Вхід | Реєстрація

Отримання самозайнятою особою довідки про доходи

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України від 13.01.2011 № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації», кожна особа має право доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається.

Розпорядники, які володіють інформацією про особу, зобов’язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом (п. 1 ч. 3 вищезазначеної статті). Розпорядник інформації має дати відповідь на запит щодо інформації не пізніше п'яти робочих днів із дня отримання запиту.

Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність, регламентується ст. 178 Податкового кодексу, відповідно до п. 178.4, фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року, згідно з розділом IV цього Кодексу, у строки передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб.

Отже, фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, можуть отримати за запитом у контролюючих органах за місцем своєї податкової адреси довідку про доходи на підставі поданої податкової декларації за результатами звітного року. Така довідка видається не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Та оскільки фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, не подають податкових декларацій за інші звітні періоди, ніж звітний рік, а довідка про доходи надається на підставі податкової декларації, то контролюючі органи не мають права надати таку довідку за будь-який інший період, ніж звітний рік.Автор: Н. А. Макарова, в. о.начальника інформаційно-комунікаційного відділу
10 липня 2014 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації