- Dmytro
2 грудня, 00:16
На тему: Мандарини завозять із 5 країн. Які найсмачніші? - Bear
26 листопада, 10:55
На тему: У «Екокунівку» їдуть з Полтави та Кременчука - Rinascimento
25 листопада, 20:15
На тему: Ferrexpo призупинила роботу ГЗК - Чудо Юдо
25 листопада, 19:37
На тему: У «Екокунівку» їдуть з Полтави та Кременчука - Znaika
24 листопада, 18:17
На тему: Ferrexpo призупинила роботу ГЗК
Корисне сусідство — запорука щедрого врожаю
Варто використовувати змішані посадки, які дійшли до нас від індіанців. Вони садили разом кукурудзу, боби й гарбузи. Гарбузи створювали тінь, не даючи сонцю погубити рослини, і стримували бур’яни. Кукурудза захищала гарбуз від перегріву, і по ній плелися боби. А боби постачали сусідів азотом. Така комбінація — не єдина. Тож варто придивитися до такого корисного сусідства.
Баклажани краще садити серед кущової квасолі, щоб колорадський жук їх не знайшов. Нормальне сусідство також з картоплею, перцем і шпинатом. А ось із огірками та помідорами їх поряд краще не садити.
Боби добре ростуть в парі з багатьма овочами: огірками, помідорами, кукурудзою, редисом, редькою, шпинатом, гірчицею. Їх можна садити і разом з картоплею, але лише по межі картопляного поля. Адже боби забирають багато живлення і можуть «об’їсти» картоплю.
Ріст винограду стимулюють редиска і редька олійна. Непогано він уживається разом з морквою, квасолею, житом, картоплею та буряками. Проте виноград не переносить по сусідству капусту, цибулю, сою та ячмінь.
Горох відмінно росте і плодоносить по сусідству з коренеплодами, огірками, кольрабі, петрушкою. А ось усі види цибулі, часнику, помідорів та квасолю він недолюблює.
Капуста (білокачанна, броколі) може уживатися з горохом, огірками, морквою, шпинатом, помідорами, буряком, цикорієм. Кріп, посаджений між рядками, відлякує тлю і гусениць. Так само, як і багато духмяних трав: чебрець, шавлія, розмарин.
Щоб простіше орієнтуватися в сусідстві різних культур, вивчіть таблицю сумісності змішаних посадок:






