Вхід | Реєстрація

Чи може 16-річний хлопець зареєструватися як ПП?

Мій син 16-ти років є батьком дитини, він бажає займатися підприємницькою діяльністю, але йому відмовляють бо він не має „повної дієздатності”. Як нам бути? Відповідаю: Дієздатність — це передбачена нормами права здатність індивіда самостійно, своїми усвідомленими діями здійснювати (використовувати і виконувати) суб'єктивні юридичні права, обов'язки і нести відповідальність. Дієздатність, на відміну від правоздатності, залежить від віку, фізичного стану особи, а також інших особистих якостей людини, що з'являються у неї в міру розумового, фізичного, соціального розвитку. Повна дієздатність настає з моменту громадянського повноліття а отже з 18-ти років. Ваш син має два шляхи для реєстрації як підприємець, для отримання повної цивільної дієздатності. Перший, тому що він є батьком дитини, для цього йому необхідно звернутися до органів опіки та піклування з заявою та з письмовою згодою обох батьків про надання повної цивільної дієздатності. У разі відсутності згоди одного з батьків повна цивільна дієздатність може бути надана за рішенням суду. Другий, тому що він бажає зареєструватися, як підприємець, для цього йому необхідно звернутися безпосередньо до державного реєстратора і маючи при собі письмову (нотаріально завірену) згоду обох батьків або рішення органу опіки та піклування він буде зареєстрований підприємцем. Це питання регулюється ст. 35 Цивільного Кодексу України.

Автор: Правозахисник, магістр права Міценко М.В., смт. Нові Санжари, тел. 05344 3-17-68
13 травня 2011 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації