Вхід | Реєстрація

Нарахування єдиного внеску на суму компенсацій за невикористану відпустку

Статтею 1 Закону про оплату праці визначено, що заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Структуру заробітної плати визначено ст.2 цього Закону, у тому числі інші заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні й інші грошові та матеріальні виплати, які не передбачено актами чинного законодавства або які провадяться понад установлені зазначеними актами норми.

Отже, до фонду оплати праці у складі фонду додаткової заробітної плати входять суми грошових компенсацій у разі невикористання, зокрема, щорічних (основної та додаткової) відпусток у розмірах, передбачених законодавством.

Таким чином, зазначені виплати є об’єктом для нарахування та утримання єдиного внеску.

Відповідно до ст.24 Закону України від 15.11.96р. №504/96-ВР «Про відпустки» у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також  додаткові відпустки працівникам, які мають дітей.

У разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошову компенсацію за не використані ним дні щорічних відпусток за його бажанням має бути перераховано на рахунок підприємства на яке перейшов працівник.

Враховуючи викладене, у випадку невикористання працівником щорічної відпустки суми грошових компенсацій виступають як оплата за невідпрацьований час, відповідно:

-якщо компенсацію нараховано працівнику, який звільняється, у день його звільнення, єдиний внесок на такі суми нараховується;

-якщо компенсацію нараховано працівнику, який звільняється на наступний день після дня його звільнення, єдиний внесок на такі суми не нараховується.

У разі якщо суму компенсації за невикористані дні щорічної відпустки перераховано роботодавцем на рахунок підриємства, на яке перейшов працівник ( за бажанням, у разі зміни місця роботи), така сума також є обєктом для нарахування та утримання єдиного внеску.Автор: Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ
3 липня 2014 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації