Вхід | Реєстрація

Кому і скільки потрібно спати

Для повноцінного відновлення сил дорослій людині необхідно спати не менше семи годин на добу. При цьому потреби уві сні можуть бути дуже індивідуальними.

Про це розповів доктор Радж Дасгупта, доцент кафедри клінічної медицини відділення легеневої терапії, реанімації та медицини сну медичної школи Кека Університету Південної Каліфорнії. За його словами, нестача сну може підвищити ризик хвороб серця, діабету, ожиріння та деменції.

Так, згідно з рекомендаціями Національного фонду сну (США), здоровій людині слід спати 7-9 годин на добу. Проте потреби уві сні можуть залежати від віку, зазначають вчені.

Як показало нове дослідження, навіть один день дефіциту сну може зашкодити здоров'ю. Неякісний сон також може бути пов'язаний із тривожністю, депресією та біполярним розладом, застерігає Радж Дасгупта.

При цьому найбільш корисним є саме глибокий сон і перехід у фазу REM (фаза швидкого руху очей, коли спогади консолідуються та закріплюються), що сприяє поліпшенню когнітивних здібностей протягом дня. Це також допомагає яскраво мріяти.

Дотримуйтесь режиму сну — щодня лягайте спати і вставайте в один і той же час. Корисно завести щоденник, де можна записувати дані про кількість сну та нічних підйомів. Крім того, у спальні має бути темно і прохолодно, коли ви лягаєте.

Вимикайте перед сном гаджети, оскільки їх світло може впливати на цикл сну та неспання.

Практикуйте техніки свідомості: дихальну гімнастику, йогу, медитацію.

Повноцінно харчуйтеся та будьте фізично активні.

Новонароджена дитина (0-3 місяці) може спати від 14 до 17 години на добу.

Від 4 до 11 місяців дітям потрібно спати 12-15 годин, включаючи дрімоту.

  • У 1-2 роки — від 11 до 14 годин.
  • У 3-5 років — від 10 до 13 годин.
  • У 6-13 років — від 9 до 11 годин.
  • У 14-17 років — від 8 до 10 годин.
  • У 18-65 років — 7-9 годин.
  • Людині старше 65 років слід спати 7-8 годин на добу.
23 листопада | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації