Україно-швейцарський проєкт «Діємо для здоров’я» в пілотних регіонах організував мобільні медичні команди, що складалися з лікаря, медичної сестри та психолога. Дві такі команди відвідали найбільш віддалені райони Полтавщини, де проводили діагностику серед людей з неінфекційними захворюваннями та тих, хто перебуває в групі ризику.
Про таку новацію повідомили у пресслужбі Полтавської ОВА.
Завдяки цій ініціативі жителі сіл і селищ області отримали близько 12 тисяч різноманітних медичних послуг, серед яких більше ніж 5,2 тисячі обстежень на рівень цукру в крові, 2,8 тисячі перевірок на холестерин, майже 6 тисяч електрокардіограм. Психологічну допомогу було надано 4,5 тисячам місцевих жителів і внутрішньо переміщеним особам. Мобільні команди працювали в амбулаторіях та громадських приміщеннях, а також відвідали вдома 70 маломобільних осіб. Крім того, медичну допомогу отримали чотири сотні внутрішньо переміщених осіб у місцях їхнього проживання. Медики надавали консультації, рекомендації та безкоштовно забезпечували пацієнтів необхідними ліками.
Однак цей етап проєкту «Діємо для здоров’я» завершився. Щоб обладнання, придбане в рамках проєкту, і надалі служило на благо жителів області, було ухвалено рішення передати його місцевим медичним закладам. Обладнання та залишки витратних матеріалів та засобів гігієни передали керівникам Великобагачанського та Козельщинського Центрів первинної медико-санітарної допомоги.
У списку переданого обладнання – необхідні речі, такі як укомплектована сумка-укладка медсестри, стетоскоп, глюкометр-холестерометр, отоскоп, підлоговий ростомір, тонометр, термометр, електродіагностичний спірометричний апарат і навіть кишеньковий ліхтарик. Також були передані витратні матеріали – від рукавичок, паперових рушників і одноразових простирадл до дезінфекційних засобів та рідкого мила.