Вхід | Реєстрація

Як зберегти хребет здоровим

1. Візьміть собі за правило робити дуже просту вправу: станьте спиною до вертикальної поверхні, наприклад, до стіни. Обов'язково торкайтеся її одночасно потилицею, трохи опущеними плечима, лопатками, сідницями і п'ятами. Побудьте в такому положення близько хвилини, запам'ятайте положення тіла і, зберігши його, відійдіть від стіни. Це і є правильна постава. Кілька разів на день поправляйте свою поставу. Нехай ваші м'язи «запам'ятають» її.

2. Не кладіть ногу на ногу! Це викликає біль у нижній частині хребта, порушує кровообіг і може навіть призвести до захворювань в області малого тазу і статевих органів. І не сідайте різко, з усього маху на стілець! Цим ви кожен раз наносите удар по хребцях, від чого пошкоджуються хрящові поверхні і диски.

3. Якщо Вам доводиться довго стояти (наприклад, у черзі або в транспорті), не забувайте міняти позу кожні 10 хвилин. Спиратися треба по черзі на кожну ногу, щоб на них поперемінно припадала маса тіла. Ходіть на місці. Час від часу корисно витягнути руки вгору, погнутися назад і зробити глибокий вдих. Ви відразу ж по помітите, як зменшилася втома, і відчуєте приплив енергії.

4. Піднімати вантажі треба двома руками, спина при цьому повинна бути пряма, не нахилена в один бік.

5. Біль у спині і поганий настрій тісно пов’язані! Не замикайтесь на своїх проблемах, образах, переживаннях. При поганому психічному стані змінюється тонус кровоносних судин, що, у свою чергу, може погіршити кровопостачання у вже порушених недугою нервових закінчень. Що й призводить до больових відчуттів не тільки в області спини. Біль може віддавати, наприклад, в руку чи ногу.Автор: Сторінку підготувала Роза ТУМАНОВА
3 травня 2012 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації