Минулого тижня два полтавські координатори з імунопрофілактики пройшли навчання в Києві щодо проведення вакцинації від коронавірусної хвороби. Наразі в області визначено 51 відповідальну особу та створено робочу групу з питань вакцинації від COVID-19.
Про це на апаратній нараді в Полтавській облдержадміністрації 15 лютого повідомив директор Департаменту охорони здоров’я ПОДА Віктор Лисак.
«Враховуючи обмежену доступність вакцин та необхідність планувати імунізацію від COVID-19, щоб не перевантажити мережу охорони здоров’я, в області зібрана інформація для реалізації першого та другого етапів щеплення, – розповів Віктор Лисак. – Першими вакцинуються всі працівники мобільних бригад із вакцинації – 362 осіб; медичні працівники закладів охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу, – 2014; працівники екстреної медичної допомоги – 996; громадяни, які перебувають у інтернатах, будинках для осіб похилого віку – 2235; працівники цих закладів– 1729».
Віктор Лисак наголосив, що щеплення – це справа добровільна, тому проводять опитування щодо готовності вакцинуватися.
На другому етапі вакцинації підлягатимуть усі працівники первинної медичної допомоги – 4169 осіб, працівники інших закладів охорони здоров’я, які не надають допомогу хворим на коронавірусну хворобу, – 6748; працівники системи громадського здоров’я – 171; громадяни віком від 80 років – 35066; соціальні працівники – 5741.
Також розроблено загальні логістичні сценарії для вакцинації на базі пунктів щеплень та мобільними бригадами з імунізації.
На території області створено 11 мобільних бригад (1 лікар, 2 медичні сестри, 1 лікар у резерві, 1 медична сестра, 1 водій) для реалізації першого етапу, члени яких будуть проходити навчання на рівні МОЗ.
Також проаналізовано наявність холодильного обладнання в області. За попередніми даними, наявна кількість є достатньою для ефективного забезпечення холодильного ланцюга.
Визначено перелік тимчасових стаціонарних пунктів щеплень у межах регіону для другого етапу – 53. На регіональному рівні сформовано 3 районні склади та 1 регіональний.
Відповідати за отримання вакцини для профілактики ковідної інфекції та здійснювати фармаконагляд на період кампанії з вакцинації у 2021-2022 роках буде КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня».