За інформацією Полтавської обласної прокуратури, влітку 2025 року мешканець Полтавщини вступив у контакт із представниками російської спецслужби через месенджер «Telegram». Від запропонованих грошей чоловік відмовився, проте погодився у майбутньому обійняти посаду на тимчасово окупованій території.
Чоловік самостійно обрав агентурний псевдонім і почав виконувати вказівки кураторів. Він надавав ворогу інформацію про навчання військових Сил оборони та пересування мобільно-вогневих груп ППО. Окрім цього, систематично публікував у Telegram-чаті з понад 30 тисячами підписників повідомлення на підтримку рішень та дій збройних формувань держави-агресора.
Інформатору повідомлено про підозру у державній зраді в умовах воєнного стану та колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 111-1 КК України). Йому обрано запобіжний захід – тримання під вартою без визначення розміру застави.
Досудове розслідування та оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснюють слідчі та співробітники Управління СБУ в Полтавській області під процесуальним керівництвом прокурорів Полтавської обласної прокуратури.









