Вхід | Реєстрація

Підлітки і алкоголь

Вживання підлітками алкогольних напоїв стало проблемою для України. Дані Всесвітньої організації охорони здоров’я шокували навіть фахівців — Україна стала абсолютним лідером за кількістю підлітків (11-17 років), які регулярно вживають алкоголь.
Близько 40 % підлітків у віці від 14-18 років вживають алкогольні напої щонайменше раз на місяць, а щотижневе розпивання пива в Україні за останні чотири роки виросло у два рази. Наркологи і психологи б’ють тривогу — проблема стає загальнонаціональною.
Рання алкоголізація є однією з форм порушення поведінки у підлітків — відхилення від навчання та роботи, втеча з дому, ігнорування сімейних відносин, зловживання іншими дурманячими речовинами.
Знайомство з алкоголем відбувається найчастіше під час сімейних застіль. Дитина бачить, що все застілля будується навколо пляшки, у неї створюється відчуття, що взагалі всі зібралися тут не заради спілкування, а тільки заради випивки.
Одним із факторів вживання підлітком алкоголю є бажання пізнати невідоме, підняти настрій, не думати про неприємності, не боятися труднощів, полегшити спілкування з однолітками (бути, «як усі», щоб «визнали у групі своїм»),
У компанію, де вживають алкоголь, тягне підлітків, які втратили перспективи в житті, хочуть вирватися з-під нагляду батьків.
За кількістю випитого дівчата не відстають від хлопців, а в старших класах навіть примудряються їх обігнати.
Підлітки починають вживати коктейлі (Shake, «Лонгер», «Ром-кола»…) або пиво. Спочатку дозволяють собі пити час від часу (для спілкування або просто аби вгамувати спрагу), а потім — систематично, адже вживання алкоголю стає потребою для них. При цьому у неповнолітніх «любителів» пива та так званих алкококсів уже до 20 років є всі шанси поповнити ряди залежних від алкоголю.
Для підліткового організму не існує поняття нешкідливого вживання алкоголю. А тому будь-яке вживання спиртного в підлітковому віці — зловживання!
Особливої уваги потребує вживання підлітками пива. Завдяки рекламі, пиво стало для молоді культовим напоєм. Учені з’ясували, що саме пиво стає стартовим механізмом для розвитку у неповнолітнього алкогольної залежності. На пиві підлітки спиваються в чотири рази швидше, ніж на будь-якому іншому напої.
Слабоалкогольні напої у нас чомусь зовсім не визнаються за спиртні і тому активно нав’язуються підліткам через рекламу.
Алкоголь — наркотик із важкими наслідками. Як і всі наркотичні речовини, він викликає залежність.
Вживання слабоалкогольних напоїв та пива може викликати залежність від алкоголю так само, як вино, горілка, коньяк. Хвороба формується поступово, непомітно для оточуючих і самого неповнолітнього. Через особливості підліткового організму алкогольна залежність розвивається у підлітків значно швидше, ніж у дорослих.
Залежність від алкоголю у підлітка має свою специфіку. Вона пов’язана з особливостями організму підлітка. Це — несформована нервова система, надзвичайно мала кількість ферментів, які розщеплюють алкоголь. Усе це призводить до того, що під час сп’яніння переважає збудження. Внаслідок цього часто виникають немотивовані п’яні бійки, ранні сексуальні стосунки та їх непередбачувані наслідки (ВІЛ/СНІД, венеричні хвороби, небажана вагітність та ін.).
Вживання алкоголю швидко викликає у несформованому дитячому організмі серйозні захворювання внутрішніх органів (печінки, серця, нирок та ін.), розвивається алкогольна токсична енцефалопатія, спостерігається відставання в психічному розвитку, знижується успішність у школі.
Найгірше, що батьки довго не розуміють серйозності цієї проблеми. Тому існують випадки, коли дитина або потрапляє до реанімації з алкогольним отруєнням, або ж її приводять до лікаря-нарколога через соціальні проблеми.
Сучасні батьки надто зайняті своїми справами й намагаються компенсувати брак уваги матеріальними благами. Усе те. чого не додали батьки, дитина шукає в компанії однолітків.
Якщо стосунки батьків із дитиною довірливі, то, спілкуючись із однолітками, підліток все одно довірятиме свої проблеми батькам.
Дитина повинна почуватися потрібною, знати, що її люблять. Важливо, щоб підліток мав духовні ідеали.
Дорослі, покажіть приклад, відмовтесь від вживання алкоголю. Навіть на свята, навіть трішки!
Діти — майбутнє нації, тому їх здоров’я повинно стати найголовнішим об’єктом піклування як держави, так і кожного члена суспільства.Автор: Ольга Няйко, лікар-нарколог ЦРЛ
23 квітня 2012 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації