Вхід | Реєстрація

Причини зараження золотистим стафілококом

Стафілокок - це бактерії. Назва походить від двох слів грецькою «стафл» - гроно винограду і «коккус» - ягода, бо візуально нагадує гроно виноградної лози або маленькі круглі ягоди. 

У людині може жити багато видів стафілокока - до 30. Але найпоширенішим видом, що живуть в організмі людини, є стафілокок ауреус (золотистий стафілокок). 

Причини появи стафілокока або, як відбувається зараження? 

Причина 1

Більше 20% людей є носіями цих бактерій на своїй шкірі. І при будь-якій подряпині або рані вони проникають усередину і стають причинами тих чи інших захворювань. 
Стафілокок може бути на шкірі обличчя, рук, ніг, в будь-якому місці тіла, в носі, в горлі, в кишечнику. Ці бактерії можуть спровокувати захворювання в слідстві отруєння токсинами організму, які виробляються в слідстві їх життєдіяльності. Це може привести до синдрому токсичного шоку. 

Причина 2

По даними ВООЗ, золотистий стафілокок є однією з 4 бактерій, якими заражаються люди саме в лікарнях, тобто в медичних установах. Всього на Staphylococcu аureus припадає 31% всіх заражень, придбаних в лікарнях. 
Тобто, будь-який хворий, будь то дорослий або дитина, якій ставлять крапельницю, роблять уколи, кому роблять гемодіаліз, штучну вентиляцію легенів, може стати володарем золотистого стафілокока. 

Великий ризик заразитися стафілококом мають наркомани і хворі цукровим діабетом, які колють інсулін.
Також фактором ризику є порушення гігієни під час операцій і зміні пов'язок. Тобто будь-яка людина, який знаходиться на лікуванні в лікарні, може стати володарем стафілокока.

Причина 3

Бактерії стафілокока розмножуються в продуктах харчування, овочевих і м'ясних салатах, масляних кремах, консервах. При розмноженні бактерій в їжі накопичуються токсини, продукти їх життєдіяльності. Так людина, як дорослий, так і дитина може отримати сильне отруєння. 

Фактично ми завжди схильні атаці цих бактерій. Тому важливо, щоб ваша імунна система була здатна вас захищати. Якщо ви часто хворієте, то необхідно періодично проводити профілактику зараження. 

Чому так складно вивести стафілокок?

Зі стафілококом важко боротися, через його стійкість до хімічних препаратів, висушування і заморожування. Бактерія може витримувати температуру 70 градусів на протязі 1-го години, і тільки при кип'ятінні гине миттєво.

5% розчин фенолу вбиває стафілококів протягом 15-30 хвилин. Стафілокок золотистий руйнує перекис водню. Він здатний виживати в розчинах натрію хлориду - кухонної солі, може вижити в потовій залозі (виробляє фермент ліпазу, яка руйнує жири і сальну пробку в гирлі волосяного мішечка).

16 вересня 2014 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації