Вхід | Реєстрація

Як підвищити цукристість буряка та моркви

Багато городників скаржаться, що, незважаючи на досить гарний урожай цих коренеплодів, їсти їх іноді практично неможливо через неприємний смак. Якими прийомами можна підвищити цукристість буряка та моркви?

Не можна під буряк і моркву вносити органічні добрива. Гній, забезпечуючи культуру підвищеною кількістю азоту, надає їй неприємний йодистий присмак. Коренеплоди виростають корявими, неприродно рудого (морква) або брудно-червоного з білястими прожилками (буряк) кольору.

Коренеплоди обов’язково мають розташовуватися на відкритій сонячній ділянці. На колишньому місці їх можна висівати через 3-4 роки.

Попередниками повинні бути горох, рання капуста, рання картопля, огірки, цибуля, які збирають рано, щоб встигнути підготувати ділянку і внести необхідні добрива.

Коренеплоди гостро реагують на реакцію ґрунту. Їм підходить тільки нейтральна реакція ґрунтового розчину. Навіть на слабокислому ґрунті вони знижують вміст цукрів у коренеплодах. Кислотність ґрунту можна нейтралізувати внесенням вапна. Обов’язково з осені ділянку потрібно провапнувати з розрахунку 0,3-0,5 кілограма/ квадратний метр. Ділянку вапнують (при необхідності) 1 раз на 6-8 років. Розкидане вапно граблями перемішують із верхнім шаром ґрунту.

Дуже важливими є підживлення. У фазу наростання коренеплоду (липень-серпень) ефективне підживлення рослин нітроамофоскою. Приготуйте розчин (30-40 грамів/10 літрів води), пролийте між рядками рослин (2-3 літри/погонний метр) і полийте чистою водою. У серпні підживіть рослини мікродобривами, що містять бор і марганець. Ці мікродобрива ефективно підвищують вміст вітамінів і цукрів у коренеплодах. Вносять мікродобрива у вигляді підживлень у міжряддя. У 10 літрах води розводять по 1 чайній ложці бора та марганцю. Вносять 2 літри на 1 погонний метр. Після підживлення ділянку поливають чистою водою.

Великі кількості бора, марганцю та інших макро- і мікроелементів містить деревний попіл. Достатньо внести півсклянки попелу на погонний метр, закрити в ґрунт сапкою й полити.

Буряк дуже любить звичайну поварену сіль. Протягом вегетації буряк підживлюють 3 рази. Останнє підживлення зробіть сольовим розчином: 10-15 грамів (1 столова ложка) повареної солі/10 літрів води. Витрата вдобрювального розчину приблизно 5 літрів на 1 квадратний метр. Коренеплід здобуває надзвичайну солодкість.

Моркву побалуйте наприкінці серпня розчином борної кислоти. У 1 літрі гарячої води розчиніть 1 чайну ложку борної кислоти й розбавте в 10 літрах води. Охолодженим розчином обприскайте рослини моркви.

Іноді морква неприємно гірчить. Це її захисна реакція на морквяну муху. Усунути гіркоту, а заодно позбутися морквяної мухи можна тютюновою сумішшю. Потрібно при проріджуванні (першому і наступними) посипати міжряддя в морквяній грядці тютюновою сумішшю.

7 травня | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації