Бережіть ноги: що варто знати про панчохи від варикозу

Противарикозні панчохи - особливий вид компресійного трикотажу. Вони допомагають правильно розподілити кров’яний тиск, що дозволяє активно використовувати подібні вироби для профілактики та лікування судинних захворювань, зокрема варикозу на різних стадіях.

 

Коли варто придбати противарикозні панчохи?

Варикозні панчохи охоплюють та підтримують ногу від ступнів до гомілок, мають більшу ступінь стиснення знизу, із поступовим пом'якшенням компресії в верхній частині виробу. Вони знижують набряки та біль в ногах, позбавляють важкості, покращують кровообіг та відтік лімфи.

Основна ознака того, що Вам необхідні компресійні панчохи - виступаючі над рівнем шкіри звивисті вени, сітка на ногах темно-бузкового кольору, набряки ніг, особливо після спортивних тренувань чи звичайної фізичної активності вдень. Найбільше ж має насторожувати така симптоматика, якщо Ви ведете малорухливий спосіб життя, наприклад, маєте сидячу роботу.

У подібних випадках противарикозні панчохи, як друга шкіра, облягають та правильно стискають ногу, і в результаті:

 • зменшується просвіт судинних стінок щонайменше вдвічі, завдяки чому відтік венозної крові від нижніх кінцівок посилюється;
 • завдяки зменшенню застою крові, нормалізується в’язкість, а відтак зменшується ризик утворення тромбів;
 • активізується капілярне всмоктування позаклітинної рідини, і таким чином усуваються набряки ніг, особливо ті, що з’являються в кінці дня.

Найкраще, що ви можете зробити - бережно ставитись до свого здоров’я, вчасно помітити проблему та придбати компресійні вироби за перших ознак варикозу, до того, які він розів’ється до важкої стадії. Звертайтеся до надійних медичних магазинів, наприклад до "Ортосервісу", їх каталог панчох за посиланням.

Основні різновиди панчіх від варикозу

За особливостями використання та типом компресії, варикозні панчохи розділяють на чотири основні категорії:

 1. Безпосередньо антиварикозні панчохи, котрі дозволяють боротися із захворюванням на будь-якій стадії. Зазвичай такі моделі застосовують після консультації із лікарем-флебологом, оскільки в різних випадках потрібен різний ступінь компресії.
 2. Моделі для боротьби із варикозною сіткою на ногах.
 3. Профілактичні вироби, з помірною компресією необхідні при регулярній активності, та у випадку надмірного навантаження на ноги, що призводить до сильного відчуття втоми. Їх також можна використовувати вагітним жінкам у якості профілактики від варикозу та набряків.
 4. Спеціальні протинабрякові моделі компресійних трикотажних виробів дозволяють покращити лімфовідтік та нормалізувати кровообіг.

Окремо розглядаються протиемболічні вироби. Вони мають особливу структуру та застосовуються зазвичай в умовах стаціонару при реабілітації після операцій чи у випадках тривалого знерухомлення нижніх кінцівок.

 

Класи профілактичної та лікувальної компресії

Панчохи від варикозу різняться і за класом компресії, тобто силою стиснення:

 • 1-й клас - до 23 мм рт.ст., такі вироби ефективні в подоланні венозної сіточки, легких набряків та важкості в ногах.
 • 2-й клас - до 33 мм.рт.ст. рекомендований при варикозі другого ступеню та тромбофлебіті.
 • 3-й клас - до 45 мм рт.ст. використовується у випадку суттєвої венозної недостатності та трофічних порушень.
 • 4-й клас - до 50 мм рт.ст. необхідний для покращення лімфообігу.

Моделі 1-2 класу можна купувати самостійно навіть без консультації з лікарем, з профілактичною метою. Використання компресії третього та четвертого класу варто попередньо погодити із флебологом.

 

Як правильно вибрати противарикозні панчохи?

Найголовніше у процесі вибору панчіх – правильно зняти мірки для точного визначення розміру. Для цього ви маєте знати довжину та обхват щиколоток в найвужчому місці, литок в найширшому місці, коліна та стегна. Індивідуальні заміри оптимально робити вранці, адже ввечері ноги набрякають, і заміри будуть неточними. Порівняйте отриману інформацію із розмірною таблицею, яку виробники обов’язково надають із товаром, та оберіть найбільш підходящий варіант.

Додатково зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлено виріб, його колір (якщо він має для вас принципове значення), а також відповідність медичним та екологічним стандартам якості.

Оцінити правильність вибору допоможуть ваші ж відчуття. Якісна компресія охоплює ногу і підтримує її, при цьому спочатку допускається півгодинний період звикання, якщо попередньо ви носили лише просторий, вільний одяг. Коли ж панчохи від варикозу надто тиснуть, виникають больові відчуття та відвертий дискомфорт, значить, модель не відповідає вашим розмірам, або не підходить вибраний клас компресії. В таких випадках варто замінити модель на зручнішу, з якою ви будете почувати себе значно краще, аніж без неї. Саме таких покупок ми вам і бажаємо!

13 жовтня | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації