я писал о пенсиях, т.е. о гарантированной государством выплате в зависимости от трудового вклада человека. А те твои выплаты муниципальные, "хочу дам, хочу не дам" и они в Москве есть а через 10 метров от черты города их нет. Сегодня Собянин их платит а завтра выберут, к примеру, Селену и она все выплаты отменит. Да и дело не в этом. В Москве жизнь дороже потому и выплаты те вводят, чтобы человеку было легче прожить и гости столицы не видели нищих пенсионеров роющихся как у нас в мусорных баках. Никто не мешает учредить такие выплаты и у нас на уровне разрекламированных тут ОТГ.
120. Адекватник / 23 листопада 2017, 08:53 Вставити цитату
118.земеля
«Это вместо повышения за инфляцию согласно закону.»

Вот видишь, Земеля, там еще и за инфляцию платят. А как у нас? Какая у нас инфляция за последние 4 года еуро-гейской власти? А кому-то чего-то выплатили? У нас, если что-то и платят так называют это повышением зарплат и пенсий и о инфляции ничего не говорят. Нету ее. Я уже писал о том, что нынешнее повышение, это никакое не повышение, это неполная компенсация за инфляцию, не более того. Но называют громко - повышением. И вообще, это все пустой разговор. В России есть армия и флот, в России есть понимание в народе того, что происходит в ихней стране и в мире, чего нельзя сказать об Украине. В России по твоим же словам снимают и сажают губернаторов и министров, а у нас могут посадить исключительно по политическим соображениям но не за преступления. В предверии выборов будем читать все больше и больше негатива, но только нам надо на себя смотреть и решать свои проблемы. Отличительная черта укра это зависть и привычка заглядывать в огород к соседу. У русских такой привычки нету. Можешь с этим не соглашаться, но на этот счет есть масса народных поговорок и анекдотов. Поэтому, такой народ уже по этой причине обречен. Его будут раздевать до нитки, рассказывая как плохо у соседа и он будет молчать и даже балдеть от этого. Ну есть такой анекдот, когда украинец просит чего-то у своего еврейского бога а тот ему говорит: все тебе дам, только соседу твоему дам вдвойне. Укр почесал шею, подумал, и говорит: ну тогда выколи мне один глаз. Вот в этом вся наша сущность, от этого тут страдает и селена и т.д. только в анекдоте мужик решился без глаза остаться, а свидомые не решаются. Им очень хочется соседу глаза выколоть, а себе нет, да еще и третий глаз на лбу вырастить.
121. don / 23 листопада 2017, 09:40 Вставити цитату
друже, я взагалі не розумію що ти тут забув.
чемодан, вокзал, Росія. тут Селена була права
122. Седой / 23 листопада 2017, 11:10 Вставити цитату
Будем ждать резюме Седого, он там живет. Он может либо подтвердить либо опровергнуть.(К)
Могу. Москва жила всегда и сейчас живет не по средствам страны в среднем. Это касается и пенсий. Льгот много, надбавки всякие, в т.ч. и ведомственные (газпром, ростелеком, ржд и т.д и т.п.) Налоги основные здесь платятся. Но есть в этом и некая справедливость - себестоимость жизни в Москве в разы выше, так что реально тоже бедненько пенсионеры живут. Для иллюстрации: Повез внуков в цирк на Цветном. За 4 часа стоянки 1200 руб! Пока ждал - кофе и штрудель в Шоколаднице 650 руб. В Весьегонске, перед охотой за такие же деньги накормил обедом всех егерей + две бутылки водки (6 чел.!) Вот вам и Москва.
Моя военная пенсия - это конечно совсем другие цифры, но за нее пришлось по 12-14 часов в сутки пахать почти без выходных. Кто служил - знает. После 60 лет добавляют к военной всем, кто успел поработать, мне добавили 6.300 руб. Даже добавка больше вашей средней, обидно за ваших пенсионеров.
123. Седой / 23 листопада 2017, 11:20 Вставити цитату
121. don /
друже, я взагалі не розумію що ти тут забув.
чемодан, вокзал, Росія.
вот кто такой дон, чтобы определять, кому где жить?
То, о чем написал Адекватник, для кого-то открытие? Эти анекдоты я еще в школе слышал. а, как известно, все анекдоты из жизни.
Кстати, немытыми на укросайтах зовут россиян, имея ввиду Лермонтова. Но объективно русская баня на украине только недавно прижилась, а тот все НОЧВЫ :) И анекдот, тоже со школы, по этому поводу: Марiчко, а дэ ти миешся? - Та в рiчцi. - А взимку? - Та скiльки тоi зими! :))
124. земеля / 23 листопада 2017, 11:51 Вставити цитату
119.Адекватник
«В Москве жизнь дороже потому и выплаты те вводят, чтобы человеку было легче прожить и гости столицы не видели нищих пенсионеров роющихся как у нас в мусорных баках»


Вот тут как раз и пригодится знаменитая логика по Адекв.: а к примеру в Твери и Туле пусть роются в мусорнике? Не брат, на страну все работали независимо от местожительства. За твою теорию Сталин наверное точно бы по головке не погладил бы. Идеализируешь ты Россию. Как говорил мой дед, царство небесное, в чужих руках и дрючок толще. Включи логику и подумай почему Седой так осторожно откомментировал, спасибо ему за ответ.

122.Седой
«Моя военная пенсия - это конечно совсем другие цифры»

У нас тоже у служивых другая пенсия (если А. к ним принадлежит то пусть скажет) я лично не знаю, но слышал что в разы больше от обыкновенной. А если бы Седой не поскупился ( шутка) да купил бы еще внукам вкусное мороженое и по шоколадке , то и у него бы не хватило пенсии, если бы дополнительно не работал.
125. земеля / 23 листопада 2017, 12:02 Вставити цитату
123.Седой
« а тот все НОЧВЫ »


Кстати, кто был в Сибири знает, даже в глубинке,практически у каждого, даже в одинокой бабки, есть своя банька по "черному". Меня тогда это поразило.
126. Седой / 23 листопада 2017, 12:08 Вставити цитату
Был я в баньке по черному у староверов, один раз в Дальнереченске,рядом с Даманским, второй - на Енисее, в Бахте. С непривычки больше испачкался чем помылся :))
127. земеля / 23 листопада 2017, 12:30 Вставити цитату
120.Адекватник
«Отличительная черта укра это зависть и привычка заглядывать в огород к соседу»


Точно так же говорят и про евреев, которые сами про себя любят анекдоты рассказывать, маскируясь под хохлов. Есть у меня друг, и не простой а боевой, братьями друг друга зовем. Так вот, он чалдон ( так в Сибири называют коренных жителей) до беспамятства любит Полтавщину и ее людей(дай бог нам ее так любить) в частности Санжары , Кобеляки, Полтаву куда часто приезжал. Очень сильно переживает за события на Украине. И мне не очень приятно, когда украинец так отзывается об украинцах. Он кстати является читателем эховского сайта, единственное что не совсем понимает современного украинского языка, но любит читать посты ,особенно Адекватника. В добавление к сказанному: офицеры (разных национальностей) служившие в Лубнах, Полтаве, Кременчуге как правило там же оставались после службы. Это тоже показатель в пользу украинцев.
128. don / 23 листопада 2017, 14:31 Вставити цитату
122.Седой
«так что реально тоже бедненько пенсионеры живут»

ну це ти опустіл Адекватного, він тут життя в Росії вихваляє, все тут за Сталіна, за Путіна всі коменти кучами накладає, ех, а ти...
129. Адекватник / 23 листопада 2017, 15:04 Вставити цитату
121.don
«друже, я взагалі не розумію що ти тут забув.
чемодан, вокзал, Росія.»

"Чемодан, вокзал, Варшава". Я тут народився і виріс, ходити по гейропах не збирався, землю предків розпродувати теж не збирався, і результати їх праці розбазарювати теж не збирався, і історію народу не переписую. Так що їхали б ви з селеною.
130. Адекватник / 23 листопада 2017, 15:08 Вставити цитату
123.Седой
«Кстати, немытыми на укросайтах зовут россиян, имея ввиду Лермонтова»

"На укросайтах" - это мягко сказано. Сам пан петя президент - лидер нации великих укров, а по совместительству то ли Мойсей, то ли Сусанин обожаемый всем свидомым украинством, не стесняясь (хотя о чем я) публично такое говорил и это было по ящику.

Змінено 23.11.2017, 15:10
131. Адекватник / 23 листопада 2017, 15:23 Вставити цитату
124.земеля
«Включи логику и подумай почему Седой так осторожно откомментировал, спасибо ему за ответ.»

Ну чего же такого осторожного Седой сказал. Он сказал что у него надбавка к пенсии выше чем у нас пенсия. И это так. Еще он сказал, что в Москве жизнь дороже, потому и надбавки и это справедливо. А в Туле и Твери могут вводить свои надбавки.
124.земеля
«У нас тоже у служивых другая пенсия (если А. к ним принадлежит то пусть скажет) я лично не знаю, но слышал что в разы больше от обыкновенной.»

Может и была она раньше в разы больше минимальной, но сейчас на уровне 2-3 тысяч, а такие пенсии есть уже и у уборщиц. Ничего не имею против труда уборщиц, но все же. ТЫ же можешь поспрошать у знакомых или почитать в интернете. Согласно реформ никому из бывших военных, минтов, налоговиков и т.п. пенсию не добавили. Если тебе кто-то говорил за "разы", ну так это может у современных атошников, да и то я не уверен.
132. Beri Mor / 23 листопада 2017, 15:27 Вставити цитату
127.земеля
« как правило там же оставались после службы. Это тоже показатель в пользу украинцев.»

Ну,пользы имеют больше приезжающие,чем украинцы.Через свою толерантность к другим нациям,а еще от отсутствия сплоченности украинцам сели на шею все кому не лень,от кавказцев на рынках до евреев во власти."Богодатый" анекдот в тему:"Съехались все национальности на всемирный съезд,собрались в больщом зале,председательствующий и спрашивает:-"Давайте решим,какая самая глупая нация?"В зале гробовая тишина длится минуту,вторую...Вдруг с галерки громкий голос:-Зате ми найкраще співаємо!"P.S.Предвосхищая визг Селены о непатриотизме добавлю,что я украинец,и анекдот и про меня.
133. Адекватник / 23 листопада 2017, 16:30 Вставити цитату
127.земеля
«Точно так же говорят и про евреев, которые сами про себя любят анекдоты рассказывать,»

Не знаю, что там говорят про евреев, но, как сказал один еврейский классик: "практика критерий истины". Пока что евреи хохлов обставляют и довольно успешно. У них развито чувство взаимовыручки и во всех странах они друг другу помогают. У них другое мировоззрение. И сами о себе они пишут, что они дружны когда "загоняют добычу" (как нас), а когда начинают добычу делить, тогда они могут и между собой поцапаться, что тоже мы можем наблюдать и у нас. Но, в любом случае, они все равно между собой разберутся. Они формируют целый «спектр» партий идя на выборы и всегда будут в выигрыше. Вот и у нас сейчас одни правят (грабят), а другие в оппозиции и довольно популярны. Лошарам очень нравиться как Рабинович на своем канале говорит о геноциде украинского народа, ему вторит Циля, и так таки снова и разведут.
134. Адекватник / 23 листопада 2017, 16:36 Вставити цитату
127.земеля
«Так вот, он чалдон ( так в Сибири называют коренных жителей) до беспамятства любит Полтавщину и ее людей(дай бог нам ее так любить) в частности Санжары»

Украину все любят. И евреи Украину любят. И не только любят, но и имеют. А сибиряки смотрят на это со стороны. Вообще-то сибиряки - очень порядочный и простодушный народ, нам до них далеко. Исторически и географически так сложилось, что они жили своей обособленной жизнью и сохранили свою самобытность. Иудеям там холодно и их нет там в достаточном для разложения народа количестве. "В наших северных лесах евреи как-то не водились", - писал Тендряков в своем романе "Охота".
135. земеля / 23 листопада 2017, 17:26 Вставити цитату
134.Адекватник
« Иудеям там холодно и их нет там в достаточном для разложения народа количестве. »


Почему же, Сталин для них свою автономную республику создал. И в Биробиджане они реально есть.
136. Ltava / 23 листопада 2017, 17:34 Вставити цитату
134.Адекватник
« "В наших северных лесах евреи как-то не водились", »

:)) Сподобалося ! :)) ЗАЛІК.
137. Адекватник / 23 листопада 2017, 18:12 Вставити цитату
135.земеля
«Почему же, Сталин для них свою автономную республику создал. И в Биробиджане они реально есть.»

В Биробиджане их реально нет. А Сталин потому и создал, чтобы они "имели ввиду", что у них есть своя автономия. И они это ввиду имели, и распоясались окончательно убив Сталина на свой Пурим. В мемуарах Судоплатова есть целая глава "Калифорния в Крыму". У Сталина было утонченное и специфичное чувство юмора. Ввиду своего церковного образования он хорошо усвоил еврейскую талмудистику и во многих случаях поступал по-библейски "Лукавому по лукавству его". А так как евреи замахнулись на Крым, то получили Биробиджан. "И это правильно", - как говорил знаменитый перестройщик.
138. Адекватник / 23 листопада 2017, 18:14 Вставити цитату
Выступая на заседании Политбюро в 1952 г.Сталин говорил: "А чего стоит предложение товарища Молотова передать Крым евреям? Это — грубая ошибка товарища Молотова. Для чего это ему потребовалось? Как это можно допустить? На каком основании товарищ Молотов высказал такое предложение? У нас есть Еврейская автономия — Биробиджан. Разве этого недостаточно? Пусть развивается эта республика. А товарищу Молотову не следует быть адвокатом незаконных еврейских претензий на наш Советский Крым. Это — вторая политическая ошибка товарища Молотова. Товарищ Молотов неправильно ведет себя как член Политбюро. И мы категорически отклонили его надуманные предложения.
Товарищ Молотов так сильно уважает свою супругу, что не успеем мы принять решение Политбюро по тому или иному важному политическому вопросу, как это быстро становится известным товарищу Жемчужиной. Получается, будто какая-то невидимая нить соединяет Политбюро с супругой Молотова, Жемчужиной, и ее друзьями. А ее окружают друзья, которым нельзя доверять. Ясно, что такое поведение члена Политбюро недопустимо". Жертву репрессий Полину Молотову-Жемчужину Селена сейчас будет защищать.
139. don / 24 листопада 2017, 10:20 Вставити цитату
129.Адекватник
«"Чемодан, вокзал, Варшава"»

я нікуди не збираюсь, нас і здєсь неплохо кормят. Пенсії добавили, субсидію дали, іномарку на єврономерах придивляюся, в наступному році планую посадити на 3 рядка картоплі більше - поїду на відпочинок в якусь скандінавську країну перевіряти нормандську теорію створення Київської Русі
129.Адекватник
«землю предків розпродувати теж не збирався, і результати їх праці розбазарювати теж не збирався, і історію народу не переписую.»

та я знаю, ти б російські танки з квітами зустрічав
129.Адекватник
«ходити по гейропах не збирався»

в тебе дорога одна - по пивко в магазин
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації