- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Без абрикосів вже залишилися, на черзі — дефіцит яблук
Цьогорічний травень, без серйозних заморозків і з достатньою кількістю теплих та ясних днів, нібито віщував рясний урожай фруктів та ягід. Але, коли справа дійшла до збору, то виявилося, що крім суниці інші природні смаколики не надто порадували урожайністю. Щось схоже може відбутися і з яблуками.
Уважні читачі «ЕХО» ще б мали пам’ятати статтю під назвою «Чому з абрикосів опадає листя?». В ній мова йшла про майбутні проблеми, які можуть виникнути із абрикосами та про заходи, що потрібно вжити аби отримати рясний урожай.
Як показала практика, люди можливо статтю й прочитали. Але нічого не зробили. І, як закономірний результат, абрикоси в Кобеляцькому краї не вродили.
За невеликим виключенням, звичайно. Приміром, у автора цієї статті не закріплені вчасно гілки на абрикосі просто зломилися під вагою величезних і смачнючих плодів. І мені навіть дивно було чути, що в людей «не вродило» та «вони вимерзли».
Та не вимерзли вони, ті абрикоси. Просто садівникиаматори знехтували елементарними та доступними порадами і рясна завязь абрикосів осипалася під впливом моніліозу, клястеоспоірозу, кокомікозу та інших грибкових захворювань.
Та, як кажуть, «проїхали», без абрикосів люди вже залишилися. І, швидше за все залишаться без них і на наступний рік. Адже боротьбу із майбутніми хворобами потрібно починати, точніше, продовжувати вже зараз. А хто його робитиме? Легше ж піти і купити на ринку готовий продукт. Причому «набризканий», як скажуть, вірніше, збрешуть, продавці.
Яблука сиплються. Що робити?
А попереду ж ще й потенційні проблеми із урожаєм яблук. Вже зараз люди скаржаться, що дерева масово скидають плоди. І скинуть усе. Знову ж, якщо нічого не робити.
Розглянемо всі можливі причини і визначимо, чому обпадають яблука на вашій ділянці?
На землі багато крихітних яблук
У червні дерева регулюють кількість майбутніх плодів. Зайві зав’язі, які яблуня не зможе прогодувати, відвалюються. Це нормальний біологічний процес, якщо втрати незначні і це не призводить до серйозного зниження врожайності.
Особливість сорту
У середньостиглих і зимових сортів яблука прибирають в стадії біологічної зрілості, тобто коли дозріло насіння. А технічної зрілості вони досягають при зберіганні. М’якоть набуває приємного смаку, аромату і м’яку консистенцію через 10 днів у середньостиглих сортів, і через 1–2 місяці у зимових сортів. Тому не дивно, що під яблунею знаходимо недозрілі фрукти.
Брак мінерального живлення і стрес
Відбувається це через дефіцит води і поживних речовин, при високій температурі повітря. У дерева включається режим прискореного дозрівання насіння. Всі ресурси спрямовуються на цей процес. До якості м’якоті та її смаку яблуні немає ніякого діла, головне встигнути виконати головну функцію. Як тільки надійде сигнал, що насіння готові, в місці кріплення плода до гілочки починаються зміни. Тканини перетворюються в пробкові, їх називають видільними. Вони крихкі і не витримують ваги яблука. Плоди з недозрілою м’якоттю падають. Якщо стоїть спекотна і суха погода, за 2–3 тижні до дозрівання яблук дерева рясно поливають
Для нормального розвитку на початку вегетації потрібен азот і фосфор. Щоб уникнути дефіциту макроелементів в червні роблять підгодівлі 2?% розчином нітрофоски або суперфосфату. З концентрацією обережно. При високих дозах азоту, яблука опадають зеленими, а їх м’якоть пухка. В кінці липня – початку серпня вносять калійні і фосфорні добрива. Калій необхідний при формуванні плодів. Без фосфору неможлива підготовка до зими.
Відсутність обробки яблуні від хвороб
Яблуню можна обробити спеціальними фунгіцидами. Без обробки яблуня буде хворіти, плоди будуть пошкоджуватися і обсипатися. Тому зараз дерева потрібно обробити препаратами на кшталт Топаз, Топсін М, Скор, Флінт Стар. Причому мінімум двічі, змінюючи препарати.
Газонна трава навколо яблуні
Ще одна причина, яка може привести до обсипання яблук — це посадка газонної трави впритул до яблуні. Так робити не можна. Навколо яблуні повинна залишатися пухка земля (в радіусі не менше 50 см.), яка добре пропускає повітря.
А про плодожерку не забули?
Найчастіша причина осипання яблук — пошкодження плодів звичайною плодожеркою. Придивіться до опалих яблук. Якщо збоку є червоточина – значить, попрацювала плодожерка.
Обприскувати від неї плоди треба задовго до появи перших опалих примірників. У хід беріть препарати Алатар, Конфідор, Апачі, Танрег... Важливо знищити шкідника до впровадження гусениць у плоди. Зазвичай плодожерці псують життя тим, що застеляють ґрунт під деревом плівкою. А опалі плоди закопують в землю на глибину 40–50 см. Наївшись, гусениці відправляються в ґрунт на заляльковування, а плівка не дозволить їм зробити це.
Де вода?
Ще одна часта причина опадання плодів — брак води. Поливати сад під час дозрівання плодів треба раз у два тижні. Правда, якщо це давно не робили, то надолужуйте у два прийоми: спочатку залийте пристовбурові круги водою, а після її вбирання пролийте ще раз. Відразу рясний полив може викликати «гідравлічний удар», слідом за яким послідує сильне опадання не лише плодів, але навіть листя.
Щоб ґрунт не пересихав, корисно мульчувати пристовбурові круги соломою або бадиллям трави.
Якщо ви виконаєте ці рекомендації, тоді й можете розраховувати на гарантований хороший урожай яблук різних сортів. В іншому випадку, сподівайтеся лише на везіння.