- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Боротьба із попелицею: Теппекі та інші
У минулому номері ми розповідали про так звані «народні» методи боротьби із цим небезпечним шкідником садів та городів. Але не завжди вони допомагають. Тоді доводиться застосовувати «важку артилерію».
Звичайно, краще під час догляду за своїми садами і городами обійтися зовсім без «хімії», тобто штучно синтезованих людиною засобів захисту рослин, які убезпечують все, що ви вирощуєте від шкідників та хвороб. Але не завжди так виходить.
Бувають ситуації, коли кількість шкідників дуже велика. Або погодні умови складаються так, що грибкові хвороби набувають масштабу справжньої епідемії серед рослин. Тоді без «хімії» обійтися неможливо.
Яскравий і зовсім недавній приклад — загибель абрикосів і величезні проблеми з персиковими деревами. У більшості садівників на абрикосових деревах вчергове не буде не те, що плодів, а навіть листя. А персики через враження кучерявістю перебувають у жалюгідному стані. Між тим, у тих же Кобеляках є люди, в яких буде урожай як абрикосів, так і персиків. Просто в квітні — на початку травня вони потрудилися і провели три обробки фунгіцидами.
Так же із попелицею. Якщо нашестя цього шкідника буде великим, а воно вже починається, судячи по трояндах, то ні мильні розчини, ні тютюновий пил не допомагають. А ось хімічні засоби дають необхідний ефект.
Що ж можна застосувати в садах і на городах для того, щоб перемогти попелицю?
Передусім нагадаємо про ті засоби захисту рослин, котрі застосовувати вже не можна. Мова про фосфороорганіку. Це такі інсектициди, як Нурел Д, Залп, Фараон, Бі-58, Твікс. Безумовно, вони знищать шкідників. Але застосовувати їх уже не можна через великий термін очікування, вказаний виробниками цих препаратів. Їх можна використовувати місяців за два і більше до збору урожаю. Зараз у більшості випадків уже пізно.
Що ж можна. Передусім мова йде про новий японський препарат Теппекі. Він уже довів свою ефективність у боротьбі як із попелицею, так і з білокрилкою, такими маленькими біленькими метеликами, що буквально обліплюють рослини.
До плюсів Тепеккі можна віднести не тільки ефективність, а й низьку норму застосування — лише 2 грами на 10 літрів води. Мінус — висока ціна. Також потрібно знати, що застосовувати цей препарат можна лише два рази за сезон, з інтервалом у 21 день. У Кобеляках Тепеккі продають як у дрібній розфасовці, так і на вагу.
Окрім вказаного інсектициду, можна застосовувати Прованто Профі (Децис), Оперкот, ФАС.