Вхід | Реєстрація

Чи потрібно мати торговий патент?

Суб’єктам підприємницької діяльності як юридичним так і фізичним особам порядок необхідності порядку придбання і використання торгового патенту, встановлено Законом України від 23.03.96 р. № 98/96-ВР “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” (із змінами та доповненнями), далі Закону. Об’єктом правового регулювання, згідно з цим Законом, є торговельна діяльність за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток на території України, діяльність з обміну готівкових валютних цінностей, а також діяльність з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг. Торговий патент в обов’язковому порядку повинен бути розміщений на видному місці (доступному для огляду) у приміщеннях торговельної діяльності, надання побутових послуг та сферах грального бізнесу. За порушення порядку використання торгового патенту, передбачено штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць. Необхідно щомісячно сплачувати чергові платежі за придбані торгові патенти до 15 числа місяця, який передує звітному, що передбачено вимогами зазначеного Закону. Законом про патентування передбачено термін дії торгового патенту 12 календарних місяців на здійснення торгівельної діяльності, надання побутових послуг; 36 календарних місяців у сфері надання послуг грального бізнесу. З метою правильності застосування вказаної норми Закону особливу увагу слід звернути щодо своєчасного повернення придбаного торгового патенту, термін дії якого закінчився. У разі несвоєчасного повернення торгового патенту це буде вважатися як здійснення торгівельної діяльності або надання послуг без придбання торгового патенту. За здійснення операцій, передбачених чинним законодавством, без одержання відповідних торгових патентів, суб’єкти підприємницької діяльності сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб’єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням. Тетяна Любовська
28 серпня 2009 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації