Вхід | Реєстрація

Чи видаляти листя перед викопуванням саджанців?

Нарешті в Україні стало прохолодно і почали падати дощі. А це означає, що садівники-аматори почнуть масово купляти і висаджувати різні плодові дерева. Нижче — про один важливий нюанс, який обов’язково потрібно врахувати, купляючи саджанець.

У Інтернеті достатньо публікацій на тему, як висаджувати плодові дерева та кущі. Пишуть про те, якого віку має бути саджанець та як підготувати посадкову яму, рекомендують, які добрива необхідно внести. Але чомусь у рекомендаціях  забувають нагадати про необхідність видалити листя на саджанцях. А це важливо!

Під час процесу фотосинтезу листова поверхня виконує функцію випаровування води. У ході викопування саджанців велика частка кореневої системи (близько 70-80%  висмоктуючих коренів) залишається в ґрунті. Відповідно, процес забезпечення рослин водою та поживними речовинами зупиняється і рослина залишається на внутрішньо-тканинному забезпеченні. Об‘єм води в тканинах саджанців малий і за короткий час може випаруватись. Якщо листя залишається на викопаних рослинах, це призводить до висихання тканин та деревини і зав‘ядання рослини. Відповідно, такі саджанці перетворюються у фактично віники для бані, відсоток приживання яких знижено до мінімуму.

Тому  перед викопуванням саджанців необхідно видаляти листя із рослин для зниження рівня випаровування вологи. Цей процес називається дефоліація і може виконуватись вручну й хімічно.

При виборі саджанців із відкритою кореневою системою обирайте рослини без листя. Це гарантія того, що відсоток приживання саджанців буде близьким до максимального.

Ще один момент! Якщо ви купляєте рослину із закритою кореневою системою, тобто в горщику, мішку, пакеті, де вона росла протягом тривалого часу, то в такому разі листя видаляти не потрібно.

Цей матеріал підготовлений із використанням інформації, наданої для широкої аудиторії, молодим, але дуже професійним садівником Максимом Заріцьким.Автор: Ігор Філоненко
19 жовтня 2023 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації