Вхід | Реєстрація

Чому небезпечно стримувати чхання

Пандемія наклала негласне вето на чхання — люди бояться захворіти COVID-19. Однак лікарі стверджують, що стримувати чхання — це погана ідея.
Експерти розповіли, що затримка чхання може представляти реальну загрозу здоров'ю людей.

Побічні ефекти затримки чхання рідкісні, але вони можуть викликати серйозні травми, оскільки чхання очищує ваш ніс. Повітря під час чхання виходить з носової порожнини зі швидкістю до 300 кілометрів на годину.

За одне чхання організм виштовхує приблизно 40 тисяч дрібних крапель — слини, пилу і мікробів. Більшість крапель вилітають на відстань кількох метрів. Цікаво, що чхнути з відкритими очима — майже неможливо. Вчені пояснюють це тим, що організм таким чином захищає очі від мікробів.

Отоларингологи з Університетських лікарень Лестера попередили, що зупинка чхального рефлексу може завдати шкоди організму.

Це може привести до численних ускладнень: потрапляння повітря в грудну клітку між обома легенями, перфорація барабанної перетинки і навіть розрив аневризми головного мозку, яка є надутою кровоносною судиною мозку, розповіли фахівці.

Якщо заблокувати ніс під час чхання, то може виникнути розрив барабанної перетинки — повітря намагається вийти через ніс, перейде в трубку, яка з'єднує вухо і барабанну перетинку.

Лікарі відзначають, що розрив перетинки може привести до втрати слуху. Також пошкодження може викликати вушну інфекцію.

Чхання виштовхує з носа все, чого не повинно там бути. Тому, блокуючи ніс під час чхання, ці мікроби можуть потрапити у вуха, викликаючи інфекцію.

25 жовтня 2021 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації