Вхід | Реєстрація

Як розпізнати фінансового шахрая. Поради спеціалістів

Як розпізнати фінансового шахрая. Поради спеціалістів

Шахраї використовують велику кількість хитрих схем обману, і кожного дня з’являються нові. Не стати однією із жертв шахраїв допоможе не знання цих схем, а основні принципи дій злочинців. Лише в такому разі вони ризикують залишитися без грошей.

Стандартні дії шахраїв 

Згідно офіційної статистики кожен п’ятий клієнт банку втрачає гроші зовсім не від хакерських атак, а в результаті того, самі ж і повідомляють шахраям секретні дані. Зазвичай у жертви намагаються дізнатися:

  • CVV/CVC-код;

  • пароль від картки;

  • коди з смс, котрі банки надсилають для підтвердження певної операції.

Їх ні в якому разі не варто повідомляти нікому. Втім, якщо людина не бажає стати жертвою, то вона не повинна повідомляти особисті дані, навіть якщо планує грати безкоштовно азартні ігри в онлайн казино. Адже і звідти розумні злочинці здатні витягти гроші. Кіберзлочинці – це завжди психологи, котрі зламають не техніку, а мозок своєї жертви. 

Ознаки шахрайських дій

Існує ряд симптомів, згідно з яких можна зрозуміти, що людина має справу з брехуном:

  1. Самі виходять на жертву: дзвонять, надсилають смс і листи на електронну пошту. Можуть представлятися представником поліції, фінансової установи, магазину та ін. 

  2. Розмова ведеться тільки про картку банку. Важливо пам’ятати, що єдина мета злочинця – виманити гроші, дізнавшись певні дані. В деяких випадках голос на іншому боці слухавки просить оплатити штраф, перевести гроші на іншу картку чи виконати дії, що розкривають дані картки. Цього не слід робити. 

  3. Пропонують вигідну угоду. Представник магазину може запропонувати приз, вигідний кешбек, хороші умови та ін. Він стверджує, що не можна пропустити таку рідкісну можливість.

  4. Лякають. Пишуть смс, стверджуючи, що гроші з рахунку можуть вкрасти.

У злочинця завжди готові відповіді на будь які питання жертви. Тому навіть не варто вступати в діалог. Якщо людині пропонують багато і просять в обмін мало, то її точно намагаються обманути.

Деякі шахраї вдаються до морального тиску, вимагаючи прийняти рішення тут і зараз. Це можна пояснити тим, що у злочинця дуже великий список потенційних жертв. У нього немає часу довго вести діалог з кожним. Основна задача під час морального тиску – не дати жертві зрозуміти, що відбувається. Тож, якщо ви відчуєте що на вас тиснуть, залякують, наполягають здійснити транзакцію – кладіть слухавку. 

Запит на інформацію про банківську картку

Банки повинні відслідковувати підозрілі фінансові операції. Якщо установа починає підозрювати, що саме в цей момент відбувається злочин, то її представник може особисто подзвонити клієнту і уточнити чи він здійснює операцію. Власник банківського рахунку повинен тільки сказати «так» чи «ні». Від нього не вимагається будь що повідомляти: номер картки, пін-код, код на зворотному боці картки та ін.

Пам’ятаючи про все це, ніякі хитрощі не зможуть втягнути вас в шахрайську схему.

Розміщено на правах реклами


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації