Вхід | Реєстрація

Прислухайтесь до порад логопеда

Кожна дитина — це великий трудівник. І головна її праця — пізнання світу. За короткий час дошкільного дитинства, вона, з безпосереднього малюка, який повністю залежить від дорослого, формується у маленьку людину, фізично розвинену, котра багато знає і багато чого вміє. З маленького немовляти дитина перетворюється на повноцінного співрозмовника, що не лише підтримує розмову, а й висловлює власні думки, роздуми, переживання, захоплення. Надзвичайно швидкі темпи, з якими дитина опановує мову, здавна вражають як батьків, так і вчених, котрі вивчають проблеми дитячого розвитку. Мовлення — одна з найбільш складних і важливих психічних функцій людини. У психології, мовленням називають процеси спілкування за допомогою мови — говоріння, слухання, читання, письмо. Навіть мовчазні роздуми — це теж мовлення, яке називають внутрішнім. У сім’ї, дорослі розуміють дошкільника з півслова. І, якщо він навіть має окремі мовні недоліки, ніякого дискомфорту у спілкуванні не виникає. Проте для сторонніх часто виявляються незрозумілими спотворені, неправильно вимовлені дитиною слова. На жаль, непоодинокі випадки, коли дорослі не звертаються по консультацію до логопеда, сподіваючись, що маля ще «виговориться». Вони не думають про можливі негативні наслідки такого не поспіху, не підозрюють, що ризикують приректи свою улюблену дитину на невпевненість у майбутньому, викликати в неї появу небажаних комплексів. Адже дитинство минає, і такі милі в трирічному віці недоліки мовлення стають кричуще помітними, однаково небажаними як для дівчат, так і для хлопців. Особливо небайдуже ставляться до себе дівчатка та хлопці в підлітковому віці, коли досить гостро сприймаються будь-які зовнішні вади й недоліки, в тому числі й порушення мовлення. З метою позбутися їх, підлітки ладні займатися з логопедом, але, на жаль, ефективність роботи над мовленням дітей після певного вікового етапу значно зменшується. І, тоді, вже навіть докладаючи героїчних зусиль, підліток ніколи не зможе невимушено й вільно володіти новим, нерідним йому звуком. Мовленнєве недорозвинення у дитини фахівець зможе діагностувати до чотирьох років. Виправити цю непросту ваду можна тільки кропіткою роботою і бажано в умовах логопедичної групи в дошкільному навчальному закладі, чи на шкільному логопедичному пункті. Без розвиненого мовлення малюк не зможе здобути міцних і ґрунтованих знань з основ наук, не зможе цілісно і гармонійно розвиватися. Закликаю педагогів, батьків, вчасно звертатись до логопеда у разі затримки у малюка мовленнєвого розвитку та з появою мовленнєвих вад.

Автор: Ірина Гулієва, Кобеляцький районний логопед
27 листопада 2009 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації