Вхід | Реєстрація

Зимовий одяг: що краще зігріває?

Жовтень та перша половина листопада подарували українцям затяжне «бабине» літо. Та попереду ще, як мінімум, три місяці календарної зими. Тому по­справжньому тепла куртка чи парка в гардеробі не завадить. Обираючи верхній одяг, обов’язково зверніть увагу на наповнювач, адже саме від нього залежить, при якій мінусовій температурі ви почуватимете себе комфортно.

 

Наповнювач із пуху

Одним із найпоширеніших теплих і натуральних наповнювачів вважається пух. Його постачанням займаються птахофабрики. Елітний пух заготовлюється ще за життя водоплавної птиці, шляхом общипування. Про якість такого пуху, ступінь його еластичності і надійності можна не перейматися. Найтеплішим і найдорожчим вважається гагачий пух, оскільки його видобувають ручним способом. На другому місці — гусячий пух. Він дешевший, оскільки його общипують за допомогою спеціальної машинки.

За ним слідує качиний пух, який може перевершити гусячий за теплотою в тому випадку, коли він отриманий із качок, що живуть в диких місцевостях. Лебединий пух для зимових курток використовується досить рідко, а курячий — не застосовується зовсім.

Кращим постачальником уже обробленого і готового до використання пуху є Японія. Пуховик із якісним наповнювачем повинен відповідати критерію допустимої ваги, який становить не більше двох кіло. Не забудьте звернути увагу на етикетку. На ній має бути чітко вказано, який пух знаходиться всередині, а також проконсультуйтеся у продавця з приводу співвідношення пуху і пера у виробі. Оптимальним варіантом, з допустимими показниками, виступає пуховик, який складається приблизно на 80–90?% з пуху і на 20–10?% — із пера, відповідно. Перо оберігає пух від осідання, а також скочування в жорсткі грудочки, тому зимових виробів, виготовлених виключно на основі пуху, не існує.

Переваги:

  1. теплий наповнювач, що повністю поглинає тепле повітря, зберігає його, не пропускаючи холод;
  2. легкий.

Недоліки:

  1. недешеве задоволення;
  2. після прання може скочуватися в грудки.

Для того, щоб пух не збивався, рекомендуємо разом із пуховиком у пральну машинку покласти кілька тенісних м’ячів і встановити дбайливий режим, підсушивши його потім за допомогою фена на вішалці, попередньо гарно струснувши. Також не допускайте вологи в шафі, періодично провітрюйте свій гардероб.

 

Синтетичні наповнювачі

Зимові куртки на основі натуральних наповнювачів не кожному будуть по кишені, тому виробники пропонують верхній одяг з штучними утеплювачами.

Синтепон — один з найпоширеніших і найбільш холодних варіантів. Він являє собою ватин, зроблений на синтетиці. Такий наповнювач — відмінний бюджетний варіант, простий у використанні і догляді.

Переваги:

  1. вологостійкий;
  2. невибагливий;
  3. теплоізоляційний;
  4. прийнятний у ціні.

Недоліки:

  1. при частому пранні так звані теплоізоляційні якості з часом можуть втрачатися;
  2. матеріал не дихає і може почати сиріти.

Отже, куртка чи парка на синтепоні відмінно підійде для тих людей, які обмаль часу проводять на вулиці. Якщо стовпчик термометра не опускається до серйозного мінусу, ви будете почувати себе в ній комфортно. Ціна на штучний наповнювач нижча, але тим не менше, потрібно розуміти, що і зноситься такий верхній одяг набагато швидше. Найімовірніше, що через кілька сезонів треба буде купувати нову куртку.

Холлофайбер — екологічно чистий утеплювач, поліестер, близький родич синтепону, але із вдосконаленими характеристиками. На відміну від синтепону, холлофайбер краще утримує тепло, так як він складається із синтетичних волокон, що скручуються в пружини.

Переваги:

  1. тривалий термін використання;
  2. доступна ціна;
  3. не пропускає будь­які запахи і вологу;
  4. добре зберігає форму;
  5. схвалено Інститутом гігієни.

Явних недоліків у цього наповнювача не виявлено.

Тінсулейт — штучний утеплювач більш високого рангу, ніж холлофайбер. Хоч і виник він зовсім недавно, попит на нього швидко зріс. Це й не дивно, адже наповнювач заслужено займає лідируючу позицію серед штучних матеріалів. Структура тінсулейта являє собою комплекс тонких волокон, які практично неможливо деформувати. Тому як би ви не намагалися зім’яти або скласти цей синтетичний наповнювач, він швидко набуває колишньої форми. Тінсулейт вбирає в себе величезний об’єм повітря, що успішно ізолює від холоду, і ніякі морози для нього не перешкода.

Переваги:

  1. практично не піддається деформації;
  2. здатний вберегти від холоду навіть при 30?градусному морозі;
  3. допускається прання і віджим в машинці при режимі 40 градусів.

Недоліки: вартість верхнього одягу на тінсулейті трохи вища, ніж на вироби з іншими утеплювачами.

Існують інші наповнювачі для зимових пуховиків, такі як вальтерм (багатошарова пориста структура, мікростільники), прималофт (синтетика з додаванням силікону), ватин (виготовлений із залишків від швейного виробництва, таких як шерсть, вовна, бавовна або віскоза), штучний лебединий пух, файбертек (об’ємний шар із тонких порожнистих волокон з елементами об’ємного термоскріплення, спеціально оброблених силіконом), ізософт (поліефірні волокна з двостороннім полімерним покриттям, розділені порожнинами), поліестер (скупчення волокон, цільних або порожнистих, пухко скріплених між собою).

Кожен з наповнювачів має свої плюси і, безумовно, виробники штучних утеплювачів з року в рік намагаються переконати покупців у тому, що ці матеріали не поступаються натуральним. Ви не промерзнете і не спітнієте в ненатуральної куртці у тому випадку, якщо звикли їздити за кермом автомобіля і проводити трохи часу на вулиці в зимовий період. Однак, якщо ви ведете активний спосіб життя і вам часто доводиться бувати на вулиці в холодну погоду, доведеться витратитися на верхній одяг з якісним наповнювачем.

20 листопада 2019 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації