Трохи більше 200 жінок, котрі очікували дитину, занедужали на коронавірусну хворобу в Полтавській області. Такі дані за рік епідемії. Одну жінку та її дитя лікарям урятувати, на жаль, не вдалось.
Людмила Іванова, головний гінеколог області, розповіла, що в області вагітних, у яких підтвердили (підозрюють) коронавірусну інфекцію і вони потребують госпіталізації, приймають у таких лікарнях: Полтавський міський пологовий будинок, лікарня «Правобережна» в Кременчуці, Лубенська ЛІЛ, Миргородська ЦРЛ, Гадяцька ЦРЛ і Лохвицька ЦРЛ.
Лікування та нагляд за пацієнтками здійснюють гінекологи та інфекціоністи.
Якщо ж стан вагітної не потребує стаціонарного лікування, то наглядають за нею сімейний лікар та гінеколог, у якого жінка перебуває на обліку.
Особливо небезпечний для матері та дитини третій триместр, зауважує лікарка.
— Із 30 тижня варто бути пильними, не ігнорувати симптоми застуди, адже у вагітних у 1 та 2 триместрах ковід протікає дещо інакше, ніж в інших — немає сильної імунної відповіді та високої смертності. А от після 30 тижня може бути, що жінка звертається до лікаря, а вже надто пізно. Пов’язано це з гормональним тлом, через що імунної відповіді тривалий час немає, а легені вже уражені на 50%, — розповідає гінеколог. Іншими словами — організм тривалий час не сигналізує про небезпеку.
Отже, чим ближче до кінця терміну вагітності та пологів, тим більше ризиків ускладнень коронавірусної хвороби.Тож вагітним не варто ігнорувати прояви застуди, слабкість, аби вчасно помітити розвиток пневмоній та інших ускладнень коронавірусної хвороби.
Жінку з одного з районів та її дитя урятувати не вдалось, хоча лікарі 10 днів боролись за її життя в Полтаві.
Як розповіли в дитячій обласній лікарні, нині там перебуває дівчинка, у мами якої діагностували ковід. Дитя народилось раніше терміну, нині його виходжують у реанімації.