Вхід | Реєстрація

Чому варто видаляти листя на помідорах

Хтось видаляє листя на помідорах, хтось його взагалі не чіпає, стверджуючи, що на полях ніхто нижнє листя не обриває. Але треба нагадати, що на полях отримують 2–3 кілограми овочів із 1 квадратного метра, а на дачах — 6–8. Звичайно, є різниця.

Прихильники стрижки помідорів аргументують цей захід таким чином:

  • провітрювання між листям і ґрунтом;
  • фітофтора починається з нижнього, старого листя;
  • старе листя нічого не дає кущам, а живлення споживає.

Однак, усе не настільки просто з видаленням «старого» листя. У міру зростання помідорів, у них дійсно можна прибрати нижнє листя в будь-якій фазі і в будь-який момент. Але не одразу, та не більше одного-двох листочків на тиждень для кращої вентиляції повітря в прикореневій зоні.

Також у будь-який момент можна прорідити листя в центрі куща, щоб воно не дуже сильно затінювало інше. А також, якщо кущі підв’язали, прибирається й те листя, яке торкається землі.

У міру дозрівання нижньої кисті можна прибрати листя перед нею. При цьому є два важливих нюанси.

1. На кущі завжди має залишатися не менше 12 нормальних листочків. Для чого? Про живлення для коріння можна не говорити, адже ще є важливий процес — випаровування. Це, так би мовити, система вентиляції усієї рослини. Особливо важливий цей процес на півдні, де випаровування виконує ще й функцію охолодження.

2. Позбавляючи кущ листя, ми позбавляємо його ще й поживних речовин, а це означає, що губляться і смакові якості плодів. Плоди, звичайно, почервоніють і насіння дозріє, але смак буде вже не той.

17 травня | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації