Учора представники структурних підрозділів ПОДА розповіли про основні зміни та доповнення, які пропонують подати на розгляд чергової сесії облради. Зокрема говорили про безпеку на дорогах і воді, знищення шкідливих організмів на території області та природоохоронні заходи.
За два дні у Кременчуці відбудеться чергова сесія Полтавської обласної ради. Напередодні профільні комісії розглядають проекти рішень, а депутати їх погоджують.
— Полтавська облрада — це про спільну працю. Незалежно від прапорів, інтерес у депутатів один — забезпечення потреб мешканців Полтавщини. Підтримка різних напрямків розвитку області, кредитування молодіжного будівництва, вирішення питання з питною водою — тут немає і не може бути політики. Головним тут є тільки якість та комфортність умов для жителів регіону, — поділився голова Полтавської ОДА Валерій Головко.
Загалом, на комісії депутати розглянули більше 30 питань, більшість — підтримали для винесення на сесію.
— Бюджетна комісія Полтавської облради підтримала зміни до показників Бюджету області-2019. Так, 132 мільйонів гривень плануємо розподілити за важливими напрямками. У тому числі, на капітальні видатки — понад 90 мільйонів, Програма «Питна вода Полтавщини» — 14 мільйонів, а на підтримку кредитування молодіжного будівництва — 5,3. Все це — ключові речі для життєдіяльності області. Остаточно депутати приймуть рішення на черговій сесії. Впевнений, спрацюємо злагоджено, — підсумував голова Полтавської облради Олександр Біленький.
Про безпеку на водних об’єктах області та програму «Питна вода Полтавщини»
В Полтавській області діє регіональна Програма заходів з реалізації рятування людей на водних об’єктах Полтавської області на 2016-2020 роки. Цьогоріч потрібно виділити додаткове фінансування на техніку аварійно-рятувальної служби.
Загалом, на діяльність організації у 2016 році виділили 74% від запланованих коштів, у 2017-2018 — 96-98%. Але у зв’язку з тим, що програма сформована у 2015-му, поточні ціни істотно змінились. І комунальна установа не може придбати те обладнання, яке планувала закупити раніше. Також є зношеність певної техніки. Тому депутати на засіданні підтримали збільшення фінансування для відповідних заходів.
Також продовжує діяти Обласна програма «Питна вода Полтавщини» на 2011-2020 роки. Цьогоріч планують дофінансувати чотири об’єкти, які розпочали у 2018-му. Загалом, цю програму фінансують з місцевих та обласного бюджету у співвідношенні 70% на 30% відповідно.
— Свердловини ми закінчили, тому розширили програму і зайшли на водогони. Адже минулоріч виникло питання стосовно цього. Обласна Програма «Питна вода Полтавщини» за ініціативою голови ОДА Валерія Головка фінансується вже третій рік поспіль. Думаю, цьогоріч так само ефективно попрацюємо, — прокоментував директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ПОДА Тимофій Голбан.
Розвиток спорту, природоохоронні заходи та ліквідація шкідливих організмів — важливі напрямки роботи обласної влади
На засіданні говорили про фінансування природоохоронних заходів за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2019 році.
— Необхідно дофінансувати заходи на берегоукріплення нижнього ставка у національному музеї-заповіднику імені М.В. Гоголя. Він знаходиться у Гоголевому Шишацього району. Загальна сума фінансування — 6 мільйонів 700 тисяч гривень, — прокоментував директор Департаменту екології та природних ресурсів ПОДА Максим Брикульський.
Депутати також підняли питання розвитку легкої атлетики та покращення відповідної інфраструктури, хоч цього не було у порядку денному.
— Ми повинні звертати увагу і на виховання української нації сильною та здоровою. Один з головних видів спорту в області — легка атлетика, тому що вона наймасовіша. В області зараз немає достойного об’єкту, де б могли займатися спортсмени та відбуватись змагання, — наголосив депутат Полтавської облради Генадій Коваленко.
Потреба є і в біговій доріжці. Зараз є пропозиція зробити її у Корпусному парку Полтави. Наступний крок реалізації цієї ініціативи — підтримка місцевого самоврядування. Наприклад, за допомогою спільної програми обласної та місцевої влади.
Обговорили і ліквідацію регульованих шкідливих організмів на території області. Йдеться про знищення амброзії, якої у регіоні аномальна кількість. Заходи проводять за умов співфінансування: 50% з бюджету місцевого самоврядування районів, 50% — субвенція з області. Департамент агропромислового розвитку Полтавської ОДА відповідає за ліквідацію шкідливих організмів безпосередньо у населених пунктах.
— Багато людей і в області, і в місті мають алергію на амброзію. Тому зараз ми маємо завчасно підготуватися до літа та ліквідації цієї рослини. Це досить поширена проблема, і надважливо її вирішити, — прокоментував заступник голови ПОДА Роман Товстий.