Вхід | Реєстрація

Основні правила підгодовування кімнатних рослин

Квітникарі приділяють особливу увагу підживленню ґрунту. Щоб виростити здорову і міцну рослину, важливо дотримуватися певних правил внесення поживних речовин. Інакше можна завдати її шкоди і спалити листя та кореневу систему.

Обов'язково зволожувати ґрунт. Перед внесенням підживлення обов'язково зволожити землю. У ідеалі це необхідно зробити, як мінімум, за пару годин. За цей час субстрат насититься вологою, всі порожнечі заповняться, і зайве повітря вийде на поверхню. Нагодований вологою ґрунт обволікає коріння рослини, тому добриво не спалить його. Суха земля не дає такого захисту, внаслідок чого підживлення агресивно впливає на коріння.

Опік від добрив вони можуть отримати і при досить високій температурі повітря. У цьому разі квітка буде витрачати ресурси на адаптацію, а не на отримання поживних речовин. Тому всі елементи підживлення будуть накопичуватися і «перечікувати» в кореневій системі.

Сухі добрива також рекомендовано викладати на зволожений ґрунт.

Уникати листя. Полив рослин живильним розчином повинен бути точковим. Для зручності потрібно використовувати бутель або іншу ємність з вузькою шийкою або носиком. Листя слід акуратно підняти, необхідну кількість рідини вилити в субстрат. Якщо розчин потрапив на рослину, то поверхню треба терміново промити водою, щоб уникнути опіку.

Обприскування підходить тільки для позакореневого підживлення. Але навіть у цьому разі рекомендується промивання листя.

Не можна перевищувати дозу добрива. При розведенні засобу для підживлення будь-якої консистенції завжди дотримуйтесь інструкції. Хімічний склад добрив настільки сильний, що будь-яке, навіть незначне, перевищення норми призведе до інтоксикації рослини. Для точного дозування використовуйте мірні ємності, не варто додавати засіб на око.

Підживлювати вранці або ввечері. Для отримання ефекту підгодівля повинна вноситися строго за графіком. Ідеальний час для підживлення — ранок і вечір. Освітлення також відіграє величезну роль: яскраве кімнатне світло, сонячні промені можуть спровокувати опіки. Тому підгодовувати рослини потрібно в хмарну погоду або при вимкненому світлі.

Частіше підживлювати розведеним розчином. У квіткових магазинах вибір засобів для підживлення дуже великий. Найбезпечніші з них — ті, що продаються в рідкому вигляді. Концентровані, пролонговані або аерозольні засоби забезпечують швидкий візуальний ефект. Однак таку ж стрімку шкоду можуть отримати листя і коренева система.

Рідкі засоби містять менш значну концентрацію елементів, яка до того ж розбавляється водою. Щоб наситити ґрунт мікроелементами без шкоди для самої рослини, набагато ефективніше частіше поливати її рідким розчином.

7 жовтня | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації