Вхід | Реєстрація

Виявлено нову користь донорства для здоров’я

Австралійські дослідники виявили, що регулярне донорство крові допомагає вивести з організму вічні хімікати (PFAS). PFAS — це група з більш ніж 4700 штучно синтезованих речовин, найвідомішим з яких є політетрафторетилен, скорочено тефлон. Ці речовини практично не розкладаються в природних умовах. Пожежні, наприклад, найчастіше піддаються впливу надзвичайно високих рівнів PFAS. Високий рівень цих речовин у крові пов’язаний з несприятливими наслідками для здоров’я, включаючи ожиріння, аномалії у роботі печінки та щитовидної залози та порушення імунних функцій.

У новому дослідженні взяли участь 285 австралійських пожежників із підвищеним рівнем PFAS у крові. Добровольців розділили на три групи: ті, хто здавав плазму кожні шість тижнів протягом року, ті, хто здавав кров кожні 12 тижнів протягом року, а також ті, хто не здавав кров. Дослідження показало, що в крові тих, хто здавав плазму регулярно, було на 30% менше шкідливих речовин.

3 травня | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації