Вхід | Реєстрація

Чи потрібно сплачувати податок з грошових переказів із-за кордону?

Родичі тимчасово проживають за кордоном та інколи присилають грошові перекази. Чи потрібно їх декларувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб?
Платниками податку є, зокрема, фізичні особи — резиденти, які отримують іноземні доходи. Об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, іноземні доходи, тобто будь-які доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України. У разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати до 1 травня року, що настає за звітним, річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками 15 та 17?%. Під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів. Враховуючи вищенаведене, необхідно до 1 травня поточного року подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за своєю податковою адресою та задекларувати суми грошових переказів, отриманих у 2011 році. Більш детальну інформацію з питань декларування доходів громадян можна отримати на веб-сайті ДПА України за адресою: www.sta.gov.ua та на веб-сайті ДПА у Полтавській області за адресою: www.sta.poltava.ua або скориставшись послугами Інформаційно-довідкового департаменту ДПА України за багатоканальним телефонним номером 0–800–501–007 (безкоштовно із стаціонарних телефонів) та цілодобово через мережу Інтернет на e-mail: [email protected]Автор: Підрозділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян
27 квітня 2012 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації