Хроніки звалища: ОДА рекомендує, «Водоканал» возить і вивозить (фото)

Хроніки звалища: ОДА рекомендує, «Водоканал» возить і вивозить

Продовжуємо відслідковувати ситуацію із функціонуванням незаконного звалища в лісі. За тиждень, що минув, воно збільшилось у розмірах. Окрім того, комунальники почали вивозити з лісу пісок. Натомість у Полтавській ОДА провели нараду, в ході якої розглянули ситуацію із кобеляцьким лісовим звалищем.
Уже більше місяця в Кобеляках триває епопея зі звалищем. Як відомо, після припинення роботи майданчика для тимчасового складування відходів на вулиці Покровській, місто фактично залишилося без об’єкту, на території якого можна законно розміщувати тверді побутові відходи. Простіше кажучи — у Кобеляках немає звалища.

Міська влада пішла шляхом найменшого супротиву і дозволила комунальникам вивозити сміття в ліс на території, на якій, згідно з якимось Генпланом, мав бути розміщений міський смітник. Звичайно ж, окрім рішення депутатів, у комунальників немає жодного іншого дозвільного документу.

Своє «фе» міській владі і комунальникам уже висловили лісники, які стверджують, що смітник розмістили на землях Лісового фонду без дозволів, погоджень і дотримання вимог протипожежної безпеки. Приїжджали в Кобеляки і екологи, які почали рахувати збитки, завдані державі і довкіллю. Поліцейські відкрили кримінальне провадження.

Але сміття в ліс продовжують возити. Більше того, кілька днів тому на території незаконного звалища почали видобувати корисні копалини. Мова йде про пісок. Із вірогідністю майже в сто відсотків, корисні копалини везуть на виробничу базу «Водоканалу Плюс». Адже саме там з’явилася купа піску, орієнтовним об’ємом близько ста кубометрів. Швидше за все, поліцейські і за цим фактом відкриють кримінальне провадження.

А в Полтаві керівництвом ОДА була проведена ціла нарада, присвячена кобеляцькому лісовому звалищу. Її провів виконуючий обов’язки голови ОДА Олег Пругло. Був на ній і міський голова Кобеляк Олександр Копелець. Він знову заявив, що сміття возять у місце, де згідно із Генпланом мало бути звалище. Про вивезення піску Олександр Олександрович не згадував.

Між тим, Микола Брикульський, директор Департаменту екології та природніх ресурсів облдержадміністрації, у ході цієї ж наради, повідомив, що зазначена ділянка не відповідає вимогам екологічного законодавства для створення на ній звалища. Про це вже більше місяця тому повідомлена міська влада Кобеляк.

Також чиновники говорили про те, що в таких містах, як Кобеляки, економічно недоцільно створювати полігони для утилізації твердих побутових відходів. Адже для створення повноцінного полігону необхідно витратити два-три роки для збору документів і кілька десятків, якщо не сотень мільйонів гривень, для будівництва об’єкту.

Облдержадміністрація порекомендувала, міський голова послухав. На цьому все й закінчилося. Місяць тому міська влада почала створювати незаконне звалище в лісі. Потім, відчувши безкарність, почали незаконно видобувати пісок. За логікою розвитку подій, через тиждень-два комунальники почнуть випилювати ліс.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»

25 жовтня 2019, 13:29 | Кобеляки | Суспільство


1. микола козак / 25 жовтня 2019, 13:42
А з цього можна зробити висновок , що і міська і обласна влада безпомічні і бездіяльні.Сидять собі в кріслах , отримують не малу зарплату , то для чого себе загружати різними клопотами.
2. Ltava / 25 жовтня 2019, 16:02
1.микола козак
«А з цього можна зробити висновок , що і міська і обласна влада безпомічні і бездіяльні.»

Не згоден !!!! міська навпаки ДІЯЛЬНА і в гробу бачила районну і обласну !!!:))
3. Lion2020 / 25 жовтня 2019, 16:26
Не має влади...?!
4. Чудо Юдо / 26 жовтня 2019, 11:58
Люди кажуть, що це ідіотизм, лісники кажуть, екологи те ж саме, журналісти уже з усієї країни приїжджають щоб на цей маразм подивитися. Ба, навіть обласне керівництво каже, що так не можна. Один лише мер Кобеляк вважає це нормою і йому цього достаньо, а хто не згоден - того карикатуру у журналі "Єралаш", ой, "Наше місто" поставимо!
5. ИВЕН / 26 жовтня 2019, 13:42
4.Чудо Юдо
«Люди кажуть, що це ідіотизм,»


а ще люди кажуть- що поки вони все законно і гуманно зроблять-то куди ж сміття дівати(може звозити в двір Водоканалу-міста там багато та і техніка на місці...нехай складують пресують-виготовляють паливні брикети-дивись буде чим в школах і содочках топити...
6. Чудо Юдо / 26 жовтня 2019, 14:19
5.ИВЕН
«а ще люди кажуть- що поки вони все законно і гуманно зроблять-то куди ж сміття дівати»

Уже ставили питання. Уже навіть і пропонували варіанти.
4 роки сміттєзвалище за цегляним заводом незаконне. 4 роки міська рада клала буй на це. Тепер сиплять у лісі, ви думаєте голова щось за це час планує робити законно? Та Віг Вам, сипатиме поки не заставлять закрити, потім почне сипати десь у іншому місці.
Законні варіанти повинен знайти голова - йому за це платять зарплату, при чому таку, яка і не снилася 99% кобелячан - майже півляма за минулий рік. І при такі зарплаті хтось ще повинен його роботу робити??? А не жирно-нагло?
7. Ltava / 26 жовтня 2019, 17:37
6.Чудо Юдо
« 99% кобелячан»

Ці проценти і підтримують Копельц: ))) Він такий як вони і тому смітить де хоче а вони сиплять сміття де хочуть та задоволені один одним :)) Які виборці така і влада :((
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації