Вхід | Реєстрація

Запитували — відповідаємо

У мене помер тато, і спадкоємцями є я, мама, моя сестра і бабуся (батькова мама). Можна дізнатися, якщо на протязі півроку бабуся не заявить про свої права на спадок, чи є ми автоматично повноправними спадкоємцями, чи ж все-таки це питання доведеться вирішувати документально? І ще, чи можемо ми з сестрою відмовитися від спадщини на користь нашої мами? Відповідь Якщо ваша бабуся впродовж 6 міс. не подасть заяву про прийняття спадку, то вважатиметься, що вона не прийняла його. Проте вона потім може подати позов до суду для відновлення терміну на прийняття спадку, і якщо суд визнає причину пропуску шестимісячного терміну поважною, то їй буде встановлений додатковий строк. Тому краще, якщо від неї буде одержана заява про відмову від спадку (ця заява подається в нотаріальну контору по місцю відкриття спадщини). Відносно вас: так, ви з сестрою можете відмовитися від ухвалення спадку на користь будь-якого спадкоємця, у тому числі і вашої матері. Для цього вам потрібно буде подати заяву в нотаріальну контору по місцю відкриття спадщини.

Автор: Анна Дзюба, провідний спеціаліст управління юстиції
23 липня 2010 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації