Вхід | Реєстрація

Як вівсянка впливає на здоров’я

Одним з найбільш популярних варіантів сніданку є вівсянка. Ця крупа, як кажуть експерти, може впливати як на весь організм, так і на його окремі частини, допомагаючи знизити ризик деяких захворювань.

Хвороби серця. Бета-глюкан є основним компонентом розчинної клітковини в вівсі, і він знижує рівень «поганого» холестерину, не впливаючи на рівень «хорошого» холестерину, кажуть дослідження. Антиоксиданти, що містяться у вівсі (авенантраміди і фенольні кислоти), поряд з вітаміном С запобігають окисленню ліпопротеїнів низької щільності, яке також може викликати серцеві захворювання.

Цукровий діабет. Овес має низький глікемічний індекс, а високий вміст клітковини допомагає регулювати рівень цукру в крові, заявляють вчені. Крім того, овес, багатий клітковиною, перетравлюється повільно. Продукти, які швидко перетравлюються, можуть викликати різкі скачки цукру в крові.

Рак. Дослідження, у яких взяли участь понад 800 тисяч чоловік, показали, що регулярне вживання вівсяної каші може знизити ризик смерті від раку на 20%. Споживання клітковини також може знизити ризик розвитку раку кишечника.

Гіпертонія. Вчені з’ясували, що споживання вівса знижує систолічний артеріальний тиск на 7,5 показника, а діастолічний артеріальний тиск — на 5,5. Це не просто знижує кров’яний тиск, а й зменшує ризик серцевих захворювань на 22%.

27 червня 2021 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації