Вхід | Реєстрація

Бази персональних даних, або «чи такий страшний чорт, як його малюють.»

Страшного ажіотажу наробив Закон України «Про захист персональних даних». Всі і бухгалтери і підприємці один з поперед одного кинулися реєструвати «бази». Боячись шалених штрафів. навіть не розібравшись чи є у них ті «бази». Але про це поговоримо в наступному номері. А сьогодні хотілося б наголосити, що Закон не передбачає автоматичної відповідальності з 1 січня 2012 року за нереєстрацію баз персональних даних.

На цьому було наголошено у ході прес-конференції в Міністерстві юстиції України, яка відбулася 23 грудня за участю першого заступника голови Державної служби України з питань захисту персональних даних Лілії Олексюк та директора Департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції Олени Зеркаль.

Як наголосила представник Мін’юсту, таке уявлення сформувалося виключно на чутках та незнанні норм законодавства.

За словами Олени Зеркаль, порушення законодавства про захист персональних даних можуть бути виявлені виключно у ході перевірки з боку Державної служби України з питань захисту персональних даних. Жоден інший правоохоронний чи податковий орган не має право здійснювати відповідні дії у сфері захисту персональних даних. Хочу звернутися до тих хто піддавшись ажіотажу, не читаючи Закону, зареєстрував бази персональних даних, приведіть свої бази в порядок, відповідно до вимог закону. Тепер Вам важко буде довести контролюючому органу, що «бази» у Вас не існує, або що та «база» яку ви зареєстрували не «база» взагалі.

Підставою для перевірки законодавства про захист персональних даних, може стати графік перевірок, що заздалегідь затверджуватиметься головою Державної служби України з питань захисту персональних даних. Або на підставі обґрунтованої скарги щодо порушення права особи на збір та захист її персональних даних.

Олена Зеркаль зазначила, що графік як планових, так і позапланових перевірок оприлюднюватиметься на сайті Державної служби України з питань захисту персональних даних.

При цьому, як наголосила представник Мін’юсту, якщо в ході перевірки будуть виявлені порушення законодавства, Державна служба виноситиме припис про їх усунення у визначений термін.

Порушенням може бути визнано свідоме ухилення від реєстрації бази даних, неповідомлення особи про збір її персональних даних до бази, про мету створення відповідної бази та права особи у цьому зв’язку, у випадку неналежного захисту бази персональних даних, а також у випадку передачі без згоди особи її персональних даних третім особам.

Лише у разі невиконання вимог припису або у разі виявлення серйозних порушень Державна служба складатиме адміністративний протокол, який направлятиметься до суду.

Представник Мін’юсту також підкреслила, що штрафи за порушення у сфері захисту персональних даних можуть бути призначені виключно за рішенням суду на підставі протоколів про адміністративне правопорушення, складених за результатами перевірки Державною службою захисту персональних даних. За матеріалами Прес-служби Міністерства юстиції України Знай та умій захищати свої права!Автор: правозахисник, магістр права Міценко М.В. ТД Авангард 1-й поверх, вул. Комсомольська 21, Нові Санжари, тел. 05344 3-17-68
8 березня 2012 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації