Вхід | Реєстрація

Пам’ять малюка з народження

Розвиваємо з перших днів З перших днів життя новонароджені вміють користуватися досвідом, якого вони набули ще в утробі матері. Малюк, якому лише кілька днів, упізнає голос своєї мами, заспокоюється, коли чує биття її серця. З перших днів життя малюка якнайбільше розмовляй із ним (починати варто ще до його народження). Коментуй те, що відбувається довкола, називай предмети і явища, повторюй коротенькі віршики, наспівуй дитячі пісеньки. Так у малюка швидше сформується пасивний (а потім і активний) словниковий запас. Крихітка швидше запам’ятає слова та їх значення. З тримісячного віку Поступово малюк учиться впізнавати предмети, які він бачив раніше, тобто відрізняє знайомі предмети від незнайомих. Але все, що зникає з поля зору дитини, вважається їй зниклим назавжди. Наприклад, іграшка, що впала на підлогу, відразу перестає існувати у сприйнятті крихітки. Те ж саме стосується й мами. Чому малюки плачуть, коли мама виходить до іншої кімнати? Відповідь проста — їм здається, що мама зникла безповоротно. Завжди реагуй на плач дитини, яка втратила тебе з поля зору. Якщо ти не можеш підійти до неї негайно, заговори, щоб крихітка почула твій голос і зрозуміла, що ти десь поруч. Це не лише заспокоює малюка, але й допомагає йому сформувати перші логічні навички: маму не бачу — значить, її немає? Але чути її голос — значить, вона є? Таке «інтелектуальне напруження» чудово розвиває маля. Грайся в хованки. Закривай своє обличчя пелюшкою, після чого відкривай, весело вимовляй «ку-ку!» Діти обожнюють цю веселу гру. Вона приносить їм масу позитивних емоцій і корисне знання — те, що зникло з поля зору, не зникло назавжди. З шести місяців Піврічний малюк уже здатний відрізнити знайоме обличчя на фотографії, навіть якщо він бачив цю людину вживу два тижні тому. Коли в нього з рук випадає брязкальце, він шукає пропажу, значить, він пам’ятає про неї, хоч й не бачить у даний момент. У сім місяців карапуз уже може впорядковувати отримані знання про навколишній світ. У своїй свідомості він об’єднує предмети і явища в групи за значенням (кішка, собака, корова — звірі, молоко, каша, м’ясо — їжа). У віці близько 7–8 місяців пам’ять малюка дозріває й починає функціонувати, як у дорослої людини. Показуй фотографії — це прекрасне тренування пам’яті та спосіб познайомитися з усіма (чи багатьма) членами сім’ї. Купуй крихітці розвиваючі ігри, що відповідають її віку. До кінця першого року життя У цьому віці дитина не лише впізнає знайомі предмети і ситуації, але може відтворювати отриманий раніше досвід. Наприклад, щоразу при прощанні з бабусею він каже «бувай» і махає ручкою. Тобто він пам’ятає, який жест застосовується для прощання і в якій ситуації слід його використовувати. Однорічний малюк продовжує постійно накопичувати інформацію й певним чином її систематизувати. Збирайте скарби: дрібні іграшки, камінчики, картинки. Коли за кілька днів ти покажеш малюкові ці скарби, він згадає події, пов’язані з ними.
15 січня 2010 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації